IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Кој би отишол да работи негде во странство?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој би отишол да работи негде во странство?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
bojann Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojann Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој би отишол да работи негде во странство?
    Испратена: 27.Март.2006 во 01:58

mene licno drzavata ne mi ponudila nekoj uslovi pa da me zadrzi da ostanam vo MK pa mislam deka e i realno ako poveketo od mladinata odi vo stranstvo za podobar zivot. Razmisluva li nekoj kako mene? PISETE!!!!!!!!!



Изменето од LouWeed - 24.Октомври.2006 во 12:10
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2006 во 10:27
А ако сите млади заминат во странство кој ке остане во насава држава изгледа ке биде етнички чиста како што тоа некои го посакуваат, не би отисла и овде човек може да се избори и да работи ако му се работи.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2006 во 11:11
koj NE bi otisol da raboti negde vo stranstvo
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2006 во 18:01
Site bi otisle,sekoj na prvata sansa vednas bega...
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2006 во 19:01
Ne bi otisle site, znam luge so moznosti da patuvaat pa ne otisle podaleku od mocanata Grcija... A veruvajte koj ima volja da otide (i finansii malce treba) ima nacin...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2006 во 22:49
Zaminuvaat onie sto imaat pogolemi ambicii, koi mozat da se spravat so seto ona na koe kje naidat vo drugata drzava

Изменето од maja
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2006 во 00:26
И јас би отишол, но само поради добро работно место, т.е. добра понуда. А како што одат работите, со креирањето на глобалното село, ќе можеме од овде да ги работиме сите работи.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2006 во 23:01
Prednosta da bidesh vo stranstvo e sto tamu mozes mnogu polesno da najdes rabota,bez razlika na stepenot na obrazovanie i bez razlika na politicki opredelbi,sto moze ke imas pogolemi moznosti da proshetash.Megutoa parite sto ke gi zarabotuvash ovde se super za da gi troshish vo Makedonija a za ovde bogami ke treba pak da se pomacish da svrzesh kraj so kraj
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2006 во 00:56
stranstvo ne dobro mi tuka poveke zarabotuvam i nikoj ne me maltretira. sum mozel, a ne sakam si ja sakam makedonija 
Кон врв
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 16:05

Jas rabotam vo stranstvo i mi e podobro...

Sto nudi Makedonija, korupcija, privatizacija, socijalni slucaevi, ogovaranje, sueverie..........? Pak ke recem: Sekade e doma, zavisi kolku si snajden, i vo stranstvo se uci i se raboti, sto e razlikata?? Sto nemozes da vozis pijan i da da kupuvas na veresija??? Ako nekoj se vratil razocaran i ne uspeal vo toa sto naumil, ne znaci deka e loso nadvor od MKD, ne e loso, podobro e, ama treba da pocituvas zakoni, a Makedonceto toa go nemoze.....

Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 16:11

Jas pri prvata ukazana prilika bi zaminala od tuka,zaradi poveke pricini dobro poznati na site .

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 21:00
nemoj,molim ta Angelw....,.........od tuka nema "poubavo"
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2006 во 21:23

Za zalenje sme luge

Se nadevam deka ke dojde konecno na vlast nekoj sto ke ima barem malce dostoinstvo  i patriotizam da ni ja zacuva mladinata vo MAkedonija, vo sprotivno crno ni se pisuva!!

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2006 во 23:06
eve jas
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.