IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Акни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Акни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
busvek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај busvek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Акни
    Испратена: 28.Март.2006 во 04:16
вашето искуство и како да се заштитиме од нив 
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2006 во 15:46
Лицето треба што по посно да се држи..
Да се мие со медицински сапун, после детално да се исчисти со ласион со Клиндамицин од Фитофарм со тоа што ги чисти порите и ги суши акните... Би било подобро и да најдеш хидрантна крема која не е воопшто масна само колку да не биде личето по суво..Најдобро крема која е за заштита и превенција од акни во било која апотека може да се најде..
Најбитно кај акните е да не се пипаат воопшто со раце и присилно да се стискаат..
Пред сето тоа не е лошо и да се појде на консултација кај алерголог јас сум лично задоволна дури и презадоволна од Козамедика се наога во линија со Идадија во Дебар маало.
Консултирајте се и да не е бактериски инфицирано лицето па да не мачкате со нешто што не трпи па настанат поголеми реакции..
За тоа можете и да користите крема од невен на др. тес по германска лиценца да се подзатворат порите и пред се појдете на алерголог.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2006 во 15:51
Јас лично имам многу осетливо лице поготово на надворешни влијанија како и на прашина..Поготово ако се зафакам во стари папки или архиви книги барајки нешто умеам да се нафрлам на кратко и да ме зачеша.. Во таа цел секогаш го плакнам лицето со топла камилица помешана со невен и се повлекуваат малите црвенила..
Кон врв
busvek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај busvek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 04:07
Ja nemam problem so liceto
ali na grbot imam ne znam dali se i akni mozolcina mi se napravija
mnogu me nerviraat mi se pojavija pred nekoja nedela
korisam Losion + Krema preporka od lekar
dosega sum zadovolen ali sakam DA GI NEMA
dobro sto me potseti za medicinskiot sapun a ke probam posle i so ласион со Клиндамицин од Фитофарм po preporaka na DR.natalija 
a za kremi koristam poveke kako i losioni adidass sporsko pakuvanje najcesto
vo nego ima se za nega na telo toa mi godi oti skoro sekoj den sum na trening
i cesto potam
So liceto nemam nekoj poseriozen problem mozebi od vreme na vreme po nekoe mozolce ali retko

Кон врв
girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 21:50

jas mislam oti medicinski sapun najnogo ke ti pomogne

p.s edna moja drugarka imase na liceto i grbot i so medicinski sapun i gi snema odprilika za 2-3 nedeli liceto i grbo i bee cisti bez niedna traga od crvenilo ili nekooo brunka

I'm the BEST!
Кон врв
busvek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај busvek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 03:06
Originally posted by girl girl напиша:

jas mislam oti medicinski sapun najnogo ke ti pomogne


p.s edna moja drugarka imase na liceto i grbot i so medicinski sapun i gi snema odprilika za 2-3 nedeli liceto i grbo i bee cisti bez niedna traga od crvenilo ili nekooo brunkaVeke mi gi snema ali fala za sovetot sega ne se delam od medicinskiot sapun dobro vljae ali bebeskite sapuni ne se losi ako mu dodades pa posle kapenje i bebesko maslo - EXTRA dzoa bebence
sega poveke vnimavam na kozata oti nesakam da gi vidam tie akni mozolcina sto i da se
posledna informacija sto dobiv e deka i amino kiselinite igraat golema uloga na kozata - jas veke edna godina gi piam oti se zanimavam so sport.Na znam za potta dali vlijae za pojava na akni mozolcina .. Nehigienata sigurno deka vlijae ali skoro sekojdnevnoto potenje ....
Кон врв
girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 18:29

nisto koga mozeme ke si pomagame

p.s milo mie so veke gi nemas oti znam kako e da gi imas i znam kakva griza stvarat

 

I'm the BEST!
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 18:49
акните може и побрзо да се санираат ако секоја вечер си ја менуваш навлаката на прницата на која спиеш или ако тоа неможеш спиј преку пешкир ко полесно е да го менуваш и никогаш не го допирај лицето ако претходно не си ги измил рацете!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2006 во 02:08
Eucerin kremata skapa e ama pomagaSmile
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2006 во 19:32

akni????  hmmmm, pa imav ko bev u pubertet ama sega da cuknam u drvo se e ok, totalno gi snema

a koga imav akni iskreno ne upotrebuvav nikakva krema bidejki i od nisto moze da mi se pojavat poveke zatoa cekav samote da se izgubat

Кон врв
tajci Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tajci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2006 во 19:47
jas imav problemi so mozolcinja na grbot t.e. ramenicite  ama medicinskiot sapun e resenie gi snema za  nedela
Кон врв
tate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 18:50
moze li da mi kaze nekoj dali imal iskustvo so "LEPTEN''dali e efikasen,oti imam golem problemi so aknite pa mora nekako da go resham
aids
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 19:11
nikogas ne sum imala problem so akni
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2006 во 00:32
losion so klindamicin....obavezno tripati dnevno,a liceto da go miesh so gel za mienje lice vichy i krema protiv akni vichy......ili euceryn...skapi se ama efikasni...a lepten ne e...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,143 секунди.