IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 48>
Автор
Порака
zaneta2009 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaneta2009 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 12:23
Jas bi ti rekla da odis na lekar i da proveris dali imas slucajno astma zatoa sto istovo mu se sluci i na soprugot moj.Samo navecer koga ke legne se budi na sred nok i ne mozese da dise pa stanuva se seta itn.I na kraj prvo mu kazaa deka e alergicen na prasina a posle pola godina uvidoa deka e astma.Mozebi kaj tebe ne e toa no bolje odi na lekar i napravi si edno ispituvanje za sekoj slucaj,pozdrav
Кон врв
Goldi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗЛАТНО МОМЧЕ

Регистриран: 10.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7729
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goldi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 21:17

Filip imas stress...........

         

Sto e stres?

Narusena komunikacija megu

mozokot I drugite delovi na teloto

CUVSTVO, MISLA, ODNESUVANJE, FIZICKI SIMPTOM

“nervozen sum”

“gneven sum”

“vo depresija sum”

“ostavi me na mira”

“ke ja izgubam rabotata”

“na rabot na zivcite sum”

“nemozam da go podnesam”

Begstvo, vikanje, karanje, prefrluvanje



Изменето од Biba_G - 05.Март.2009 во 22:54
Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 21:31
sonce kolku i da se smees kolku i da se baftas so sport. eve me mene za primer...ja ako ne se smeam ne znam koj se smee...od vezbanje se rasturam sekoj den. pomaga ne vikam deka ne....no podsvesno si raboti toa vo psihata..nekogas ke zaspies od so si pretepan od sport i aktivnosti..ama koa nema da si...veruvaj deka ke ti treba persen. persen e zamena na diazepam ...samo e na rastitelna baza i ne stvara zavisnost. zatoa e podobar od diazepamot големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 17:19
hmmm.kolku godini e Filip? hormonalnite poremetuvanja ili pubertetot go pravat istoto.a ako si vozrasen druze Nervite i sto e normalno,za razlika od nekoj si pocuvstvitelen i brzo pagja ili se brane sistemot.POZ.. ke bide se vo red
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 19:11
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Ти реков кога ќе мине стресот-се средува и колон иритабиле.

Tokmu taka ,zatoa i samata bolest ili sostojba kako sakate,se narekuva colon iritabille(nervozno debelo crevo)shto znachi deka stresot e toj koj ja predizvikuva vakvata sostojba i koga nema laktozna nepodnoslivost.Kako terapija se preporachuvaat tab.Rudacol 3x1 vo tek na nekolku dena i sostojbata se normalizira,no se preporachuva i nekoj sedativ za da se sredi nervniot sistem.
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2009 во 19:18
Здраво до сите !

Вака сеа имам проблем со левото стапало не можам целосно да го поткревам нагоре,дури и во болница лежев ми направија некој снимки и се откри дека имам некој нерв префатено во рбетот односно во опавчето, моментално одам на физикална правиме вежби па ми било мило ако некој знае за оваа работа дали се повлекува 100 % па дури и вежби некој да ми препорача дали ке пушти со тек на времето и така натакај секој одговор би ми бил драг фала поздрав
Кон врв
dance.s Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dance.s Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 22:45
dali nekoj nositvrdi leki i ima dijagnoza keratokonus?
jas eve veke10g gi nosam lekite i uste mi e tesko naviknuvaneto na niv a doktorkata mi vika nemozam da nosam naocari
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 23:11
keratokonus значи конусно прогресивно испакнување на централниот дел на рожницата. Корекција со очила е скоро невозможна, и единствено полутврди леќи доаѓаат во предвид (тврдите се веќе исфрлени од употреба). Сепак ни со леќи не може да се добие добар визус.
Навикнувањето не би требало да ти е проблем повеќе од една недела. Во тој случај, или не е добро направено мерењето на базната кривина, или болеста е прогресивна па потребно е почесто мерење и купување нови на неколку месеци.
Единствен лек е операција - кератопластика во Русија


Изменето од kejt-d-grejt - 23.Април.2009 во 10:50
Кон врв
shmajzeri Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shmajzeri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 13:03
ima podolgo vreme custvuvam kako srcevo pobrzo mi cuka i posilno od normalno. tolku silno cuka sto nekogas mislam deka ke mi izlezi od gradi.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 20:56
Originally posted by shmajzeri shmajzeri напиша:

ima podolgo vreme custvuvam kako srcevo pobrzo mi cuka i posilno od normalno. tolku silno cuka sto nekogas mislam deka ke mi izlezi od gradi.


Zabrzan ritam na srceto (tahikardia)moze da se javi kako posledica na posilno izrazena anemija(sideropenichna),poremetena funkcija na tiroidnata zhlezda,hipertenzija,a ponekogash se javuva od nepoznata etiologija.Napravi si kompletna biohemiska analiza na krvta,proveri ja funkcijata na tiroidna zhlezda i so rezultatite zadolzhitelno konsultiraj kardiolog.
Кон врв
shmajzeri Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shmajzeri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 23:40
i ova ne go napomenav deka ako se vozbudam ili se isplasam od nesto i togas mi zacukuva mnogu brzo sto nekogas mislam deka ke se onesvestam, i ako se napijam poveke alkohol i togas mi cuka nenormalno brzo, jas se plasam da ne imam slabo srce pa nekogas od nesto da me cukni infarkt
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 00:35
А јас мислам дека СЕТО тоа ти се случува во твојата глава.....Мило појди си на разговор кај психолог.....Се разбира прво сите испитувања кај кардиолог заврши ги, па ако нема органски пореметувања....трк кај психолог....
МИР со сите
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 15:35
Na sekogo mu se slucilo zabrzano cukanje da srceto
treba samo pogolema samokontrola..da ne se dozvoli da te nadvladee stavot koj preminuva vo panika...togas srceto beter cuka..se pokacuva i krvniot pritisok....se soglasuvam deka se se slucuva vo nasata glava...samo pogolema samokontrola i
avtosugestija,stravot kje iscezne...kje ja snema i tahikardijataсреќа
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
vidivaka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vidivaka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 22:41
SE LEKUVAV POJDOV NA SPTIVAJNE KRV EHO SE SO POSTOJ SE E VORED NEZNAM I JAS KAJ DA ODAM PRIMAV EDNA TERAPIJA SEA OVANEDELA SUM NA KONTROLA AKO MI RECI DEKA E PROBLEMO DO MENE NEZNAM NI JAS KAKO CE SE IZLEKUVAM OTI SAMO TUKA MISLAMI 100 POSTO TOGAS MI SE KACUVA PRITISOKO MALCE DA SE NANARVIRAM I OMA SI VELAM DEKA E KACEN
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.