IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Списанија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Списанија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
ok-girl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2006
Локација: Cyprus
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ok-girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2006 во 00:10
 
 
    BLAGODARENIE NA MAJKA MI REDOVNO DOBIVAM PO NEKOE SPISANIE OD MAKEDONIJA,
  NE DEKA OVDE NEMA, NO E POINAKU KOGA KE VIDIC NESTO POZNATO I BLISKO
NOSTALGICARKA
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2006 во 20:58
е што списанија ти праќа она?
зарем ти праќа ТАА или В.И.П. ГАЛА или....????
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2006 во 16:39
Jas redovno kupuvam spisanija.Zavisna sum od modata i zatoa ucam za moden kreator.A i trosam mnogu pari za obleka ama najpoke za cevli i canti
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2006 во 16:44
IZGLEDA NIE SITE ZENI  ni e sudeno da trosime na cevli i canti
Кон врв
dalija Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 13:40
kupuvam redovno JOY,LEPOTA I ZDRAVJE,COSMOPLLITEN
te sakam goceeeeee
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 10:55
.

Изменето од ACELERA - 17.Март.2010 во 12:12
Кон врв
LIPS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 83
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LIPS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2007 во 18:32
Jas redovno zemam spisanija, najcesto elle, amica, vogue, imaat najinteresni sodrzini a i ima tolku mnogu stranici sto cel mesec imas da vrtis
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 12:50
Многу убаво списание ми беше српското “Лепота и Здравље“ , ем содржински богато, уредено, полезно, ем големо, онака, подолго време да го листаш. Сега излегува само на македонски “Убавина и Здравје“, немам ништо противрамнодушност, но не е тоа тоа. Всушност-воопшто не е тоа-тоалутинаМислам, убаво ќе беше да излегува и српското издание.

Од странските, но многу посолено по цена е америчкиот “АLLURE“ од каде всушност и се да не речам преработуваат голем дел содржини.Изменето од maria_magdalena - 22.Октомври.2008 во 12:50
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2008 во 08:52
 
 
 
 Сегашново списание,, Убавина и Здравје,, и мене не ми се допаѓа..
 Иако е ,,големо,,.....сепак е некако ,,празно,,..........
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 01:37
јас редовно го купувам "убавина и здравје" добро е
joy купувам ама не толку често
Кон врв
zumbula Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zumbula Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 11:12
Moeto bebe. super za mladi majki.
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 11:41
Makedonija kupuvav ¨Ubavina i zdravje¨ ( na srpski, ne znaev deka sega i na MK jazik go ima...) a tuka ponekogas KOSMOPOLITEN. Ne sum voopsto zavisna, od vreme na vreme ke kupam da prochitam nesto po zabavno koga ke mi ¨skisni¨ od ova ekonomijava... Sakav da kazam deka ovie spisanija za moda prezentiraat nekoi parcinja obleka sto malkumina mozat da gi kupat... skapi i od marka...
Прилепчанка
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 12:28
Да, тоа да (“ovie spisanija za moda prezentiraat nekoi parcinja obleka sto malkumina mozat da gi kupat... skapi i od marka), затоа јас и ги читам овие кои се повеќе врзани со здравјето, од каде има што да се поднаучи, да се види некоја корисна информација, а модните што знам...(“Од гледање Донке, фајде нема“)
Во тој контекст убаво списание е и хрватската “Вита“, многу убаво....


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 15:55
Зависник сум од списанија, признавам, порано многу купував, најчесто Cosmopolitan...
сега не купувам, можам да ги читам на интернет, тоа ми се допаѓа... најчесто и правам споредба помеѓу изданијата од разни земји... не ги читам заради модата, тоа е она што најмалку ме интересира...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,086 секунди.