IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 48>
Автор
Порака Обратен редослед
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2015 во 16:57
Да не знае некој што значи ознаката CRP32 на резултатите од анализата на крвта? И што доколку е покачена вредноста? Пишува нормално 0.0-6.0..

И може надвор од тема, дали некој знае каде да најдам Контратубекс? Знам дека имаше порано, ама во неколку аптеки прашав, немаа. Или некоја слична, по можност поефикасна, без разлика на цена.

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2014 во 02:07
Не беше цеден сок туку.....варено со малку вода и шеќер плус две ванили
дојде како сируп за растварање со додаток на парче лимон и мед
воопшто немаше тежок вкус,разреден супер беше...очекував ама пак ме збуни
Поздрав
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
raki17 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Декември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај raki17 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2014 во 01:03
mrzla cisto edna informacija....Cvekloto nikogas ne se konzumira kako cisto cveklo, bidejki e jako...Sekogas mora da odi vo kombinacija so nekoe drugo ovosje kako na primer, jabolka ili cveklo +jabolka + morkov...
Posebno vo cista forma ne se dava na deca

Pozdrav
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2014 во 01:52
И да прашам...Колку може изметот кај мало дете да биде црвен(како крвав)од сок од цвекло само цвекло без ништо друго домашен
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2014 во 01:50
Бедоксинот многу го пиев месецов,,,,,така по две три ги мавав,демек да не пијам нешто друго ...Освен што ми доцнеше јадев како луудааа
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2014 во 10:44
dali denes zedovte doza vitamin P ??

velat dobar bil za zdravje


ne e losho i da dadete nekomu!


p.s vit. P - prijatelstvo   
едно е - не се две
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2014 во 18:11
И Биби ми пиша за бедоксинот, почнав да го пијам. Ќе видам што ќе биде. Обично луѓето се порелакс а јас денес толку збеснав изгледа ова контраефект има кај мене
Ама имаше и други фактори за бес, да не се зезаме
Италијанците ме изнервираа, инаку супер ќе бев

А вие само зезајте се на туѓа сметка, не знаете колку иритира окцево хаха

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2014 во 17:57
Нееееее
Од намигање јачменче излегува,затоа јас бегам во политика од novace.
Инаку ова со бедоксинот мене ми го кажа забарката,
во еден неврзан муабет и дека најчесто е предизвикано од стрес.
Ако су лагали мене и ја лажем вас.
Не сум го тестирал оти јас преку пивото си внесувам Б-витамин.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2014 во 00:06

И намигнал некој бе, не и се секирајте. свиркање
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2014 во 23:53
Мене еднаш ко ми трепереше очниот капак, баба ми ми рече дека пари ќе сум најдел за брзо време.
Зедов градов да го шетам интензивно, капакот престана со треперење, али пари јок голема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2014 во 21:29
Бедоксинче,така е тоа кога не пиете редовно пивце.
Си треба Б-витамин.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2014 во 17:44
Аааа, се давам ама органите не! Сакаат кожа, коса, трепки, абе се ќе им донирам, а да ми донираат не дозволувам, добри се сеуште моитеѓавол

Освен некој фејс лифтинг, ама да затегнат малку повеќе кај очниве капацихи, хи...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2014 во 17:38
,,,gotova si za GMO,,,remont i implantacija na organi,,,газење од смеење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2014 во 17:35
Е не сум имала проблеми со надлактица или надколеница, дури ни при најголеми стресови (пред 7-8 год), ајде сус таму, уште тоа ми фалигрицкање нокти
За екстремно кратко време, мачка ме касна за нога, оково ме полудува, главата вчера и денес ме уништи (кога врне секогаш ме боли), на стомак имам 30цм дебела линија од што се закачив на бодликава жица (бев да "крадам" праски од кај комшијата), уште на рацеве нешто да ми се случи и цела ќе бидам за ремонтгазење од смеење 
А да, тестирав мермер во ресторанов заедно со една скала за местење светлосни ефекти (читај, 4 метри висина), па и газов ме боли.не кажувај никому

Веројатно има само еден лек, да си легнам да преспијам едно две недели, се ќе престане да ме боли.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.