IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Прилеп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прилеп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 129130131
Автор
Порака
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1615
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 15:17


http://markukule.mk/art-cafe-virus-take-five-26-09-2015/

Ноќен живот Прилеп (Art Cafe, Virus, Take Five) – 26.09.2015Изменето од Zdravko81 - 30.Септември.2015 во 15:18
Only GOD Can Judge Me
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 15:21
На ова Вирус стварно газдарица му била Анастасија Илиеска,односно мажот и?
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 17:46
Originally posted by Zdravko81 Zdravko81 напиша:

А, народен глас има докази за тоа дека има жени на венера, и мали зелени на месечина?


За докази нив че ги прашаш,но се докажа дека манипулираш исто како власта?!?!
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1615
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 18:41
Докажи дека манипулирам.
Only GOD Can Judge Me
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2015 во 15:00
Вас од власта и да ви се нацрта нема да препознаете,тоа е самобендис,па ДОКАЗ ти се самите постови,како ги извртуваш работите.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1615
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2015 во 15:05
Политиката е погоре... во друг подворум... погор....ееее
Only GOD Can Judge Me
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2015 во 15:58
Кој најде да кажува за култура..далеку сте!
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2015 во 16:14
Секој си има неостварени желби.плазење

Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1615
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2015 во 20:24
Алоооо, погоре е политиката....
Only GOD Can Judge Me
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2015 во 23:22
Море ебего на сето вие први да сте
Прва пушка-Прилеп
Први палмите ги мумифицираа-Прилеп
Ќаривте уште еден празник во октомври.
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1615
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2015 во 09:01
кој како ќе си ја нареди...
Only GOD Can Judge Me
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2016 во 23:16
Овации по премиерата на „Ајнштајновите соништа“ во Прилеп 
Објавеново 12:40 29 ноември 2015| Прочитано1861| Печат

Громогласен аплауз следуваше по премиерата на претставата „Ајнштајновите соништа“ од Алан Лајтман, во режија на Слободан Унковски во театарот „Војдан Чернодрински“ синоќа во Прилеп. 

Публиката проследи една фантастична претстава со одлична режија, музика, костими и игра на актерите. Заслужено на крајот дојде и громогласниот аплауз.

Унковски, како што може еден мајстор на режија направи едноставна по својот излед, но многу силна безвременска претстава која говори за патувањето низ времето. При тоа режисерски покажа дека времето е релативно, има многу аспекти, многу различни светови, кои некогаш се движат назад, некогаш одат напред, некои се вртат во круг, а понекош се водат паралелни животи. 

Актерите Марија С. Илијеска, Наталија Теодосиева, Јасмина М. Станкоска, Катерина Ч.Клинческа, Симона Димковска, Ивана Павлаковиќ, Игор Трпчески, Владимир Ѓорѓијоски, Димитар Ѓорѓиевски, Александар Тодески, Димитар Црцороски, Мартин Манев, Илија Волчески докажаа дека знаат да се справат со материјалот од текстот на Лајтман.

Надополнување на претставата беа одличната музика на Златко Ориѓански и костимите на Розе Трајческа- Ристовска. Заслужен е и Русомир Богдановски како автор на драматизацијата.

Со комплетниот театарски чин повторно синоќа се потврди дека прилепскиот театар е еден од најдобрите во овој момент во земјата.
Претставата „Ајнштајновите соништа“ многу брзо премиерно ќе биде прикажана во театарот „Навигатор Цветко“ во Скопје.


Ретко добра претстава. Гледајте ја кога ќе имате приликаИзменето од Andjelina - 04.Јануари.2016 во 23:17
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1615
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2016 во 11:46
Уште еден предлог:

„Премиера во ссабота“ - комедија, доколку имате време и можност да ја гледате кога ќе биде на репертоарот на театарот во Прилеп. 
Има здраво смеење 95 % од времето.
Only GOD Can Judge Me
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2018 во 22:51
Годинава го преорав Балканот ај ќе речам,со кола.
Поточно,Албанија,Косово,Црна Гора и Хрватска.
Претходно Македонија.Впечатокот за нас ко нација е поразувачки.
Невидени штеточини сме за околината.
Нема каде наша нога не стапнала,а зад себе отпадоци да не оставила.
Еве во овој еден од последните поинтезивни викенди за шетање,
останав без зборови.И секоја чест за прилепчанине ебаго.
Имено.На пат кон Витолиште,Полчиште и Манастир(по тој редослед)
група бајкери не пречекаа на чешмичето над Штавица.Полни
ентузијазам,добра дружба и гостопримство.Кога наближивме
видовме група која е стационирана кај летниковецот.Само
подзабавивме и намерата ни беше да продолжиме.Но сликата
се изоштри!Со веќе неколку вреќи собрано ѓубре правеа пауза
за да пристапат кон обновување на летниковецот.Вредеше да се застане
и поздрави тој нивни гест.Конечно тие само уживаат во возењето низ Мариово,
ниеден не беше мариовец.Оти и им спомнав име од еден поранешен колега,
прилепчанец а бајкер атмосферата стана уште попријателска.
Не понудија со една чашка ракија.И посакувајќи им убав празничен ден
кој можеше да се воочи оти беа истакнати македонски знамиња и се
слушаше македонска музика,си ја продолживме ексК*рзијата.На враќање
тие сеуште тука,местото како да не беше истото.Веќе си го спремиле и заслужениот
ручек со кој и не понудија.
Алал да му е на лујџено,од такви малкумина да си знајте сонцето
ја греи ова држаичка!
Следен пат,ако и нешто од таа слика е изменето,да некој
го искршил огледалото над карпата кај Штавица,или тргнал точакот
закачен на карпата десно од чешмичето,не само они и јас ќе
седнам во заседа и кој тоа ќе го направи од Скрката ќе го пуштам
волна да збира!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 129130131
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.