IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Риболов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Риболов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2006 во 13:59
Maja, abe kade odish sega na pecanje dodeka ne si vo Makednoija 
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
carp007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај carp007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2006 во 05:56
Колку за информација за ‘пецарошите‘  ,во близина на Скопје веќе 3-4години постои спортско риболовно езеро наменето за спортски крапски риболов.Организирано е по теркот на Европските (услови,правила,нормативи...)и е Прво и единствено од тој тип.
Основно мото е промоција на девизата  CATCH & RELEASE(улови и пушти)
Неколку години по ред се одржуваат Државни и Меѓународни натпревари.

Што е мошне значајно ова риболовно катче иако не е промовирано во државичкава ни, но затоа постои веб сајт  www.aquariumecofish.com (македонско-англиски),кој е поодамна познат во риболовниот интернет свет.
Тој е Прв и единствен риболовен сајт кој е посветен на самото езеро и на целокупниот риболов во Македонија
Интернет презентација може да ја погледате на

http://www.aquariumecofish.com/phpBB2/viewtopic.php?t=67

Се ова е за пофалба,нели?





Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2007 во 20:10
sum bil nema nesto golemo usvari ima ama duboko treba da go brkas:)
a za facanje so raka riba pa treba mestata da gi snaes i plus se desava da ne ulovis riba kako sto rece maja zmiice moze da zdrvis
:)
ako facal na edinecna musica nekoj znae sto e fracanje na riba
 
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 19:38
brat mi e zavisnik od ribolov
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 13:54
Pa da ti kazam iskreno mnogu lesno se ucis da pecas .... teskoto e da upecas.......treba tehnika....treba brzina i dobro oko.....oset koga i kako....a custvoto e pola pola ....prvo koga ke ja dignes jadicata i gledas kako ripce se fati srekja nevidena......ama koga ke vidis kako bezpomosno mrda i se bori za zivot taga nevidena.....i najcesto ke go oslobodam ripceto nazad.......inaku mnogu si ljubam da lovam ripce posebno krapce
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 09:16
bijo nse pozz
се гледа и ти рибар мајстор си не ги даваш сите тајни на мајсторството пецање,мислам околу науката за тоа како каде и со кој мамец треба,а ја еднаш имам отидено по риба празен се вратив и ми рекоа се било до мамецот

Изменето од OrkaWhale - 22.Декември.2008 во 09:47
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 16:20
Originally posted by OrkaWhale OrkaWhale напиша:

bijo nse pozz
се гледа и ти рибар мајстор си не ги даваш сите тајни на мајсторството пецање,мислам околу науката за тоа како каде и со кој мамец треба,а ја еднаш имам отидено по риба празен се вратив и ми рекоа се било до мамецот

Zavisi za koja nauka mi aludiras.....nekako dvosmisleno....ako mislis vistinsko pecanje crvite se najdobri i toa tie od reka pod kamenja so gi ima........ako mislis na drugo pecanje ne treba da imas crv tuku naprotiv nesto pogolemo i sekogas sabajle trskata treba da ti frlena nagore .......a ne levo ili desno togas ic ne pecaj toj den
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 23:39
bijo nse
никако лево десно не џабе лев сум само лево држам
Секако дека за риболов мислев ама каков црв што не ставив тој ден од ларви некои си,незнам џигер пченки брееее да не редам ке испадне и се разбирам од риболов,само да те поздравев levu car
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 16:23
Originally posted by OrkaWhale OrkaWhale напиша:

bijo nse
никако лево десно не џабе лев сум само лево држам
Секако дека за риболов мислев ама каков црв што не ставив тој ден од ларви некои си,незнам џигер пченки брееее да не редам ке испадне и се разбирам од риболов,само да те поздравев levu car

Primen pozdravot...................vrakjam i ja .... vnimavaj na larvite.......ako ne te biva stavi lepce!! za da ne se izgoris pak !!!
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 22:38
Bev nesto sluzbeno vo Dojran i ovaa onaa predavanja.... i posle relaks setanje pokraj ezeroto......imase ribari...
mislam deka lovea nesto sitni ribi al girici rekoa ....... zaboraviv.....znam deka im rekov.... da mi dadat da pecnam malku.....epten lesno e......sekoe frlanje......ripce.....
samo sto plovakot.....mrc vlegva....odma treba jadicata da se digne......i ulovot e tuka!! ......edna stotinka ako se zakasni otide mamecot..........znaci, vazno e tocnosta na diganjeto na jadicata ......a ne od mamecot............... RAZBIRA SE
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2009 во 15:56
Jas preska bev malku na ribolov kaj nas na reka Bregalnica vo najzheshkoto.тага Inaku mnogu sakam ribolov, samo shto e skapo hobi ili ako smeam da kazham sport ama zabavno e i vredi za parite.голема%20насмевка
Кон врв
S.Kocev Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај S.Kocev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 00:45
Јас сум рибар, одам скоро секоја недела, ловам на Струмичка река и поретко одам на Иловичка брана.
Користам една посебна техмика(не ви ја откривам), која малку рибари ја користат, а ми ја покажа еден пријател на татко ми. Одам онака, да се опуштам а не да фатам нешто за да се "најадам", како што прават некои од луѓето што ловат со мрежи и тн.( ужасно ме иритираат!!!)
Досега не сум фатил којзнае што ама можам да се пофалам со риби и по околу 1кг.
Kirk Hammett RULES!!!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 02:00
Bev na ribolov samo ednas...mi dadoa jadica , gadno mi bese da go navlecam crvot na kukackata, ama bidna i toa, frliv da go banjam crvot i taka dremev edno 2 saata i nisto ne fativ normalno, edno vreme ja ostaviv jadicata i otidov da vidam kolegite do kaj se se vracam po 15 min i gledam ripce se fatilo dodeka mene me nemase....тага
 
I toa bese krajot...Pa ja za sto dremev 2 saata za da jadicata fati ripce bez mene...epa ne biva, raspaliv ja tocakot i doma...i nikogas povece ne otidov na ribolov....не%20зборувам
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
S.Kocev Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај S.Kocev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 23:28
Еј момци, прееска бев на риби тука кај нас на Струмичка река и уловив 5 рибисреќа...... едната беше мала а другите 4 беа поголемки, уствари имаше една доста крупна, не којзнае колкава ама имаше 200-250 грама.голема%20насмевка
голема%20насмевкаНе уловив којзнае колку, ама баш ми се напраи ќејфот!!среќасреќа
среќаУтре пак ќе одам оти најдов едно многу добро место,среќа а не таму каде што се бев забутал, упорен та упорен како мува без глава... разгледав наоколу по рекава и најдов едно убаво местенце и сега тоа ќе ми биде "базата" извесно време!!голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка 
Kirk Hammett RULES!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.