IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Исповедување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Исповедување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 21:23
    сршено%20срце
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 21:04
Mirisa na zbogum, nasata prva sredba i baknezot sto sledi. Vo kafuleto na krajot od gradot, vo temniot agol, sedime nie i gi slusame pesnite koi go pretskazuvaat krajot. Mirisa na zbogum, tvojata ljubov, tvojot cekor. Se sto e ubavo zamina od nas, uste pred da ti recam zdravo. Mirisa na zbogum, mojata kosa, tvojot dopir.. Zboruvam bez glas, molcis zosto znaes deka e kraj. сршено%20срце  
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 00:38

Раскинавме на клупа, покрај партизанска...:cry:

Се навалив да ја бакнамбакнеж, ми ја заврте главатаизненадување. Си помислив можеби сака да ја бакнам во образ.збунетост Но кога се обидов, ми го сврте ушето :ne_zboram. Дури тогаш претчувствував дека нешто не е во ред.загриженост Но не сакав ни да помислам дека можеби е крај љубов.
Ги навалив моите усни кон нејзиното уво бакнеж, а таа ми го сврти другото уво :turn:. Си реков "ха! малава сака долга предигра" намигнување. Посегнав и по тоа уво бакнеж, но овој пат ми го сврте тилот :raz: .
Повторно почувствував нешто :lud:, но повторно не можев да прифатам дека можеби ми навестува крај молитва. Си реков, можеби сака да ја бакнам по вратчето задоволство Тргнав и натаму бакнеж, но она почна да ја мрда главата изненадување...е тогаш се изнервирав и и го скршив вратот истепан оо..оо..она мене смеење
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 01:07
    изненадување
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 19:48
Kraj..
Ova ne e mojot kraj
Ova ne e mojot dom
Ne e vistina.
Son..
Ova ne e mojot son
Kolku pati pogresiv
Kolku izgubiv.
Ova ne e moja prikazna
Nema nitu parce vistina
Seta ljubov sto ja potrosiv
Zaludno ja snema.
Ova ne e moja prikazna
Ova ne e moja vistina
Del od mene samo zivee
Zaludno te cekam.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 21:44
седиме во еден агол ( по моја навика- зидот да е зад мен а се друго на видик ) водамнешните седумдесети години во салата на Домот на (тогаш ЈНА) сега АРМ, младо момче од војник пратено од оркестарот успешно го прерзентира Реј Чарлс и неговата......КОГА МАЖОТ ЈА САКА ЖЕНАТА. И чудо се случи најубавото. Особата која беше со мене беше девица. Јас до тој момент пошто се дружеше со доста машки мислев дека е нај...........  од тој момент силно ја засакав и се покајав за мислата во која бев убеден. Тоа во една прилика и го признав.
Денес таа си има свој живот а Јас свој, но кога се среќаваме- службено обавезно идеме на ручек. Ништо друго повеќе. Завршуваме со вино.големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање



Изменето од orlov - 23.Јануари.2008 во 02:35
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 02:59
Ja zavrsivme prikaznata so stil, toa bese edinstvenoto nesto sto ni nedostasuvase sive ovie nedeli. Go zakopavme nozot najdlaboko sto mozeme, a seto toa izgledase tolku elegantno i nepovtorlivo. Da ne znaev sto mislis, da ne znaese sto sakam, se ke bese poinaku. Lutinata se pretvori vo tisina. Kazavme se, koga veke e docna za kaenje. Se cuvstvuvam ko marioneta vo racete na sudbinata. Ne go izodivme patot do kraj, zosto go vidovme zavrsetokot na pretstavata uste na pocetok. Glavnite likovi padnaa od tronot, na nivno mesto ke ostanat epizodnite ulogi. Nema poveke golemi dela, nema poveke heroi, nema poveke zabludi. 
Кон врв
tytysh Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tytysh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 01:36
розарозарозарозарозарозарозарозарозаголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањељубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежZASTO SITE KAZUVATE TAGA?
NIKOJ NE KAZA RADOST?
JAS EVE VAKA:>>>>>>>>>>>>>>>SI SEDAM I MISLAM NA MOJATA NAJMILA KOJA MI FALI I NE E POKRAJ MENE A DOMA E  I SPIE. EDVAJ CEKAM DA MI SI JA GUSNAM I BAKNAM I DA I KAZAM TE SAKAM SEGA I ZASEKOGAS DO KRAJOT NA VECNOSTA
sakaj i bidi sakan
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 17:02
Blaze si mu na onie sto se srekno zaljubeni i plovat na ljubovni oblacinja.. Cuvajte go toa sto go imate, zosto retko se naogja. 
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 22:00
Originally posted by tytysh tytysh напиша:

розарозарозарозарозарозарозарозарозаголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањељубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежZASTO SITE KAZUVATE TAGA?NIKOJ NE KAZA RADOST?JAS EVE VAKA:>>>>>>>>>>>>>>>SI SEDAM I MISLAM NA MOJATA NAJMILA KOJA MI FALI I NE E POKRAJ MENE A DOMA E  I SPIE. EDVAJ CEKAM DA MI SI JA GUSNAM I BAKNAM I DA I KAZAM TE SAKAM SEGA I ZASEKOGAS DO KRAJOT NA VECNOSTA



ubavo kazano i ja bi rekla isto, samo vo drug rod
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2008 во 02:07
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Ja zavrsivme prikaznata so stil, toa bese edinstvenoto nesto sto ni nedostasuvase sive ovie nedeli. Go zakopavme nozot najdlaboko sto mozeme, a seto toa izgledase tolku elegantno i nepovtorlivo. Da ne znaev sto mislis, da ne znaese sto sakam, se ke bese poinaku. Lutinata se pretvori vo tisina. Kazavme se, koga veke e docna za kaenje. Se cuvstvuvam ko marioneta vo racete na sudbinata. Ne go izodivme patot do kraj, zosto go vidovme zavrsetokot na pretstavata uste na pocetok. Glavnite likovi padnaa od tronot, na nivno mesto ke ostanat epizodnite ulogi. Nema poveke golemi dela, nema poveke heroi, nema poveke zabludi. 




основно беше да се помогне.
тоа дали ги сакаме приказните или вистинските стории е друга тема.
секој има право на своја приватност и затоа нема замерки.
некој сакаше некому да помогне, а тој се затвори самиот во себе.
тука сите други актери се немоќни сем главниот.
ние доследно ја почитуваме вашата воља ЛЕЈДИ.



Изменето од orlov - 23.Јануари.2008 во 02:37
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 23:39
Te sakam , mori !
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 02:39
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Intuicijata mi veli deka denes ke bides na forumot намигнување. Treba da razgovarame, treba nesto da se smeni, treba da se prezeme rizik, za da se popravi ona sto e skrseno. Nema drug izlez, samo drasticno menuvanje na okolnostite. 




Секогаш расположен и спремен за помош и другарство.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 18:13
samo kazi izvini i toa ke te oslobodi i tebe i mene
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.