IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Каква боја е вашата коса?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква боја е вашата коса?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 42>
Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2006 во 23:26
Oboeno biserno plava a koristam farba na garnier
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2006 во 11:54

momentalno e crvena ama naskoro planiram da ja smenam bojata i dolzinata . i jas koristam garnier i palete

Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2006 во 12:32
Koristev faarba od palete, no nekako svetlite boi osobeno za nas blondite, posle voroto mienje kako da se gubeshe bojata i sjajot.Pa zatoa so pomosh na mojata frizerka koja mi dade sovet kako od koi dve farbi da ja postignam sakanata nijansa a bojata da ostane dve nedeli so ist sjaj uspeav sega i sama da ja dobijam sakanata boja no i sama da ja nanesam na mene.Mojata prijatelka koja koristi crvena farba za kosa od palete ima neverovatno ubava boja i sekogash so sjaj.Ili pak crnata boja na palete wowo prekrasna e koga kje ja nanese isto taka mojata drugarka, a jas iskreno na dve nedeli se farbam i sekogash sum plavusjha so crn koren, kolku i da vnimavam na korenite od kosata :(
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2006 во 12:35
И јас користам Палете црна со плав сјај и сум задоволна сјајот останува ист подолго време.
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2006 во 13:07
Palete granat crvena,paga ama na 14 dena se farbam pa dobro e
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2006 во 13:22
Originally posted by beleg beleg напиша:

Palete granat crvena,paga ama na 14 dena se farbam pa dobro e
Da se farbash na dve nedeli, no imash sigurno ubav sjaj stom koristish palete.Srekja sto ste crvenkasti, crni.Mene mi se dopagjaat palete farbite , no teshko so niv doagjav do sakanata nijansa.Porano vo niv stavav grafitna no togash povekje bev pepelasta, pa poradi bisernata boja ja smeniv palete farbata.



p.s koj prebaruvach go koristish?I jas denes sum na INTERNET EXPLORER, no ne mi dava vaka.....
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Nelita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nelita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2006 во 11:40
Палете многу паѓа и не ми го прави кеифот,сменив на Гарниер!
„Чувствувам дека ќе полудам оваа пролет,заради една далечна убавина!“
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2006 во 14:12
Paga ama crvenata nijansa na Palete mi e najcrvenaLOL
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2006 во 14:31
лелееее изгледа сами јас овде се фарбам на месец и половина или два????

хеехее тоа ти е супер да не мораш да си ја гориш косата а сепак да ти е секогаш со сјај(природно ми емногу темна косата и слабо се познава кога ќе почне да расте),ја фарбам само заради сјајот!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2006 во 16:48
blale si ti mene mi rasne kako luda,jas i se sisam na 2 nedeli-mi se gubi stepenot
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 18:57
Koristam boja za kosa ednas u mesec .Temno se farbam pa neam potreba cesto da goram kosa
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2006 во 00:43
Blaze si tiSmile
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2006 во 10:31

I JAS SE FARBAM NA 40/50 DENA,KORISTAM DIKSON FARBA.MISLAM DEKA GI NEMA VO MALOPRODAZBA SAMO FRIZERIVE GI IMAAT,AMA SE TOP.

VREDI DA SE PROBA

Кон врв
rebeka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2005
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 347
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rebeka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2006 во 11:03
KAO FRIZERKA JA IMAM TAJNATA FORMULA ZA DOBRA SJAJNA NEGOVANA ZDRAVA KOSA.MOE PRAVO !

mnjkl
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.