IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 48>
Автор
Порака Обратен редослед
Marija12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2018
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marija12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
    Испратена: 21.Октомври.2018 во 21:19
Zdravo decki nova sum vo forumov uste neznam kako i sto da go rakuvam hah ama nema vrska sakam da ve prasam nekna vo 4 sabajle imav strasno grcenje na race i celo lice mi bese otrpnato imav custvo na gusenje i kako kravi da mi setaa po licevo bev vo brza pomos i mi rekoa deka e od stres bi mi pomognal nekoj sovet bidejki nejkm uste sega so apcinja fala od napred
Кон врв
Marija12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2018
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marija12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2018 во 21:14
Zdravo sakam da ve prasam nesto nekna okulu 4 saat sabajle pocnaa racete da mi se grcat pocnav da se gusam kako mravi da me lazea niz celo lice otidov vo brza pomos mi rekoa deka e od stres nesto kako panika dali ke moze nekoj sovet ve molam fala od napred
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2017 во 19:47
Originally posted by annaja annaja напиша:

Што му фали на организамот,кога доаѓа до сува кожа,буквално перутање на цело тело.
Му фали некој витамин и кој витамин!?


Не се работи за недостаток на витамин,најчести еколошки фактори се изложеност на ладно време, и ако сте често изложени на сува топлина од централно греење или пак недостаток на природни маснотии кои се неоѓаат во надворешниот слој на кожата и не значи дека кожата засекогаш ќе остане сува.
Правете кратки туширања ,никако долги купки во када и во најкраток можен рок нанесете обилно хидрантна крема наутро и навечер.

Ако ова не помогне можно е да има улога некој медицински фактор како хипотиреоза,дијабет,проблеми со јетра или бубрези...не мора да значи среќа,проценете сами и ако е потребно побарајте стручна помош.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2017 во 11:42
Што му фали на организамот,кога доаѓа до сува кожа,буквално перутање на цело тело.
Му фали некој витамин и кој витамин!?
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2017 во 18:42
Originally posted by womaninlove womaninlove напиша:

ke ve molam za sovet i mislenje vekje podolgo vreme imam problem, znaci neznam koja e pricinata no samo so ke izlezam od doma mi se odi vo wc i trcam baram idam vo wc, baram i gledam kade ima i se mislam na toa. znaci istoto se slucuva postojano. neznam koja e pricinata??? dali sum neso isplasena ili zdravstven problem neznam. megjutoa loshoto e sto samo na toa mislam i nemozam na raat da gi obavuvam sekojdnevnite aktivnosti. istoto mi se ima deseno koga bev vo sredno skolo i bev i na lekar togash i mi rekoa deka ne mi e nisto i deka se mi e ok organizmot. i posle toa mi pomina megjutoa i togash me drzeshe dolgo vreme. posle dolgo vreme povtorno me fakja istoto. i sega? kazete mi sovet pekolno i bezizelzno se osekjam. znaci nemozam nikade da idam zaradi toa.

..ќе речев нешто дека имаш ,,слаба бешика,, па при само мал долив на урина тоа не може да се додржи, но штом си имала тоа од средно највероватно ти е од некоја стресна ситуација, односно имаш некоја фобија при излегување и твоето тело така реагира, од ШТО СЕ ПЛАШИШ?
Кон врв
womaninlove Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2017
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај womaninlove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2017 во 02:22
ke ve molam za sovet i mislenje vekje podolgo vreme imam problem, znaci neznam koja e pricinata no samo so ke izlezam od doma mi se odi vo wc i trcam baram idam vo wc, baram i gledam kade ima i se mislam na toa. znaci istoto se slucuva postojano. neznam koja e pricinata??? dali sum neso isplasena ili zdravstven problem neznam. megjutoa loshoto e sto samo na toa mislam i nemozam na raat da gi obavuvam sekojdnevnite aktivnosti. istoto mi se ima deseno koga bev vo sredno skolo i bev i na lekar togash i mi rekoa deka ne mi e nisto i deka se mi e ok organizmot. i posle toa mi pomina megjutoa i togash me drzeshe dolgo vreme. posle dolgo vreme povtorno me fakja istoto. i sega? kazete mi sovet pekolno i bezizelzno se osekjam. znaci nemozam nikade da idam zaradi toa.
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2016 во 19:57
Ти пишав ПП...у ствари ти напишав и друга која нема да стигне до тебе затоа што сандачето ти е полно.
Инаку,да,не грешиш.Миленко Костов Е неврохирург во државна. Многу е ок човекот,стручен,достапен,трпелив. 

Сакав да те прашам...Каде поточно е сместен татко ти? На одделот за неврохирургија или во интензивната нега на неврохирургија? 


Те чекам да ми пишеш.
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2016 во 00:21
Миленко Костов на клиника, неурохирург ако не се лажам..
Знае некој каков доктор е?!

Татко ми имаше мозочен удар пред некој ден во кола, на пат кон Прилеп.
Од клиниката во Прилеп го транспортиравме директно на клиника во Скопје
Ме убедуваат дека е доста добар доктор иако јас сакав во Систина да го носиме.
Во кома е, не е ни препорачливо сега да се мрда од таму..
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (2) Благодарам(2)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2016 во 14:09
Спирулината е морски производ и нејзината  употреба мора да почне со помали дози,а зголемен внес на вода како би се абсобрирала подобро.Од нејзината употреба организмот добива многу благодети,но не се исклучени ни несакани дејства,ако постои хиперсензитивност на одредени компоненти.Доколку сте забележале некакви проблеми набрзо по земањето на спирулината,најдобро е да прекинете со употреба и секако посоветувајте се со вашиот матичен лекар.Значи оваа енергетска бомба,во одредени случаеви знае да се испонаша како токсин,доколку сте алергични на некоја нејзина компонента.Поздрав!
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2016 во 12:45
Мене ми се појави скоро еден проблем,нагло ми се лоши,повраќање и пролив.Не трае долго ама е многу исцрпувачко.
Тоа ми се случи два пати во рок од една недела.
Приметив дека тоа ми се случи после земање на спирулина...не тврдам дека е од нив,ама така се погоди.
тага
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2015 во 17:54
Е и јас имав ама го искористив одамна. Прашав во Виола и Еурофарм немаа. 
Тие ми се тука најблиску, не се чувствувам способна да трчам по градов. 
Да оздравам и ќе побарам. Може и некоја поефикасна.
Ми рекоа дека во Бугарија има, ако не најдам во МК, ама додека порачувам сите да ме дознаат, побрзо ќе одам да си купам. 
Иако сигурна сум дека имаат и многу "подобри" (читај: поскапи) од Контратубексот.

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 104820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2015 во 17:49
Нема проблем,еванџелин:)
Знам по нешто од  медицина.

Контратубекс сум користела често пати
го имам и сега негде по дома.

Мислам од Зегин сум го купила,ама
пред година дена сигурно.


Изменето од Valerija - 03.Март.2015 во 18:02
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2015 во 17:44
Па од ова чудово од вирус што го закачив изгледа.
Човек од една настинка, 300 други работи ќе си закачи
Фала Валеголемо гушкање баш ме "израдува"хи, хи...

Инаку, прееска пробав да пребарам не ми даде ништо на македонски Гугл, сега во пребарувањето додадов и крвна слика, ми даде од страната на доктори.мк...


Изменето од evangeline - 03.Март.2015 во 17:48
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 104820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2015 во 17:16
CRP32 при анализа на крвта мислам дека е индикатор за некој воспалителен процес или инфекција во организмот
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.