IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 464748
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2017 во 18:42
Originally posted by womaninlove womaninlove напиша:

ke ve molam za sovet i mislenje vekje podolgo vreme imam problem, znaci neznam koja e pricinata no samo so ke izlezam od doma mi se odi vo wc i trcam baram idam vo wc, baram i gledam kade ima i se mislam na toa. znaci istoto se slucuva postojano. neznam koja e pricinata??? dali sum neso isplasena ili zdravstven problem neznam. megjutoa loshoto e sto samo na toa mislam i nemozam na raat da gi obavuvam sekojdnevnite aktivnosti. istoto mi se ima deseno koga bev vo sredno skolo i bev i na lekar togash i mi rekoa deka ne mi e nisto i deka se mi e ok organizmot. i posle toa mi pomina megjutoa i togash me drzeshe dolgo vreme. posle dolgo vreme povtorno me fakja istoto. i sega? kazete mi sovet pekolno i bezizelzno se osekjam. znaci nemozam nikade da idam zaradi toa.

..ќе речев нешто дека имаш ,,слаба бешика,, па при само мал долив на урина тоа не може да се додржи, но штом си имала тоа од средно највероватно ти е од некоја стресна ситуација, односно имаш некоја фобија при излегување и твоето тело така реагира, од ШТО СЕ ПЛАШИШ?
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2017 во 11:42
Што му фали на организамот,кога доаѓа до сува кожа,буквално перутање на цело тело.
Му фали некој витамин и кој витамин!?
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2017 во 19:47
Originally posted by annaja annaja напиша:

Што му фали на организамот,кога доаѓа до сува кожа,буквално перутање на цело тело.
Му фали некој витамин и кој витамин!?


Не се работи за недостаток на витамин,најчести еколошки фактори се изложеност на ладно време, и ако сте често изложени на сува топлина од централно греење или пак недостаток на природни маснотии кои се неоѓаат во надворешниот слој на кожата и не значи дека кожата засекогаш ќе остане сува.
Правете кратки туширања ,никако долги купки во када и во најкраток можен рок нанесете обилно хидрантна крема наутро и навечер.

Ако ова не помогне можно е да има улога некој медицински фактор како хипотиреоза,дијабет,проблеми со јетра или бубрези...не мора да значи среќа,проценете сами и ако е потребно побарајте стручна помош.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Marija12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2018
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marija12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2018 во 21:14
Zdravo sakam da ve prasam nesto nekna okulu 4 saat sabajle pocnaa racete da mi se grcat pocnav da se gusam kako mravi da me lazea niz celo lice otidov vo brza pomos mi rekoa deka e od stres nesto kako panika dali ke moze nekoj sovet ve molam fala od napred
Кон врв
Marija12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2018
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marija12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2018 во 21:19
Zdravo decki nova sum vo forumov uste neznam kako i sto da go rakuvam hah ama nema vrska sakam da ve prasam nekna vo 4 sabajle imav strasno grcenje na race i celo lice mi bese otrpnato imav custvo na gusenje i kako kravi da mi setaa po licevo bev vo brza pomos i mi rekoa deka e od stres bi mi pomognal nekoj sovet bidejki nejkm uste sega so apcinja fala od napred
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 464748
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.