IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 48>
Автор
Порака
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 14:47
Јас имам друг проблем!Дали некој може да ми каже која е причината за појава на темни подочњаци?дали се здраствени проблеми?со бубрезите немам проблем.Некаде читав дека може да биде недостаток на некои витамин,но кој незнам.Пробав со многу работи бар да ги намалам,но без успех дури мислам дека се појаки.Инаку сум во период на пред климакс,ако не и во климакс.Дали тоа може да биде причина?Многу се нервирам.Па ако некој има искуство или е запознат се овој проблем,би ве замолила за помош.И дали може козметичар да помогне?
Кон врв
Neophron Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neophron Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 15:10
благодарам на советите, ми помогна нишадорот, со 3 „триења“ на крајникот и сеа сум како нов :)
Кон врв
bingo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2522
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bingo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 15:23
Originally posted by annaja annaja напиша:

Јас имам друг проблем!Дали некој може да ми каже која е причината за појава на темни подочњаци?дали се здраствени проблеми?со бубрезите немам проблем.Некаде читав дека може да биде недостаток на некои витамин,но кој незнам.Пробав со многу работи бар да ги намалам,но без успех дури мислам дека се појаки.Инаку сум во период на пред климакс,ако не и во климакс.Дали тоа може да биде причина?Многу се нервирам.Па ако некој има искуство или е запознат се овој проблем,би ве замолила за помош.И дали може козметичар да помогне?
здраво јас сум доктор сашо сега ќе се обидам да ти помогнам ,твојот проблем е во тоа што наместо да се одмориш ти дремиш пред пс пробај малку повеќе да се одмораш
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 23:30
Ми текна да прашам нешто.
Секогаш кога треба да се напијам некакво апче настанува мала драма. Имено, имам чувство дека заборавам како се голта, дека апчето ќе ме удави што резултира со плукање на апчето Ова особено се однесува на кафетин , поголемо овално апче како витамин за голтање, оспен за грло. Мислам дека ќе ме удави. Што е тоа?

Изменето од maria_magdalena - 21.Април.2010 во 23:31
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 08:32
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Ми текна да прашам нешто.
Секогаш кога треба да се напијам некакво апче настанува мала драма. Имено, имам чувство дека заборавам како се голта, дека апчето ќе ме удави што резултира со плукање на апчето Ова особено се однесува на кафетин , поголемо овално апче како витамин за голтање, оспен за грло. Мислам дека ќе ме удави. Што е тоа?

aman be marija epten sme slichni.....
jas sekogash tabletite gi krsham na nekolku parchinja....
i sekogash gi zemam so nekoj omilen sok....i prosto gi frlam vo grlo...nikako ne ide......hahhahhaa.....
znaesh toa e odbivnost kon pienje lekarstva ednostavno imame blok....
znaesh kako bebche koga mu pikash so sila hrana i toa pljuka...bljak ne saka....   

Изменето од bijonse1 - 22.Април.2010 во 08:35
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 10:31
toa e fobija )))
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 13:22
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

toa e fobija )))

pa sea....ne bi rekla ...fobija e povrzano so strav so panichni pred , za i po momenti...
ednostavno nejkam bre....hemikalii...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 13:49
Хехехе, не е фобија (не следи тупкање срце, паничен напад, хипервентилација). Просто, грлово ми се стега, дури децата ме имитираат како сум пиела апче, како со раката им давам знак да молчат и не ме прашуваат ништо, па земам вода, го тркалам апчето низ уста и на крај не ми успева од прва и го плукам во умивалник...Едино ако некој во тој мномент ми раскажува нешто занимливо па да заборавам на апчето може и да го голтнам некако...

Бар не сум била сама...

Изменето од maria_magdalena - 22.Април.2010 во 13:50
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 14:42
kjuti i ne samo shto tesko ke go progoltnam ....
nego ostanuva na pola pat..... ni tamu ni vamu...
pa udirajjjj odnapred odnazad....pij voda , zemi lepche..
a daj mi kebab da vidish kako ke go goltnam...vo eden zalak....
i ushte ke ti se nasmeam...
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 16:09
kako  moze  da  se  snizi  visoko  nivo   na  acetokiselina,betaoksibuterna  kiselina  sozdadena  poradi  visoko  nivo  na  sejker.


????????????????????????????????????????????????????????????????????
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 19:02
Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

kako  moze  da  se  snizi  visoko  nivo   na  acetokiselina,betaoksibuterna  kiselina  sozdadena  poradi  visoko  nivo  na  sejker.

????????????????????????????????????????????????????????????????????

poleka be dejane....betaoksibuterna kiselina e ketonsko telo koe se naogja vo krvta i mokrachata kaj bolen od dijabet...t.e. od shekerna bolest , se dobiva poradi poremeteniot metabolizam na mastite i belkovinite......i eden od pricinitelite na pojava na acidoza kaj ovie bolni od dijabetes.....
jas ke pristapam vaka......ke ti napisham eden post za dijabet taka ne mnogu strucen malku  narodski da go razberesh....i mislam deka ke ti bide jasno....ok!!да
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 10:48
aj  cekam,  izmejdzu  vreme  ke  jadam  samo  ednas  na  24  casa taka  da  imaat  vreme  organite  da  zakrepnuvaat  po  malku  bez  hrana.
Кон врв
vodolija_89 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodolija_89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 09:18
Lele so da pram so ovaj preskog na srce so go imam.mn me plasi preterano ko ce pocustvam udar mi se cini deka ce mi odkazi. So da pram eksik neka bidi vejce aman
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 10:33
Originally posted by vodolija_89 vodolija_89 напиша:

Lele so da pram so ovaj preskog na srce so go imam.mn me plasi preterano ko ce pocustvam udar mi se cini deka ce mi odkazi. So da pram eksik neka bidi vejce aman

ajde dostaaaaaaaa
100 x ti kazhav deka toa e normalno...
pa i srceto malku treba da go pochustvuvash koga ima vakvi vremenski promeni....dozd pa sonce .....
ete i jas imav ovie denovi ekstrasistoli ....pa shto....
normalno vo tekot na denot toa da se oseti kaj pochustvitelnite....mislish da tvojot drugar nema?? kako ne....sigurno deka ima....ama ne mu obrakja vnimanie kako tebe....ako srceto e bolno...ne se sekiraj go pgja teloto odma kako krusha dole......ajt uzhivaj.....shto ti rekov jas??? da vezhbash karate ....da shetash so chupinja.....
i pomalku cigari i kafinja posebno navecher...
dobroooooooooooooooooooooooo????????
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.