IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Секс и менструација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Секс и менструација

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 19>
Прашање: Дали практикувате секс за време на менструација?
Одговор Гласови Статистика
30 [20,00%]
120 [80,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
esperans@ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај esperans@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 22:48
Sum go pravela i toa kolku cesto ne mozevme da cekame da mi zavrsi a i togas sum uste po popalena izgleda hormonite mi rabotat bagi, a i koga edna rabota ne treba da se pravi uste poslatka e... a i ne insistirav nikogas jas sekogas partnerot si barase....... a na onie so im se gadi mozebi ne ja pocituvaat partnerkata......Shocked
I'm bossy...
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 13:55

ama poslatko, bas togas , ma daj ti se molamDead eve jas se gadam, ne mi e prijatno  vo tie denovi, a na  partnerot nemue  i ne doagja u obzir , da ne pomisli a ne da posaka  Angrybravos koa mozeteLOLLOLLOL

атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 13:56
СУМ ИМАЛА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА, ВО ПОСЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ
Кон врв
esperans@ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај esperans@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 14:30
Kakvo gadenje ne mi e jasno bas nema pricina... bog da cuva.....
I'm bossy...
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 14:32
Добро сега..има и многу гадешливи луѓе...и јас мислев порано така пред да пробам,а ма откако пробав видов и дека не е ништо страшно,а особено кога ни на партнерот не му смета!
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 15:49

Originally posted by esperans@ esperans@ напиша:

Sum go pravela i toa kolku cesto ne mozevme da cekame da mi zavrsi a i togas sum uste po popalena izgleda hormonite mi rabotat bagi, a i koga edna rabota ne treba da se pravi uste poslatka e... a i ne insistirav nikogas jas sekogas partnerot si barase....... a na onie so im se gadi mozebi ne ja pocituvaat partnerkata......Shocked

se soglasuvam so poslednovo na tie sto im se gadi mozda im se gadi i od partnerkata, posto toa e del od neaConfused inace jas praktikuvam sexs za vreme na ciklusot i voopsto ne mu preci na partnerot

Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
esperans@ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај esperans@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 16:34
Bas taka nema nisto za gadenje ednostavno e priroda i koj kazal deka mirisa lele vrska nema toa nekoj sto ne go probal moze da kaze... abe nivni problem koj kako saka jas moeto si go kazavWink
I'm bossy...
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 17:19

ne se raboti za mirizbata, zar ima nekoj koj ne odrzuva higiena, nema takvi.pri menstruacija pogolema e moznosta za infekcii e sea upotrebuvate prezervativ ,za vas e ok, ondak terajte ako nemozete da se vozdrzite bar ovie 3 dena.. nikoj ne umrel za k.. dodeka imal ciklus, a i mazot ako e svesen ke se vozdrzi od ova.imav edna koleska koja redovno imase sexs za vreme na ciklusot zasto nemala moznost od zabremenuvanje, sto za mene ne mi drzese vakvoto objasnuvanje i uzivanje vo sexsot ali nejzin izbor kako ke uziva vo sexsot.jas gledam poinaku na ova, zasto mazot potrebno e da  me  svati  i ceni koga i kako uzivam vo sexot.kako i ljubovta i sexsot e zaemno pocituvanje a ne sebicnost

 



Изменето од MisIcA, - 18.Јуни.2007 во 17:20
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 18:49
Цитирај ne se raboti za mirizbata, zar ima nekoj koj ne odrzuva higiena, nema takvi.

Има, има.....
Сум практикувал и јас, ниту неа, ниту мене ми сметало. Во повеќето случаи партнерката била таа која не може да се воздржи.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 19:06
Originally posted by esperans@ esperans@ напиша:

Bas taka nema nisto za gadenje ednostavno e priroda i koj kazal deka mirisa lele vrska nema toa nekoj sto ne go probal moze da kaze... abe nivni problem koj kako saka jas moeto si go kazavWink


Нормално е дека ако си одржуваш хигиена особено за тие денови нема да мириса...се е постаро само малце повеќе подмачкано!WinkLOL
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 19:10
Vaka
1.Za vreme na ciklusot zelbata e daleku pogolema
toa e fakt posto hormonite se pokaceni
2. Sansite za zabremenuvanje se potpolno isti
kako i vo denovite koga nema ciklus, toa deka
nemalo sansi za zabremenuvanje e kazano od
baagidi neupateni probajte pa videteLOLLOLsamo
da ne bide prekasno
3. Tocno deka ima pogolemi sansi za infekcii ama toa
se slucuva ako imas odnos so partner koj ne odrzuva
higiena ili so nekoj koj poima nemas kakvi se ne bolesti
nosi vo sebe a polovo prenoslivite bolesti se prenesuvaat
i vo denovi koga nema ciklus takada toa ne e faktor
4. Da ima devojki koi imaat premnogu obilen menzis so
se vika dusekot go mokrat dodeka spijat znam takvi slucaevi
a ima i nekoi koi imaat po mnogu malce takada ne im preci
ni na devojkata ni na partnerot posto koga ke se izmie devojkata
i zapira za pola saat do saat a taa i taka imala malce pa ic nema togas
e suva.
5. jas licno ne upotrebuvam prezervativ nikogas bidejki sum
so proveren partner veke podolgo vreme pa isklucok ne
pravam i za vreme na ciklusotBig%20smile
6.druga rabota e ako na devojkata i e nezgodno i se stega poradi toa
sto ima dobieno pa i uzivanjeto i se skratuva vo tie momenti
togas partnerot e dolzen da ja pocituva nejzinata zelba
i da poceka da i zavrsi ciklusot dok ne se opusti i moze da
uziva vo sexot, a ako toa ne i preci togas e ok.
a za higienata toa si e individualna rabota mislam deka sekoja
devojka bi trebalo da ja odrzuva a sega ako postojat isklucoci
toa deckite znaat najubavo od svoeto iskustvoEmbarrassed,jas sum nemala
takvo so zena
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 19:10
Nikako so menstruacija.....poarno so LEVANKA I DESANKA ke si poigramLOLLOLLOL
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 11:48
sex + menstruacija = mnogu losa kombinacija Confused
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 11:56
barem dobra rima,....ima! Big%20smile
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.