IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Ми текна на...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ми текна на...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 123>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ми текна на...
    Испратена: 29.Март.2006 во 23:09

za onie koi se cuvstvuvaat nostalgicno....primer jas eve cela vecer se cuvstvuvam nostalgicno i se prisekjam na se so imam pominato so najdobrata drugarka....

mi tekna na edna vecer ko vozevme roleri neprekinato 6 saati go izvozivme CEL grad iii moravme da izletame i nadvor od nego.....zatoa posle nozete mi bea poteceni

mi tekna na edna vecer ko spiev kaj nejze pa jas taa i brat i ostanavme budni do 4 i se gazevme od smeenje....ama NENORMALNO se smeevme  

mi tekna na edna vecer ko pravevme racija niz cel grad za da sobereme pari poso mene za prv pat vo godinata mi se piese nesto alkoholno:)) pa sobravme i otpojke pari i posle ne drmase cela vecer

mi tekna sega skoro ko pievme na peronite na avtobuskata stanica den pred da ja rusat, i posle taka raspolzoeni zaminavme na pica....

lele abe mnogu si ja sakam drugarka miiiiii iako ne e zacleneta na forumov eve edna guska za nea

aj sea vie pisete ko kje vi tekni na nesto so mozda i ne e taka interesno ama so vi znaci i so imate potreba da go napisete....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 13:41
Ме фака носталгија за пријателите кои не сум ги видела со години... Ми фалат прошетките по Езерото, мирните прошетки по паркот, ми фалат мислите за те*е, кафето со те*е, допирот твој по раката, шепкањето на увцето. Ми фали другарка ми која не сум ја видела цела недела.. Ми фали Охрид, ми фалите вие, ми недостига лудувањето по хотелите, камповите. Мирната морка вода, белите бранчиња што удираат по карпите.. Ми фалат книгите што не умеат да ми ги вратат..Ми фали пола гардероба што внуките ми ја шетаат, ми фали мачорот и неговите лудории. Ми фали славејчето кое ми пееше на прозор. Ми фали месечината и неговиот поглед.. Ми фалат пари да си ја купам колата моја.. Ми фали факањето риба со татко ми.. Ми фалат излетите по планините...Ми недостига најмногу погледот негов со неговите смарагдни очи..гласот, убавината..
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 14:55

ми фали безгрижноста на студентските денови....

Кон врв
pece7475 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 355
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pece7475 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 15:09
mene mi falat godinite 2000, 2001, 2002
I BELONG TO YOU, YOU BELONG TO ME! FOREVER !!!
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 15:09

ја па си мислев арни сте вам ви фалело

пс

и јас ...................ист сум , ми фали..........ама..ке ви кажам.....

Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 15:11
КАЖЖЖЖЖИИИИИИ ДЕЛФКО ШТО ТИ ФАЛИ
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 15:17
Mi tekna na...edna vecer koga nie cetirite drugarki razgovaravme onaka dolgo vo nokjta, koga bevme tolku silni za se da na napravime bez da razmislime na nesto sto moze da bide.I taka dodeka go vrtevme brojot na Vlado (mislam na Janevski) i razgovarame so nego jas kako "najhrabra" odednash bev malku iznenadena koga go slushnav ona negovoto, pa dojdete shtom sme tolku blisku....nie togash bevme kaj ednata od nas cetirite, a toj samo na 100 metra od nas.I taka "otkacheni" vo nokjta go ispivme site najdobroto kafe kaj Vlado.Togash go zapoznavme, i stvarno toj e edna prekrasna lichnost so golemo srce.:)


Изменето од maja
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 15:47

mene mi fale daska...

p.s.ne si nesto wow...mislam hellooo...

respect my authoritaaa
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 16:22
Mi  fali vnuka mi koja e moeto najmilo nesto a ne mozam da ja gledam cesto , sestra mi  ,majka mi tatko mi , se blizi denot koga pak ke gi vidam i mnogu sum srekna poradi toa.
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 16:35
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

mene mi fale daska...

p.s.ne si nesto wow...mislam hellooo...

izvini a to p.s. na so se odnesvit?

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 17:28
Originally posted by strumfeta strumfeta напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

mene mi fale daska...

p.s.ne si nesto wow...mislam hellooo...

izvini a to p.s. na so se odnesvit?


na tebe sigurno ne

abe znam deka na mene ne,ama na so?

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 18:30
Originally posted by strumfeta strumfeta напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by strumfeta strumfeta напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

mene mi fale daska...

p.s.ne si nesto wow...mislam hellooo...

izvini a to p.s. na so se odnesvit?


na tebe sigurno ne

abe znam deka na mene ne,ama na so?


pa sea na nesto ne mora  da znaes ti se

abe znae ama kuti neka ne kazuva,molim te...

respect my authoritaaa
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 20:34
ми текна на една вечер...најуба вечер во мојот живот...кога случајно се најдов кај споменикон...и таму беше...и славеше за нешто шо му е многу важно...и за најголемо чудо се напив вино една голтка...се разбира само за него бече пошо ми реце:ТЕ МОЛАМ ЈОКИ...АЈ ЗА (не можам да кажам пошо ако познајт сличајно...)... и секако дека не можев да речам не...па после си разменав ланчиња со една исто така многу драга личност...па ммојата најомилена пирска убава му ја дадов на...па ми рече да се пресеља таму кај шо живејт тој ...и јас му реков дека не ме оставет од дома...и тој ми рече сдека тој ќе ме чуват...и све беше толку толку...али само дур беше пијан ...веќе утреденда стара приказна...хебига
Точачиња.
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2006 во 17:48

mi tekna na mojot najdobar drugar od sredna skola so kogo bev telepatski povrzan i na momenti se cudevme kako e to mozno.

sedime jas i toj na prva klupa,a to bese period koga dvajcata mnogu gi slusavme red hot chili peppers i ko so sedevme,bez nikakov znak ili dogovor,istovremeno se svrtevme kaj tie so sedat zad nas i vo ist moment pocnavme da pejme pesna od red hot,potocno stihot bese:"you could do it in the city,you could do it in the zone...." i posle pocnavme:"ej,kopile,abe od kaj znaese deka ke pocnam i jas so to?" i ogromno smeenje posle toa

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,199 секунди.