IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - МАКЕДОНИЈА - СТРАНСТВО (ЖИВОТ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАКЕДОНИЈА - СТРАНСТВО (ЖИВОТ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 891011>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2007 во 15:00
bosco,...ne mislam na ovdeshnive gastarbajteri,...tuku na domashnoto naselenie,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
LIPS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 83
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LIPS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2007 во 16:59
Zosto pod stranstvo site podrazbiraat pecalbari, rabotenje 24h, i sl. Mene mnogu poubavo mi e ovde za razlika od Mkd, ima posebno za mladi mnogu ubav zivot, diskoteki, ogromni fakulteti, ima kaj da se proseta, vo golemite zemji ima sto da se vidi
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2007 во 18:36
 
Нашиот човек размислува стереотипно и на се става етикета. А за де променат етикетите во Македонија треба три века, или малку повеќе. Тамам толку ќе им треба да сфатат дека треба да плачат што луѓето си одат од Македонија, а не да гледаат сеир. Затоа што Македонија секојдневно не само што губи способни луѓе кои може да донесат напредок, туку го губи и генетскиот потенцијал. Негативната социјална селекција олицетворена во корумпираното општество што го создадоа најголемите партии се претвара во генетска селекција - кој не може да опстане во македонското општество, ќе го снема, така да криминалците слободно ќе може да ја продолжат својата врста.
 
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
 
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2007 во 21:31
[QUOTE=Nee*amAnderskor]
 
Нашиот човек размислува стереотипно и на се става етикета. А за де променат етикетите во Македонија треба три века, или малку повеќе. Тамам толку ќе им треба да сфатат дека треба да плачат што луѓето си одат од Македонија, а не да гледаат сеир. Затоа што Македонија секојдневно не само што губи способни луѓе кои може да донесат напредок, туку го губи и генетскиот потенцијал. Негативната социјална селекција олицетворена во корумпираното општество што го создадоа најголемите партии се претвара во генетска селекција - кој не може да опстане во македонското општество, ќе го снема, така да криминалците слободно ќе може да ја продолжат својата врста.
 
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
 Остај. УЖАС.тага
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 06:34
Ehh..da go imase Sredna Evropa toa sonce i nebo sto recisi sekoj den go ima vo Makedonija...

 ...mislam recenicava dovolno kazuva...
Кон врв
GOLDFINGER Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GOLDFINGER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 17:05
Idninata na sekoj mlad makedonec e nadvor od makedinija.
,,CUM GRANO ET CUM SANO,,
Кон врв
Јабанџиче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јабанџиче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 02:00

Македонци имајте една мисла :

ЧУВАЈТЕ ЈА МАКЕДОНИЈА!!!
One life,one love!
M A C E D O N I A
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 20:51
Originally posted by Јабанџиче Јабанџиче напиша:

Македонци имајте една мисла :

ЧУВАЈТЕ ЈА МАКЕДОНИЈА!!!
dojdi ti vamu,pa cuvaj ja od tuka,
nemoj da solis pamet od tamu!
You live only ONCE!
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2007 во 04:08
pod nik legenda.
Alal da ti e!ubavo kazano mislenje .svaka ti cast. bogami taka e, ali sto da se pravi, kako sto procitav na edna anketa, zosto lugeto se neiskreni od zavidlivost i lubomora.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 01:01
Секако странство по живот. Така државата сака.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 15:44
Originally posted by bond....james b bond....james b напиша:

Originally posted by Јабанџиче Јабанџиче напиша:

Македонци имајте една мисла :

ЧУВАЈТЕ ЈА МАКЕДОНИЈА!!!
dojdi ti vamu,pa cuvaj ja od tuka,
nemoj da solis pamet od tamu!


хахахахахаххаха газење%20од%20смеење
Кон врв
zajasna Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2007
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajasna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 16:52
Makedoncite koi rabotat i ziveat vo stranstvo ne rabotat od sabajle do vecer. Si imaat normalno rabotno vreme. Mozes da odberes dali sakas da rabotis so skrateno rab. vreme od cetiri saati ili polno rab. vreme koi sto e osum casovi. Znaci isto kako vo Makedonija. E sega ako sakas da zarabotis poveke pari, mozes na svoe baranje da rabotis poveke casa, normalno ako kompanijata kade sto rabotis go dozvoluva toa. Mozes da rabotis i na dve rabotni mesta, no toa e samo ako ti sakas da zarabotis poveke pari. Nikoj ne te tera i ne te prisiluva, a parite sto se zimaat od edno rab. mesto mislam deka se dovolni za normalen zivot. 
Sekogas e ubavo da se slusnat razlicni mislenja zasto toa ja zbogatuva idejata
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 17:20
Originally posted by zajasna zajasna напиша:

Makedoncite koi rabotat i ziveat vo stranstvo ne rabotat od sabajle do vecer. Si imaat normalno rabotno vreme. Mozes da odberes dali sakas da rabotis so skrateno rab. vreme od cetiri saati ili polno rab. vreme koi sto e osum casovi. Znaci isto kako vo Makedonija. E sega ako sakas da zarabotis poveke pari, mozes na svoe baranje da rabotis poveke casa, normalno ako kompanijata kade sto rabotis go dozvoluva toa. Mozes da rabotis i na dve rabotni mesta, no toa e samo ako ti sakas da zarabotis poveke pari. Nikoj ne te tera i ne te prisiluva, a parite sto se zimaat od edno rab. mesto mislam deka se dovolni za normalen zivot. 


Сосема се слагам.

Несносната изолација на македонците во МК која веќе премина во фрустрација направи тие да се однесуваат како лисицата во приказната за киселото грозје. Тоа што не може да го дофатат по дефиниција не чини и се плука по него. А фактичката состојба е сосема спротивна.

Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 21:28
ma kakvi?!,...ne chini nadvor!,...samo .tuka, e rajot!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 891011>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.