IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Каква боја е вашата коса?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква боја е вашата коса?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 42>
Автор
Порака
elektra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Каква боја е вашата коса?
    Испратена: 13.Март.2006 во 02:15
kakva boja na kosa imate dali se farbate i ako se farbate koja farba ja koristite?
Кон врв
ivancic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
NaughtyBitch

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 753
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivancic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2006 во 17:08
plava i se farbam redovno ali menjam farbi momentalno sum so triocolor i planirm da se zadrzam
Кон врв
Aurora Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aurora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2006 во 17:24
Plava sum  se farbam so palete
Кон врв
Vallerrija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 280
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vallerrija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2006 во 17:46
Plava, se razbira vestacki plava i cesto gi menuvam farbite, no najcesto mojot izbor e Evolution i iGORA
Povtorno so vas, mili moi!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2006 во 22:55
Црна коса имам и не се фарбам со ништо...ќе дојде време и за тоа здравје
Кон врв
ema* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ema* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2006 во 23:01
jas sum plava se farbam so evolusn
Кон врв
elektra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2006 во 09:55
plavo makar i farbano 
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2006 во 17:44

Eve Nate da ne si sama i jas imam crna kosa

 Изменето од sexyemma - 02.Ноември.2006 во 20:52
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
icemen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај icemen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2006 во 17:57
Ti si krotko jagnence ako si crno
Кон врв
Vallerrija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 280
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vallerrija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2006 во 09:15
PLAVUsh*tE GO VRTAT SVETOT
Povtorno so vas, mili moi!
Кон врв
smokvicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smokvicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2006 во 09:32
kako plavusa go vrtam svetot
Кон врв
Vallerrija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 280
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vallerrija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2006 во 09:44
Smokvicka i ti si plavusha???
Povtorno so vas, mili moi!
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2006 во 12:43
мојата коса .................
во сабота
ЌЕ БИДЕ ИШИШАНА
Motivation is game in my hands
Кон врв
elektra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2006 во 12:52
kakva e bojata na tvojata kosa i zosto ke bide isisana?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.