IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Трик со лимета за чистота
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Трик со лимета за чистота

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Трик со лимета за чистота
    Испратена: 18.Јануари.2024 во 10:47
Трик со лимета за чиста и миризлива бања

Сигурно ви е мачно да вдишувате силни хемикалии во бањата кои испаруваат и ве задушуваат. Треба да ги поддржиме производите за чистење кои се добри за нас и за планетата. Но, не мора секогаш да се трошиме за вакви работи.Некои трикови се многу едноставни и често ни требаат по една или две состојки од нашата кујна. Овој пат тоа е само едно овошје.
<

Вашата бања ќе мириса фантастично, а нема да биде токсично ниту за вас, ниту ако имате деца.


Одлична вест е тоа што овој мирис ќе трае повеќе од една недела.
<

Сѐ што ви треба е една лимета и хируршка маска. Трикот е објавен на Facebook профилот Bezerra good Tips.

Исечете ја лиметата на парчиња и ставете ги во маската, а потоа завиткајте ја како кесичка. Следете ги инструкциите во видеото како да ја пресечете маската. Заврзете ја маската со ластикот што сте го пресекле и на тој начин направете освежувач што ќе го ставите во резервоарот за вода над веце школката.

Не користете лимон, туку исклучиво лимета бидејќи ова овошје, познато и како зелен лимон, е одлично за убивање бактерии и чистење секакви нечистотии. А, и преубаво мириса.

Изменето од pajser - 18.Јануари.2024 во 10:48
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.