IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4142434445 48>
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 20:59
Originally posted by mimicria mimicria напиша:

Симптоми: Чувство на страв, силно срцебиење, главоболка и повремена вртоглавица, повремено гадење од се и сешто, замор, несоница или пак претерано спиење во зависност од тоа како ќе се погоди денот.


Ne e moe da kazam, ama ova se tipicni simptomi na depresija, t.e. panicen napad... najubavo e da si go posetis opstiot lekar (ia ako sum vo pravo) da posetis psihijatar, nemoj da cekas, samo od sebe ne pominuva :)

Е со тоа никогаш не сум имала проблемголема насмевка
Матичната ми рече стрес. Стресен период и да сум се релаксирала за празнициве, па да сум одела после да и кажам како сум.
Ама си реков да прашам и тука..
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 20:59
И анксиозноста се карактеризира со слични симптомитага
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 21:00
Дај Боже да се стрес и да е од привремен карактер.
Анксизоноста е тешка и бара долготрајна терапија и следење
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 21:03
Знам, пред многу години на една школска другарка и се случи баш тоа. Ама сосема различни симптоми имаше. Освен страв, срцебиење и сл, секогаш велеше, Лина се чувствувам дека тонам. Држи ме за рака или ќе паднам, не можам да одам итн..
Кај неа баш тоа ја преплаши уште толку, ама за година дена како нова стана. Сега е посилна и постабилна од 10 жениголема насмевка
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 21:03
Vaka sega.... depresijata, panicnite napadi, anksioznosta... se se toa "produkti" na stresot...Valerija, samo za informacija, postoi anksiozna depresija, depresija so anksiozni epizodi.. I mal kup drugi varijanti...zatoa e najdobro da odis na psihijatar, ke ti dadat apcinja... ke ti pomine.. vo sprotivno simptomite mozat samo da se pojacuvaat..
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 21:05
Originally posted by mimicria mimicria напиша:

Vaka sega.... depresijata, panicnite napadi, anksioznosta... se se toa "produkti" na stresot...Valerija, samo za informacija, postoi anksiozna depresija, depresija so anksiozni epizodi.. I mal kup drugi varijanti...zatoa e najdobro da odis na psihijatar, ke ti dadat apcinja... ke ti pomine.. vo sprotivno simptomite mozat samo da se pojacuvaat..

До психијатар ме однесовтеизненадување
Абе најдобро да си ќути човек.голема насмевка

Сепак мислам дека ќе си ја послушам докторкава, па се надевам дека после празнициве ништо нема да чувствувам. Ако не, нема да ми дадат лекарско за модераторплазење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 21:07
ne e strasno da ides na psihijatar...toa e veke vo moda..
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 21:08
Originally posted by KING35 KING35 напиша:

ne e strasno da ides na psihijatar...toa e veke vo moda..

Ама јас не сум од фамилијата на Сопрановиплазење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 21:09
mene ne mi e jasno... ako ve boli zab, ke idete na zabar?? noga-ortoped??? zs da ne idete na psihijatar ako treba?? STRAV od toa sto ke go kaze??
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 21:10
Originally posted by KING35 KING35 напиша:

ne e strasno da ides na psihijatar...toa e veke vo moda..
 

и од друг  го имам слушнато тоа и ќе дадам истиот одговор :  Не е потребно кога не си луд
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 21:11
gluposti !!! ne si LUD za da ides na psihijatar!!!!!
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 21:12
Originally posted by mimicria mimicria напиша:

mene ne mi e jasno... ako ve boli zab, ke idete na zabar?? noga-ortoped??? zs da ne idete na psihijatar ako treba?? STRAV od toa sto ke go kaze??

Не, туку непотребно чекање и влечкање по шалтери заедно со уште 200 други пензионери што ти висат над глава и во секој момент се во состојба да ти свирнат еден куpшум за да влезат пред тебе.
Згора на се, ако не ти е ништо и ти помине после една недела џабе изгубеното време, а да не ги ставам нервозите на фискалнава.
Непроценливо е.

А бидејќи сега сите станаа доктори па и специјалисти што лечат најсериозни срцеви заболувања со витамини, во доктор многу доверба лично јас немам!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 21:12
ne znaci deka si lud...ako posetis psihijatar
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 21:12
Originally posted by KING35 KING35 напиша:

ne znaci deka si lud...ako posetis psihijatar
 

а што значи ?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4142434445 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.