IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647 48>
Автор
Порака
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 21:30
za kolku vreme se vadat koncite koga se sie rana na glavata?
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44323
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 19:51
Некако тежок сум со одење по доктори...Па да прашам дали е нешто алармантно.
Имено тринаесет години во работата користев лупа.Една година паузирав.
И кога месецов пак почнав после работа не можам да го фокусирам погледот...Да не речам ми се мати,а ракија немам пиено.
Да си знам ако е за доктор,ако не да вртам кај баба Рада.
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 19:57
чај од камилица,синко...3 пати на ден замивање и облоги (баба Рада е со гости,прочка денес па јас ја мењам)  шала на страна сега,закажи си на очно,нек ти проверат диоптер да не се пореметило нешто од преголема употреба на лупата...
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44323
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:16
Тешко за тоа време дека ќе имам,по однос на лекариве.
И јас помислив дека има шанса проблем со диоптер да имам заради
лупата.Имав читано за некој си ефект на мрзливо око,со оглед дека
најчесто ја ставам на десно око лупата,ме предупредија оти може тоа да се јави.
Па дали и тоа се одредува при таков преглед или само диоптер би ми одредиле.
А и која е разликата помеѓу тие две работи?
Ти благодарам.
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:29
Закажи си преглед кај офталмолог, тој ќе ти каже дали е мрзливо или пијаноплазење
Шала на страна, оди си на лекар и кажи си ги симптомите, ќе ти направат преглед и ќе бидеш мирен.. ако е мрзливо око имам читано дека тетрисот помага.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44323
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:37
Сега баш гуглајќи тоа го прочитав,препорачливи се видео игри...Ќе мора да намалам и повеќе со форумскиве.
Немам баш време сега,за жал за доктори.А до пред недела и немав вакви проблеми,
може и преувеличувам оти во принцип сум таков за вакви работи.
Е среќа оти за некој ден пак ќе ја фрлам лупата па може и мрзата ќе ме пушти.
Благодарам.
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:39
прегледот не трае долго,а после тоа ќе си бидеш на чисто ... пола саат можеш да одвоиш среќа
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:42
Нема изговори време невреме, закажуваш термин одвојуваш пола саат и симнуваш терет од тебе..а и макатада
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:45
Kali...ama mu se sipavme-od sram ke otide ako ne za drugo :)))
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:49
Originally posted by BIBI_G_3 BIBI_G_3 напиша:

Kali...ama mu se sipavme-od sram ke otide ako ne za drugo :)))

Ова не е ништо, како знам ја да се сипам за вакви работи. Јас сум многу тешка за одење по доктори, затоа си ги комплицирам сите работи, па после другите ги карам
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44323
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 20:53
Како тргнавте...Докторот ќе рече,а да одиш некој од уплав да ти забае.
Е ако е докторка си знам...Ве видов и прогледав.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 16:45
Знае ли некој ... до кој степен на компликација може да доведат двапати опериран calcaneus и постоперативно ахилова тетива ?
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
richgirl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај richgirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2014 во 11:46
Devojki se izvinuvam odnapred ako vekje postoi vakva tema...Kazete mi vase mislenje...So decko mi imavme odnos odnosno mi go stavi 2 3 pati dodeka da me skine a potoa go izvadi i svrsi posle 10 tina minuti nadvor od mene..potoa imavme povtorno odnos no koristevme kondom i go izvadi pred da svrsi odnosno svrsi vo kondomot..Togas koga imavme odnosi mi pocnuvale plodnite denovi :/ pa se plasam od predsemenata tecnost.Dali ima sansi da sum ostanala bremena od nea i pokraj toa sto mi go stavi samo 3 pati dodeka da me skine? i da napomenam od togas me boli pocesto stomakot vo dolniot del :/
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2014 во 12:24
Originally posted by richgirl richgirl напиша:

Devojki se izvinuvam odnapred ako vekje postoi vakva tema...Kazete mi vase mislenje...So decko mi imavme odnos odnosno mi go stavi 2 3 pati dodeka da me skine a potoa go izvadi i svrsi posle 10 tina minuti nadvor od mene..potoa imavme povtorno odnos no koristevme kondom i go izvadi pred da svrsi odnosno svrsi vo kondomot..Togas koga imavme odnosi mi pocnuvale plodnite denovi :/ pa se plasam od predsemenata tecnost.Dali ima sansi da sum ostanala bremena od nea i pokraj toa sto mi go stavi samo 3 pati dodeka da me skine? i da napomenam od togas me boli pocesto stomakot vo dolniot del :/

Мислам дека има ваква тема, но..

Знаете како се прават деца? Ако не, тогаш Гугл под рака и на учење. 
Предсемена течност (ако воопшто ја имало) 10 минути пред да сврши и тоа со 2-3 пати влези излези е скоро невозможен начин за да ти направи бебе.
Болките може да ти бидат од многу фактори, можеби кај и да е ќе добиеш па затоа те боли.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.