IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 48>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2008 во 22:45
јаболка помагаат, исто и житарки
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 00:59
Ovoshen doruchek.........po moznost da ne se mesha.
Ako pochnesh so jabolka...do ruchek ostani samo na jabolko,
i toa ....vo neogranicheno kolichestvo.
Prethodno,vednash shtom stanesh ke ispiesh svezo ceden sok
od portokal,razblazen so malku voda(bez sheker)
Ceralii,...isto...ovesni snegulki,...musli,....kako shto kaza blue..


Изменето од mamma - 24.Јули.2008 во 01:00

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 15:02
POSETI NEKOJA OD PRODAVNICITE NA 'VITALIA' GI IMAAT SITE POTREBNI ZITARICI,A DOBRI ZA CREVATA I ZA VARENJETO NA HRANATA SE ''STABILIZIRANI I SUSENI PCENICNI TRICI''
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 11:48

Za vreme na bremenosta ili posle poraganje mozat da se pojavi ovoj problem. jas do pred toa nemav problem ama posle poraganje da. edni mi rekoja deka bilo od mleko sto cicalo bebeto i dr.

Bez razlika od sto i da e (dali od bremenosta ili nachinot na zivot) lekot e eden ist. Zdrava ishrana, ovosje zelenchuk, vareni jadenja, lesni za svaruvanje i mnoooooooogu vazno (a tuka mislam nikoj ne go spomna) - fizichka aktivnost.
 
Problemot najchesto i od toa nastanuva od malata fizichka aktivnost, stres, sedenje mnogu... pa i hemoroidi ke se pojavat.
 
I ova jogurtive se dobri, na primer activia so bifidus, ama i obichen neka bidi, pa zitarici i sl.
Прилепчанка
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 17:53
Probaj so jogurt Vita (bitolski 1,5) , jas bez nego nemozam da ziveam odkako go piam veke 3god i redovno vezbam super mi e , probaj mozes samo da dobies .
Bidi izvor sto pretekuva a ne bunar so zastoena voda,davaj i primaj ljubov bez granici
Кон врв
MAJA DIKOVA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAJA DIKOVA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 17:06
Zdravo.Moze li nekoj da mi kaze lek,mojot sin ima 6 godini i sega vo posledno vreme mu izlegoa dosta beli vlakna na kosata?

Изменето од mamma - 30.Јули.2008 во 13:26
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 21:28
dali sin ti pie nekoi apcinja poradi nekoja bolest?ili pak samo ednostavno taka mu se pojavuvaat belite vlakna?te prasuvam zasto jas imam revmatoiden artriti8s od 6 godini,pa koga bev mala,mi se cini 6-7 godini imav,piev edni apcinja metotreksat i od niv celata kosa mi pobele.ti pisuvam zasto me asocirase deka moze da e od nekoi jaki apcinja toa sto mu se slucuva na sin ti.pozdrav i se nadevam ke ti pomogne i ovaa informacija
Кон врв
MAJA DIKOVA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAJA DIKOVA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 16:01
Originally posted by sweet angel sweet angel напиша:

dali sin ti pie nekoi apcinja poradi nekoja bolest?ili pak samo ednostavno taka mu se pojavuvaat belite vlakna?te prasuvam zasto jas imam revmatoiden artriti8s od 6 godini,pa koga bev mala,mi se cini 6-7 godini imav,piev edni apcinja metotreksat i od niv celata kosa mi pobele.ti pisuvam zasto me asocirase deka moze da e od nekoi jaki apcinja toa sto mu se slucuva na sin ti.pozdrav i se nadevam ke ti pomogne i ovaa informacija
                                                                      Ne mojot sin ne boleduva od nikakva bolest i dosega osven vitamin C nema primano drugi apcinja.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 03:45
ЗАВИСИ КАКО СЕ ..............ДАЛИ СЕ НА ЕДНО МЕСТО ....ИЛИ ПРОШАРАНО.........СЕПАК МИСЛАМ ДЕКА ИМА НЕКОАЈ НАГЛА ПРОМЕНА ВО ОРГАНИЗМОТ..........ПОСОВЕТУВАЈ ТЕ СЕ СО КОЖЕН ЛЕКАР
Кон врв
MAJA DIKOVA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAJA DIKOVA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 17:12
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

ЗАВИСИ КАКО СЕ ..............ДАЛИ СЕ НА ЕДНО МЕСТО ....ИЛИ ПРОШАРАНО.........СЕПАК МИСЛАМ ДЕКА ИМА НЕКОАЈ НАГЛА ПРОМЕНА ВО ОРГАНИЗМОТ..........ПОСОВЕТУВАЈ ТЕ СЕ СО КОЖЕН ЛЕКАР
Ne ne se na edno mesto,prosireni se niz cela kosa.
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 21:15
Maja, mojata malecka (3½) se rodi so crno kose i eden cel pramen belo kosice, izgledase kako da e satirano... gi prasav doktorite i rekoa deka nisto  ne e. Eve uste den denes si go nosi toj pramenсреќа

inace da dodadam deka doktorite mi rekoa toa se pigmentite na bojata koi se "umreni" ili "neproziveni" zatoa i nemalo nikakva potreba za griza?


Изменето од mamma - 10.Август.2008 во 22:52
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 00:41
eve vaka.imam nekoe izrastoce na desnata mala usna.ne me boli ,ne me cesa ,nisto, samo si stoi kako mrtvo mevce.nemam poim sto e toa.go primetiv pred nedela dena.e sega vistinskiot problem mi e toa sto poloviot odnos so partnerot mi stana bolen.i taka dva tri pati probvme i mene sekoj pat se poveke me bolese.i go naterav da vidi dali imam nekoi izrastoci vnatre vo vaginalniot kanal.posto na odmor bevme i ne mozev da odam na ginekolog vednas.inaku ke odam vo ponedelnik kaj doktorot obavezno da me pregleda,no me kopka sto e ova,a mozebi nekoj od vas znae.i deckoto vide deka dole, vnatre vo blizina na otvorot imam nesto kako crvena bubulicka.jas mu opisav kaj me boli i vednas ja najde.ama koga me dopre tamu uuuuf.i sluzokozata okolu toa me bolese ako pominese so prst po nea.mnogu jezivo.istata bolka ja cuvstvuvav i na nekoi mesta podlaboko vo vaginalniot kanal pri odnosi.samo vo nekolku odredeni tocki,kako da zakacuva na nesto so negoviot organ.mnogu me isplasi toa.e sega me interesira dali moze da e samo iritacija nekoja zatoa sto veke vo narednite 2-3 dena pocna da me cesa bubulickata,ne me bolese veke i ja dobi prirodnata boja na sluzokozata.prestana da bide onaka crvena.ama tie sto bea vnatre podlaboko se uste me bolea nekogas pri odnos.sega ne znam kako e tamu dole,posto imam dobieno.vo sekoj slucaj odam na lekar pa ke vidam.ponekogas vo tekot na denot mi se slucuvase da me bocka dole vnatre vo kanalot.bolka kako so igla nekoj da te bocka.toa traese nekolku sekundi i pominauvase ama gadno bese.pozdrav 
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 00:59
несакам да те плашам,ама мора постои причина за ниво појавување,некои ранички или инфекции во првата недела може да бидат по изразени,и болката да е намалена сепак тоа си работи внатре.......привремено премачкај се со кантарионово масло
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 13:16
jas imav eserihija koli vo mocen meur i skoro tri meseci se cistev od nea pa mislev deka mozebi e od toa.ili pak nesto od antibioticite sto znam.togas nemav dolgo vreme odnosi.posto neli e loso da imas odnosi koga imas bakterija.potesko se cisti.se nadevam deka ne e nesto strasno.pozdrav
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.