IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Свет полн вирусИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Свет полн вирусИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2020 во 01:22

ова горе колку може или не овердоуз со Витамин Д да закачите навистина не ми е познато, еве велат за Д3 кој е синтетизиран во кожата немет проблем, а колку Д2 и Д1 се терсене наопку немам абер ... КОНЕЧНО како основен имуно штитунг досега ги наведов Ц и Д витамините а недостасува и Витамин Е, налик природен ЦДЕ биоритам против вирусни времиња и околности ... токму Лимонада Сонце и Тиква му е мајката, бреј недостасува уште ко и во Битола и по останатите градои бурекџилниците да прават Тикварник (Зелник или Бурек со Тиква) можеби како зачин врз кори место сусам бидејќи Токоферол-от е најконцентриран во Семето [1][1][1] а може да поминете и со Ладно Цедено Семе од Тиква како Прелив или пак онака во Фишек да си полните мезе само прашање колку е денес во мода да се грцика Семка, ајт бар оние пушачи кои имаат волја за да раскинат со старата навика па да си купат килограм два, единствено не ми беше познат аберов [2] дека Витамин Е со некои супстанции не одел рака подрака докрај ... интересно колку што се сеќавам оваа ЦДЕ комбинација подмладува нормал ако не сте вифи озрачени постојано или пак не мора да сте од смог градски попарени во кој случај бар ќе ве држи избалансирани, а доколку сте на Село ова подмладува, од лично искуство приметив по кожата просто доби сјај се затегна и стана мазна сама по себе (и без да се мачкам со помади или бркам хеликс-комплекс полжавно-фармерски) а сигурно и со вирусите сум се разбрал инстант културно иако немав потреба ниту можност тоа даго проверам, знам само овците ми беа на број дури претежно дремел во четири ѕида а само од време на време неколку пати неделно вртев околијата со Точак ...
И иако Витамини имет многу ептен многу, сепак доколку не внимавате на хигиената веројатно бадијала би било да се давите во нив, обично прва работа која е превидена во домот или пак на рабоното место е Мувла а која со Боркс-от лесно ќе ја решите [1] но дали и колку сте свесни дека ја има во изобилство по вентилациони канали еркондишни или пак аспиратори [2] а бидејќи не им се замарате па брзо истата ви стигнует габично во бели дробои а сетне одете пуширајте организам дали да се бори со вируси или габични инфекции, еве MedCram Пулмологот за денеска посочува официјална листа на Дезинфекциски Средства во сАд [3][3][3][3] кои ете не само со вируси туку и со многу други патогени би се справиле а конечно нормал како најефтина опција ете набројан е и Хидроген Пероксид-от ...
од овој аспект и можеби несвесно ама колатералка се многу Пациенти макар во контролирани услови биле лечени да претпоставиме тоа може да било причината за некои терсене експерименти со ХИВ Вакцини во Кенија некогаш [4] теоретски ако е габична инфекција ќе се констатира на аутопсија но што ако е само габичен склет кој го ослабнал имунитет и без да предизивика инфекција, ех да можеа по сите страни да имаат да имаат идеални контролни услови можеби на Брод ко некогаш [5] но немаат за ИнВиво Експерименти таква можност секаде, иако логично ко што пред неколку години имав думано видеоартовски доколку институтите и лабосите поттрунат заеднички напор наместо дефрагментирано ко до сега [6] та да очекуваме брзо Чаре не само за ХИВ туку и за секој Вирус, но ме чуди како и зошто за сите Вируси извадија стабилна Вакцина а за ХИВ неможат, дали навистина не упатува тоа дека станува збор дека HIV-от е лабараториска фора!? но фората ќе биде и поголема ако тоа аберот за Ковид19 на индијците и од ООН се потврди, еве веќе и некои кинези го тврдат истото, а во написов вели индијското истражување веќе е шутнато од веб, a вистината, хм може и како официјален факт ќе ја дознаеме некогаш, ко што и за хаарп ве (имаат праводобно) информира-ат(но) за каква ујдурма се работи!?

https://www.ccn.com/hiv-ebola-like-mutations-suggest-coronavirus-leaked-from-a-lab/Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2020 во 07:44
забораив Лук-оина на сето онаа ЦДЕ мевлем-оина ќе стаи реосигурителен извичник! Но лет ми тејк ју даун вегетаријанци ту Киви Филдс коз дер ар мени витаминс енд минерал фор фри, па и Цинк арно ама ако мислите дека страно-купечкото е поарно отколку она домашното в ДојраноСтрумоГевгелиско тогај внимавајте и на пестицидос успат, нели за тие да не ви загрцнат фората антиоксидативна (иако не и единствено уникатна туку една од многуте слични) која сте ја намерачиле за преку Свежа Исхрана да му ја сторите на денешниот Свет полн ризици по сите сокаци, иако за да го ресетирате спаниш-харлем-од-хемии логично е Да Си Се Преселите На Село а таму си затерате и овошна органик фарма но која ко полна убаини уште поубо би било да ја поделите бар 30% на подарок до некои Болни Дечиња кои се на престој во Клинички ...
е сега муабетов апансаз вовед за она што MedXram Пулмолого спремил ко абер за денеска во кој ја елаборира Патофизиологија-та на Ковид-19 а при крај во видеото потенцира дека низ истражувања сконтале како за овој вид вируси Цинкот покажуел надмоќ, што реално и да е така прашање е колку за овој нов подвид тоа исто е случај, особено ако се имаат во предвид како точни теориите предочени во минатиот пост дека вирусов има чудна вештачка спона со хив и ебола, сепак паметно Чоек да е свесен што може да чини за да се заштитува и не само внесувајќи природно Цинк [1][1][1] бидејќи ко природен организмот не го препознава како страно тело, туку може да поднаучи дека има симбионт чинам налик Цинк+Селен [1] слично ко што и Калциумот е најделотворен кога е врзан за Магнезиум [2][2][2][3][4][4][4][5] присетете се на MedCram аберот постиран понапред за спијањето и овој од 5-тава фуснота

https://journals.plos.org/plospathogens/article?id=10.1371/journal.ppat.1001176не заборавајте овердоуз ко што вели докторо е исто проблем и со Цинк-о

https://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=228691
Изменето од Zelenikovo - 07.Март.2020 во 07:55
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2020 во 23:53

дека сум истражувал, не сум, дека некако интуитивно знам, не знам, но очигледно Селен-от е супер-антивирал-минерал, бар така велат, уште одма доктори го препорачуваат како превентива [1][1][1] но минерал кој повторно како и сите други доколку се внесува како концентрат праи проблеми [1][1][1] сепак поткрепа зошто селенот би бил исто толку корисен ко и цинкот во борба со вирусите ќе најдете во научните студии за ХИВ вирусот [2] односно борбата со повеќе склет РНА вируси [3][3] та логично веројатно зато и многу доктори го препорачуваат < чек дис аут > This is why AIDS patients can “suppress” or stop the production of “HIV” by taking Selenium and other pro-methylating micronutrients [4][4]

туку, Рипит но проширен, од последниот пасус во минатиот пост >>> кркајте т.е. внесувајте природно Селен [5] а имајте предвид дека > Selenium is a cofactor for glutathione metabolism; glutathione is essential for sulfation [5] т.е. Суруткa Рулз бидејќи го крева нивото на Глутамин [5] но којзнае може ќе ви извадат и за ова ван-пил-сурат-солушн, а дали фармацијата ќе има аир од тоа незнам, логично помалку пациенти помалку профит та сигурно тие би подремале троа, Иако и сега ваквите микронутритиенти ги имате скоцкано во некаква форма како Додaтоци во исхраната, но за кои пошироката популација нема ни средства ни волја да им се замара, а и да има прашање е какви ефекти имаат, неретко и ко вештачки синтетизирани [6]

https://www.researchgate.net/figure/Physiological-effects-of-selenium-Selenium-is-known-for-its-antioxidant-antimutagenic_fig1_320562084


ајт сега вештачка вакцин-имунизација или вештачка мултивит-превенција, а се’ погласни и погласни се докторите кои се залагаат за т.н. алтернативна Суплемент медицина , еве соодветни поенти но на еден екс-ветеринар dr.JoelWallach засебно и за Селен , кој воедно шитка концентрати и за Луѓе , а кој исто апстрактно епигенетички тврди (абер кој не ми е познат) дека проблемите не ни се од генетска ами фастфуд природа [1] кој интересно има и свое спунт-радиошоу [2][2] Ех Уште Да Беше Некомерцијален Фитотерапевт та да понудеше Билни Иљачи и Здрава Исхрана од срце а не фиока ... на овој абер пак за ковид-19 во 35-тата минута стигнува кратко и да ги оправда Вит.Мин. концентратите како незаменливи и неопходни, за што ќе речам зависно од метаболизмот, ако е спортски тогај топ, во спротивно ризикувате бидејќи вашиот успорен метaболизам може - да ги искористи - да ги исфрли - или пак да се затруете од нив, заради што најпаметно ет да ги пиете под контрола на Лекар и редовен скрининг ... бреј Чоекот имал и Антисептички Лосион за Лице, и ок да речеме со него би сотреле патогени на лицето, но шчо праиме ако отворите Уста Очи Уши ...
Изменето од Zelenikovo - 09.Март.2020 во 02:03
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2020 во 11:02
Пијте ракија и јадете лук и немајте гајле
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2020 во 02:05

кажи им го тоа на таксистите :) но бар ко во Кина да им кажеше некој стајте си најлон в среде [1][1][1] а не пак да им субвенционираше дезинфекциски средства за внатре и надвор ... него дакт-лента поубо и подолго би држела место изолир [2][2] ... мислам ако во Италија е пржавка работа колку и' да е пренапумпана медиумската параноја треба бар надлежните попредострожни да бидат И да предупредат не скиткајте Без Наутро и Навечер Да Се Помолите ... може ќе речат надлежните ама Луѓе работата не е стигната ни до епидемија а не пак пандемија бидејќи за такви тревоги треба 5% од популацијата да е зафатена, но чим и Доктори ја карактеризираат како пандемија зар треба да се чека на експертски праг за да внимаваме [3] но кои превозници попрво, а што со инфектолозите, кого попрво да изолираме!? што вели докторов ни во сАд не се спремни технички во однос собите за изолација [3] мислам убо е да не се крева паника но соочете се како возрасни со ризиците а не под тепих да ги туркате, во овој случај неопходна е Поука за Превентива за сите Јавни Службеници па и некој државен денар плус за Свежо Исцедена Лимонада да ги чека на работа или уште поарно на гладно дома да се освежат пред да излезат, мислам не е до 3кг Лимон во месецот што ќе треба да ги потрошат, за некои и тоа е проблем, Но треба навика пред се’ а за неа може е неопходен и некој челенџ тренд ...

но дали Лимонада или ВитЦ имате абер на првата страна за Цитра таа да свири ти да пееш, а имате и во 6-тата фуснота од минтиот пост фино видео од bbc-horizon The Truth About Vitamins [1][1][1] во кој убо се наведува дека големи дози Вит.Ц нема да спречат да закачите вирусов или грипот, туку ќе речам накнадно можат да помогнат доколку се појават Инфекции на дишните патишта ко Пневмонија, но Лимон-от преку Цитричната Киселина има антиоксидативен момент без замена ко што анализирам во линкот за Цитра во пасусов, капак пак ако не ви се пие Лимонада а ви се лапаат и мултивитамини поубо изгледајте го документарецов ќе се изненадите колку е забеган муабетот со суплементите кога како туце стегнати во еден ап си ги пијате, односно оние витамини кои се растворливи во масло ако ви се наталожат во тело бидејќи неможете да ги исфрлите како растворливите во вода т.е. ги испотите или изуринирате наместо аир ќе предизвикаат голем склет од кој побрзо ќе си затруете организам а потоа и еден куп болести да си навлечете, што велам погоре внимавајте особено доколку сте Улежани во кој случај повторно ќе напоменам под надзор на Нутриционист ако не Лекар да затерате мултивитамински, конечно прво направете крвна слика каде ви се јавува авитаминоза а дури потоа терајте со внес на концетрат витамините! Јајте Свежо Овошје и Зеленчук, не се глупирајте [2][2][2] ко билдери да сте со то милиграм-илјадарките [2][2][2][2][2] ... а за во готвењето да сочувате што повеќе Антиоксиданси најубо е храната да ја приготвувате на Пареа [3][3][3][3] читнете ги то болдираните фусои ... и ајт ВитЦ. не сте земале илјадарки туку стотки, па и некако, ете освежует ако сте анемични, иако во тој случај треба да си проверите и железото, но со Вит.Е (токоферолот) и Вит.А (каротенот) да се дуете хм внимавајте со тој пмет кај ќе стигнете , поубо Тиква и Тикварници да јадите секој ден него да голтате то вит.апоите , бреј сте пробале ли тоа тенкиот битолски Бурек со Тиква (35 ден. четврт) чинам ќе плачете од сластење ... туку еве Витамински Абер и од др.Мајк од 3-тите фусноти во првиот пасус од постов ... сепак јас би препорачал поубо редовно скиткајте на Сонце отколку да лапате Таблети нели за да не се загрцнете ако таблетот е поголем него вообичаено :)

Изменето од Zelenikovo - 10.Март.2020 во 02:32
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2020 во 10:04

Цитра , Женг, Канун .... но бадијла музиките ако ви е ден недела месец година ко да сте на факир постела кауч столица, она и малку стрес е многу стрес а не пак паранои да ве дрмаат, за што обично најлезет Иљач за Чоек да е Ослободен Ограден и Осигуран е својта Надеж да ја има потпрено во раце на Бога дури и не бил Воцрковен но бар имате при рака Канон За Болен, во спротивно и малку колено да врти почна да падавичари, мислам не дека не треба да е внимателен ама да припаѓа во трансоите зошто имало корони красти илли крастаици со кого да сади - тоа е баш смешно од страна видено - бар за оние кои им е јасно колку е часо - и дека штом се на овој свет дојсени исто ко да се зајсени бидејќи тука се за да сочекаат возот за угоре или удоле т.е. знаат дека секој миг можат да бидат повикани од кондуктеро, а нели има такви кои си резезрвирале карта или други кои ја загинале а и онакви кои се забораиле со памето па си велат на крај абе остај имам уште 5 минути до работа а потоа и ка’фана и таканатака Аха може ут некој стрипуван таимлаин /// за жал мнозина стрес ги дрма и кога немора, а така живеејќи во стравои бидејќи немале минути одвишок или пак не си спастриле топтан куферите за на пат ... нели мнозина за жал мораат бидејќи насобрале многу гајлиња за чување, бреј велат најтешко им било на оние кои многу имаат било вкусои џебои или акали, и’ вистина кому цело тоа азно од страсти да му го остават, бреееееј на поклон да ти го дава некој да не го прифаќаш, з’ш дофатеното може многу да ти отфати, а како, Хирхируку ќе ви каже, Тежок Чоек Потешко Се Смее му виснале многу работи наглава та имал и само 50кг насебе по алишта влече 2/3 тона задсебе по улица сетне кога ќе се растовари некаде оди ти насмеј го, си викаш Тури Мајко Тури Му ќе олабаи хм точно ако туреното веќе не му е истурено од сите бочви па за да се окези не му требааат трансформато бочви пола саат Вино пола Ракија посетне за пау казан пиво на ферментација ...http://babinlek.com/sirutka-blokira-stres-regenerira-tsrni-drob-topi-masti/


ако не сте по Молитвата како со Радост во Срцата би се Смирувале, би препорачал извегнувајте Натурени Опуштања бидејќи така единствено што дезинфицирате е своето Спасение з’ш велат алкохол најтешко бива оставен штом ви влезе под кожа, дури и на Жена ќе и избегате ама на чашката чоканчето бардачето буренцето казанчето и се’ по ред се до лозјето, хм каде, [URL]та макар само на прво ниво сте се изврзале [1][1] Но исто и цигарите се склет за оставање, та макар и неопходен МрМр-Витамин ви станале за да се Смејате, иако поубо е бар ако веќе пушите од тоа да имате некаква привремена Насмевка на лицето, јасно ако Иљачо е Природен, а најубо ако место пушење џоинт луле бонг наргиле, марихуаната си ја спремите ко М.Зарзават за в Зелник, М.Прелив за Салата или пак М.Медоина за во Милибродои ... за жал мнозина немаат време за да бираат од убо поубо ресетирање стресои туку дај што даш што е прирака, а така неретко тераат со хемија од првата Аптека и тоа ретко во форма на концентрирано канабисово масло зошто е скапо ем не се хронично болни за со што поприродни концентрати да се смируваат, туку тераат Дизи Лекси Хели Прази Анси Морфи по тоа ксилофоничните скали на модерно 4-вол опуштање, мислам ок нивна работа на корпо-фармациите како ви вадат од ракав решенија, но дс Живеете во Земја во која Природен Мрмр вади од убаи поубаи Насмевки а вие да си товарите глаите со хемии од кузнај чии подруми макар биле и сертифицирани тоа е жално! Многу Жално Жалосно!!!

DONT PANIC

Originally posted by <a href=http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=2056&KW=stres&PID=178194#178194 target=_blank rel=nofollow><u>+Protagorist</u></a> +Protagorist напиша:


da go pozdravam amerov preku ushte eden negov vlog, a koj bi pomognal sekomu da si izlechi umorot no i depresijata, a so toa i emociite da gi osigura vo denot! odnosno aber za potreba od pravilno spienje, iako bez pravilno (svesno) dishenje od vreme na vreme samoto pravilno spienje ne e mnogu od korist - odnosno osven top cirkulacija ova (pravilnoto dlaboka svesno meditativno dishnje) osiguruva i regulacija na kortizolot, ta moze umorot kje si tera i ponataka kaj nenaspan no bar opushteno bez stres

definitivno ne e lesno chovek da si vrati ritamot na spienje, osobeno ne ako ne mora ili dreme navecher pred televizor, za ova chare kako i kaj zavisnostite reshenie e adaptibilnost pr. prigushete svetloto pred spienje kako bi se naterale na pospanost [1] no za seto ova treba svesnost deka e izmesten ritamot i jasno motivacijata istiot da se vrati vo normala, motivacija koja moze da bide ko volja za zdrav zivot, voopshto nadminuvanje na mentalniot sklop od strav i mrza za aktiven zivot (brak, sport, humanost itn.)
ta na vreme legnuvajte i na vreme stanuvajte, shto porano toa podobro, a kako bi se odrzal cirkadichniot ritam [2][3] a so toa duri go osiguruvate teloto i protiv kancer t.e. za regulacija na onkoloshkiot mehanizam 15ta min od intervjuto na linkovhttps://www.unifr.ch/biochem/assets/files/albrecht/publications/Albrecht2013.pdf


Morning-evening typology n. An arbitrary classification of organisms into morning types, evening types, and intermediary types according to their usual phase of entrainment under a light-dark cycle. [1]

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23834706eden kuriozitet, velat kaj mladite i decata ovoj ritam deka e neshto po izmesten odnosno prirodno tro pokasno se legnuva i prirodno tro pokasno se stanuva, i bez televizija i bez zabava posredi [1]

kortizol muabetov bi go zaokruzil so edna duma nalik dobrite naviki dolgorochno dobro se odrazuvaat po choveka, blaze si mu na onoj koj e svesen za ova, ostanatite neka se nadevaat na sluchaen energetski ili ekonomski kurshlus kako bi pochnale brzo da praktikuvaat pravilen bioritam, ili ushte podobro toj da gi ispraktikuva niv :) no za se treba vreme a i rezultatite ne se instant pozhnejani
Цитирај
efficiency must be like
happiness
, which someone
once said "cannot be
achieved in less than a
complete lifetime." That
sage meant, I think, that
contentment isn't the result
of a few isolated events, but
is — instead — the
interweaving of the rhythms
and events that make up a
person's entire life.


20+1 пост за влез - http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=2056&KW=stres&PID=145239#145239

Музикотерапија

20+1 пост за влез - http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=2056&KW=stres&PID=158964#158964


Изменето од Zelenikovo - 12.Март.2020 во 10:45
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2020 во 17:44


...ете не жалете туку низ Песна маката и неизвеснота амортизирајте ги ... што Посветли песни толку Поубо [1] особено ако имате дисаѓи полни стравои од короната и нејзините нусефекти како можна светска економска не рецесија ами стагнација, Е за ова веќе треба да паничите бидејќи ковид-19 некаде Април почетокот на Мај како појава ќе чкордепса заради Сончеви Денои и мноштво Витамин Д на Слобода, а ете конечно подобро е да Сте искулирани додека тој дрма како полесно би го прележале, НО економските ризици хм мое мислење е занив имајте постојано оправдани стравои [2] иако повторно не и паранои, но лесно е од моја позиција што говорам а на две страни и мајчина и таткова дедоина на Село сум си спремил какво такво скровиште да во случај чкордепса економија да имаат моите Ближни кај да поткопнат Нива насадат Лук Компир Зеленила ... вистина стравот како емоционален механизам во ваков случај ко неопходен Бекап налик рурално скровиште може да биде супер релативизиран, прашање е дали Чоек ќе има простор и време до Село да се однесе, мислам што доколку здрма тешка болест или пак некој ти окупирал к’шчата насело итн. сепак Во Однос Екологијата ваквиот моментум може да биде Кул најава за иден ако не скорешен Аграријанизам [3] што вели Амер во вторио фус ембрејс’д’винд’оф’чеинџ но не оној nwo-градскио туку фридом-селскио ...

... а она што в град максимум што може да го дочекате тогаш а како би ве намамиле за в град да дремете се теслини закрпи против болести наместо вакцини или хемии [4] но вие речете им ние си тераме и потака програмирајќи си водата со Ологосени Молитви иако имаме и посебни Исон вајбои но не се чаламиме ниту некого уценуваме дека може или мора Душа Да Си Спасува слободна волја иако на сите им е Посведочено дека поубо е И еден Ден Со Христа Во Црква него илјада во палати на земните заборави, Блазе Им На Оние На Кои Божјиот Храм Им Омилел, а ако знаеме дека најнапред тоа е Секое Човечко Тело Како Храм На Светиот Дух логично така истото ќе го полниме со Миомириси на Христијански Мелодии Поуки Знаења за кога дојде ден и во Црковниот Храм со Сите Браќа и Сестри Да Заедничариме За Радост Да ПоТече Од Сите Срца Ко Дожд во пустината најчесто градско-емоционална но и индустриско-ненаситната итн. Просто Така Најлесно Се Обновува не само Народ туку и сета Околина та не војни и корони астероиди се запираат Бидејќи Господ Даде Господ Зема а кому му е дадено многу ако не е Благодарен и пак си бара преку Леб погача нему и отпојќе ќе му се одземе ... А Колку Малку Треба За Да Среќно Го Живееме Овој Живот Во Полнота та и со малку да сме Радосни ...водата Вака можете На и За Арно да ја Освежувате т.е. оправате кристалната решетка [5] едноставно [5] ритмички хармонично скаларно :) [5] а можете и да ја растурате со паранои склети сеири суети агитпроп-подлост и агитпроп-чалам онака на фејкбук его да се виори по сите страни и на сите меѓи, Каде Со Тој Памет само Незнам, радувајте се што со коронава сме предупредени дека треба да се прибереме!!! Бог Да Им Е Напомош на Болните и Да Ги Помилува Упокоените ...Изменето од Zelenikovo - 12.Март.2020 во 17:55
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2020 во 18:00

значи и Сурутка кога давате/земате неопходна е свест од каде е. каква е, колку е неопходна и кому му се сака да ја прими во која форма, мислам за Татко ми авторитет е само Доктор та бадијала јас и по цел Ден да верглам немој ова немој она и не дека не би послушал но не мене, затоа и неопходно е да постои Нутриционист при секоја Клиника и Поликлиника ако не една Нутри Државна Клиника та да им се срочуе освен привремени хемија рецепти воедно и долгорочни природни менија за Исхрана, бреј може по цел западен свет ова да е Пракса (bbc horizon vitamin доку. погоре) а кај нас нели ќе чекаме за следниот живот можеби, а така и за музиката, иако ова не е стандардизирано поозбилно на Запад попрво на Исток, камо да можеа да имаат по болничките соби некаква подобна атмосфера за соодветна музика на што би работел Музикотерапевт како би го погодил соодносот на цвеќињата и звуците во собата т.е. како пациентот полесно и побрзо холистички би се дооправал покрај цела останата медицинска нега ... а декa Господ помога на разни начини тоа на оние кои се Воцрковени им е повеќе од јасно, та и преку фармацијата, мислам како поинаку да им се помогне на оние кои сета Надеж си ја потпреле на медицината, конечно секогаш имало потреба од Еким бидејќи нам ни се брза одма да ги поправаме работи заборавајќи дека Господ допушта да страдаме како би се свестиле дека треба Угоре а не удоле да се фокусираме додека сме Живи сеуште, разликата е што денешните Лекари за разлика од екимите некогаш се врзани за дадена стандардизација, што не дека како процес е терсене напротив регулацијата во секој еден домен е неопходна за да се брка Добра Пракса, иако денес во однос фармацијата И низ трјаел&ерор банкорп-интереси та неретко дури и кога нусефектите од некој Лек се сведени на минимум Оверпил е некаков рецепр-ќорсокак бидејќи на Лекаро му се врзани раце озбилно од Фондот та да земе да внимава како некој Лек индивидуално на секој Пациент му се одразува во однос неговиот биоритам лајфстаил и терсене навики, мислите за контролна група фармациските компании земаат различни старосни групи, ноу, штом младите минале +18 тие се третираат ко Возрасни иако дефакто заради континуал лрнинг процесот мнозина дури и на факс живејат тинејџерски односно хормоналниот баланс не префрлил понатака, мислам циркадиалниот циклус да е пореметен па ете бек-ту-тинејџерлук, а потоа удрија ли некако болни муабети а им препишал некој на факултетлии тешки хемии доволно и диазепам а не пак безпроблем директно или од спунт да си стигаат до него, И Ето Га проблем вери биг бензо проблем значи и Сурутка кога давате/земате неопходна е свест од каде е. каква е, колку е неопходна и кому му се сака да ја прими во која форма, мислам за Татко ми авторитет е само Доктор та бадијала јас и по цел Ден да верглам немој ова немој она и не дека не би послушал но не мене, затоа и неопходно е да постои Нутриционист при секоја Клиника и Поликлиника ако не една Нутри Државна Клиника та да им се срочуе освен привремени хемија рецепти воедно и долгорочни природни менија за Исхрана, бреј може по цел западен свет ова да е Пракса (bbc horizon vitamin доку. погоре) а кај нас нели ќе чекаме за следниот живот можеби, а така и за музиката, иако ова не е стандардизирано поозбилно на Запад попрво на Исток, камо да можеа да имаат по болничките соби некаква подобна атмосфера за соодветна музика на што би работел Музикотерапевт како би го погодил соодносот на цвеќињата и звуците во собата т.е. како пациентот полесно и побрзо холистички би се дооправал покрај цела останата медицинска нега ... а декa Господ помога на разни начини тоа на оние кои се Воцрковени им е повеќе од јасно, та и преку фармацијата, мислам како поинаку да им се помогне на оние кои сета Надеж си ја потпреле на медицината, конечно секогаш имало потреба од Еким бидејќи нам ни се брза одма да ги поправаме работи заборавајќи дека Господ допушта да страдаме како би се свестиле дека треба Угоре а не удоле да се фокусираме додека сме Живи сеуште, разликата е што денешните Лекари за разлика од екимите некогаш се врзани за дадена стандардизација, што не дека како процес е терсене напротив регулацијата во секој еден домен е неопходна за да се брка Добра Пракса, иако денес во однос фармацијата И низ трјаел&ерор банкорп-интереси, та неретко дури и кога нусефектите од некој Лек се сведени на минимум Оверпил е некаков рецепр-ќорсокак бидејќи на Лекаро му се врзани раце озбилно од Фондот та да земе да внимава како некој Лек индивидуално на секој Пациент му се одразува во однос неговиот биоритам лајфстаил и терсене навики, мислите за контролна група фармациските компании земаат различни старосни групи, ноу, штом младите минале +18 тие се третираат ко Возрасни иако дефакто заради континуал лрнинг процесот мнозина дури и на факс живејат тинејџерски односно хормоналниот баланс не префрлил понатака, мислам циркадиалниот циклус да е пореметен па ете бек-ту-тинејџерлук, а потоа удрија ли некако болни муабети а им препишал некој на факултетлии сепак тешки хемии доволно и диазепам а не пак беспроблем директно или од спунт да си стигаат до него, И Ето Га проблем вери биг бензо проблем [1][1/url">">[1][1] но еве во последниов фус абер дека немора на некоја системска потреба, во случајов смирување народен стрес, по дифолт и кога заб ќе ве здоболи да ви е понудена на прва хеимска закрпа, но стандризација е таква да немајќи ни маргинален Фитотерпевски пристап денешната медицина нема друго него да ви даде биг-фарма-рецепт, претежно како да си похувате мозок бидејќи нели битно е да се накркате а не во корен да ја излечите болест нормал бидејќи за такво нешто најчесто е неопходно промена на Животниот Стил неретко од закиселен фаст-фуд гетоизиран во урбаната џунгла неидиличен штимунг кон идиличен рурален органик соживот, но со кого кога на Село денес освен изворни-хардкорци никој друг немет, или пак и в Село станало тренд да се тера градски бидејќи само неколку раце неможат идиличен Живот да сејат жнејат и преработуваат ... од друга страна исто голем проблем е што Фитотерапијата (лечењето со билки) е оставена во вакум сама да се саморегулира, без никакви гаранции дека биљарот и билките се топтан од токму потокму, утрово фатив интересна инжињерска емисија од која може да се извлече супер заклучок дека и во смешно воочливи работи систем може да закаже, а не пак биљари да нема кој да ги испрва ниту едукативно ниту експериментално ниту пак системски иако еве јас сметам природниот пристап на лекување има поздрав синергиски ефект него вештачкиот фармациски, што ќе речат и самите Трезни научници [2][2][3] посреди сите фармаколошки варијабили пред некој Лек да стане достапен има многу вакум и во бенефитот од истиот а не пак склет нус-ефектите по негова често злоуоптреба од страна на пацинетите та макар станувало збор и за бенигни работи ќе рече некој ко што се витаминските концетрати!
нормал биг ?, што ваков муабет во оваа нишка во пасусов горе, ХМ, MedCram Пулмолог-от вели веќе има медицински Ветувачки Лек во однос Цинк-от, ко што претходно наведува [1] но за цинкот да делува инстант во ново видео дообјаснува неопходен е катализатор т.е. вели ХлороКуин [2][2] е тој бустер транспортер [3][3][3][4]4][5][5] кој процес ете вели веќе во Јужна Кореја е ефективен во запирање на агресивноста на Ковид-19, што е за поздрав и реално штом некој доспеал до апарати за вентилација и јас не гледам друг начин за да се спаси таквиот организам, иако ете во Кина веќе експериментирале и со големи дози на Витамин Ц врз пациентите но сеуште нема официјални резултати ко што е случај со Цинк-от во Ј.Кореја, но во видеото од болдираната 3-та фуснота вели кинезите исто го користат хлорокинот но двапати дневно него еднаш дневно ко јужнокорејците ... сепак што со оние Луѓе кои не се пациенти зар тие немаат право на Превенција ко што велам јас преку Здрава Исхрана, дефакто ним ко што може да се види од 4-тиот болдиран фус земање таков ХолороКуин бустер на цинкот во организмот не е сигурно дали нема да предизвика долгорочно некаков гајрет дополнително, ко што нагласувам фармацијата пречесто нема време сите аспекти да ги опфати кога експериментира со нови имуно-терапии, а неретко и Народ чул недочул ко и со витамините си почнуе на своја рака да си брка хемиски подобна имунизација несвесен дека така ризикува и повеќе од класичен наркоман кој бар знае од прилика кои се склет нусефектите од злоупотреба на некоја улична хемија!

еве да пробам онака неписмено колку ми држи акал, да укажам дека ефектот кој во клетката го имаат Куин-ите како бустери за поголема апсорпција на Цинк-от може и превентивно да се постигне преку внес на Цитрична Киселина т.е. Лимон [1][1][1][1][1] од последнава фуснота пак може да се види дека врз Инфлуенца А е позитивен експериментот во однос клеточната дифузија та логично цинкот полесно ќе ја минува мембраната ако бустер е истата наместо куините, конечно истите се дериват од катранот [2] мислам можат и од расдтенија да го вадат дефакто тоа ет скапо, колку и како има разлика од органски и неооргански извлечените Куини незнам но јасно ми е дека колку што може да има ефект една растителна клетка ко што вели проф.др.Зиберовски неможе ни грамои вештачки соединенија [2] та лично попрво би пиел редовно Лимонов Сок во хронични времиња отколку да се товам со апои [3][3][3][3] но зависи и како ќе ме посоветува Матичниот Духовник а знаејќи дека јас ама воопшто не сум експерт на оваа тема ... зато добро е Чоек да има доверба и во Телесните Матични Доктори, но како кога тие ни од блиску не се фармаколози ниту пак имаат време да се посветат на тема што е попаметно најнапред Превенција преку Здрава Исхрана или пак од фондот наложените лекарства, реално тие и не се Нутриционисти како Медицинари, а конечно не ни смејат да ви спремат рецепт што треба да се храните доколку сте одредена ризична група на Пациенти, капак пак ако и лимонот го злоупотребувте повторно постои ризик од предозирање но и внес на разни пестициди [4][4][4] чија каренца е всушност повторно отров иако помалку концентриран [4][4][4] бидејќи нели кај нас и да има некој дрво Лимон подома тоа е од украсна потреба и со плодови во смешно мали количини, а дека има Народ средства за органик Жолти Овоштија тоа тнко ... Сепак Може Да Се Интервенира И Во Овој Случај Со СодаБикарбона како би се очистиле од надворешните пестицидни и фунгицидни вишоци лимоните иако за да ги искористите Пектини-те од лимоновата кора дефакто ви треба органик-третиран-Лимон, но да речеме не сум најпаметен та распрашувајте се кај Стручни Сограѓани колку што како со муабетов ... сепак би потенцирал Терајте И Со Лимон Избалансирано Во Живот, нормално во Зима зачестен внес но и Лето заради освежување од време на време ... Ех, Навистина Ни Треба Една Нутри Клиника ем истата да ет со свој еФорум како за интерна така и за дебата со Граѓаните а пред се’ за приучени ко мене не ви држат лекции а попат Не Дај Боже да ви замрсат конци, мислам кој паметен сето ова што го пишувам (а јасно потенцирам дека не сум експерт) ќе си го врзи во крпче како конечно точно, зато земете сторете Притисок оние кои и така ги плаќате да излезат 24/7 на ачик ко експерти да дебатираат по Институционални еФоруми (бар меѓусебно) колку од она што им е норма наметната од удбалитичарите држи или треба да се ревидира ...
    
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2020 во 08:44

Всушност Кој Е Квалификуван во општествово да пушти Лимонада да имунизара Народ од разни закиселени склети, нормално Лимонаџија кој има своја специјализирана Лимонаџилница во која евентуално белио шеќер ако е доминантет наместо Мед некако народ го заобиколуе, но тоа не еше случај со Лимонаџилница Вардар кај стар Дрводекор (каде сега има лесковачка скара) ех откорнав видеа фотоа и фељтони по нет да најдам фотка но немет, можеби има некоја сцена во Наше Маало серијалот на РТС таман и во тоа маало се наоѓаше, а изгледот и беше налик ова кавадаречкава Бутка за Мекици [1] само тро потесна пократка и лимена и јасно со Епрувета Калеидоскоп од Сокои предпорти на пулт или зад џамче, единствено месо каде сеуште можат да се видат овиее реликвии се во бурекџилницата кај Порта Чаршија од страната на чешмичката, Ех кога би субвенционирала државата Напумпан Овошен Бурек со бонус Лимонада за секој административец мислам во кризни времиња нема да видат склет нашите општествени амортизерџии, арно ама треба и Олдскул и Њускул Бутки и Киосци каде и Сиромашен Народ би си купил чаш Лимонада за 5 до 10 денара евентуално беспарии за оние Сограѓани кои имаат регулиран социјален статус [2] нормално треба бар Виџеј/Диџеј на некое Локално или Нет Радио да им затапшаат по рамо на ФРЕШари ЏУСари и СОКари како би биле поатрактивни за домакини и турстки та да се буста и наталитет додека локалните Дами да почнат да думаат повтрно локал-но [3] нормал постои и меѓукатегорија на странски и домашни бекпакери за кои најубо е да се пушти Лимонада преку Арпаџик Мелодични Инсталации [4][4] така сите Освежени дури и некој во Рашче да пушти еболи вас ама само Уво Ќе Ве Заболи евентуално да ве зачеша џеб за хазмат одело [5] дефакто водата со која денес би се праеле Лимонади вака треба да се потрудиме дабиде Озонирана, логично поубо е да сторат хуманитарно во овој контекст на ЕТМ и ТФ Озонатори за Вода па и Јонизатори за Прашина за сите Лимонаџиски Добротворци бидејќи од нив би ни зависел општонародниот имунитет, или уште поубо во Рашче за сите да инсталираат ваква голема направија, но каде се другите Градои па ова последнава идеја може да причека додека Скопје не стане мултимилионски град ви идни мигрнтски економски брнои ...

додека пак други да ги научиме што е Добра Општествена Антивирус Пракса, требаиние да се поучиме од нивните, пр. ко што известуе MedCram пулмолого каква регулација сториле во Сакраменто Каунти во однос ставање нарасполагање на хотелско-хостелската инфраструктура во функција за Карантин локално [1
] бидејќи ко што вели др.Мајк погоре ниту во сАд имаат доволно медицински капацитети за подобна борба со пандемиjава! вака видено Лимонаџии Денес Итно се потребни во Амбуланти Поликлиники и Клиники кај нас, но не онака да им носат во термос пациенти на својте Лекари и Медицински Сестри Цеден Лимон туку тоа да е некаква Он-Вилс Услуга на Волонтери на Црвен Крст како би се стандардизирал процес подобно да нема импровизации околу чашите флашите и цедалките кои нормално треба да се претходно стокмени во некоја стерилна околина ...ќе рече некој за тоа доволни се и кафематите да се полнат цитрично, но јас сметам дека ако нема Сертифициран Лимонаџија па дури и да има донив пазач до дринкајла-тенеќето секакви ризици можат да настанат пр. шутирачи на заглавени монети кои можт д’прешс’цус да го подистураат, мислам наведувам банален пример за да не се дефокусирате од Црвен Крст Опцијата, а и таму волонтерите добро би било за од километар да се препознатлви ем да опуштат атмосфера да се облечени во Маскоти Хамат Одела можеби со скафандер во форма на Шише а одозгора со Сомбреро Цедалка од Шешир, хм како поинаку да ги излажеш Деца секојдневно наутро да пијат Лимонада и грицкаат оревчиња полни цинкоина ако не вака некако, инвентивност која секоја година ќе мора да има нов тренд за да на Ангелчињата лимонадите не им здосадат ...

+++++++++++++++++++++++корона Околиско Дезинфекциски Едит

Originally posted by <a href=http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=21&PID=237401#237401 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:

Originally posted by my Macedonia my Macedonia напиша:

Среќа што откажав за 22. И тоа фали да се лекувам по македонски болници.

зависи некој е посреќен тука вервај ми, Да Си Во Македонски Болници нив насекаде Молитва ги заплиснува од Цркви и Џамии, па види дали тоа не е поарно ако знаеш дека Благодатно се ресетираат многу гајрети [1]

туку кај нас имаат ли ваква дезинфекциска предострожност ко кај кинезите по аеродромите и авионите?... ultra-low volume spraying with hydrogen peroxide in key areas https://www.iata.org/contentassets/7e8b4f8a2ff24bd5a6edcf380c641201/airport-preventing-spread-of-coronavirus-disease-2019.pdf ... h2o2 Хидроген Пероксид [1][1][1]Изменето од Zelenikovo - 14.Март.2020 во 22:55
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2020 во 03:55

додека чекаме на ЈСП и ПетреШ за УВ-Ц катарза на градските кочии, племето трговачко во меѓувреме ги удри цените на Лимоно во Плафон, од 80 на 180 денари, а како тргнало ќе снема Лимон з’ш Народ би да си чува залихи и за следна година, мислам ок оние кои подома имаат Деца Стари и Болни па донекаде оправдано да имаат предност, но што е со браќата и сестрите кои живејат на Улица!? Убо би било и ним и на сите останати да им се Подели волја за Слобода и помалку стравои додека трае пандемијава та би рекол почастате ги Експресно Ананас, гледајте само да не ја утнете локација за набавка [1][1][1] Ја Ман ананасот макар купен конзервиран има 200% повеќе Цитрична Киселина од лимонот односно 800mg vs 4mg на 100g токму една конзерва неделно од Чоек по еден круг дневно би било Турбо бустер за апсорпција на Цинк-от но и регулирање на ph вредноста на Крв-та во организмот ...
Ананас и Ц.К. ~ [1][2][3] исто треба да знаете вештачката ЦК била склет [4][5][6][6] битно не можете да станете алергични на неа [7] евентуално да претерате со алкализирање на крвта а што ко што велам понапред е исто голем гајрет, Та Терајте Умерено со анасот!

Цинк во Храна ~ [1][1][1]

сепак долгорочно мислам цитричната киселина е поголема Фора да се брка преку Лимон бидејќи Чоек не знае какви зицери и конзерванси имало при процесирањето и пакувањето на ананасот во козерви, но еве во вакви пандемиски случаи дај што даш само за Цинк да врти ко балетан низ клетки! плус лимонот дополнително виа аскорбинската киселина т.е. витамино Ц ќе ви се најде од рака за неутрализирање на хлорот од чешмарската Вода [1]

да напоменам во однос Ц.К. пуштив прашање и по свет бидејќи тука еве нема никаква дебата, прво до руски форум на популарно научно списание [1] а додека чекам од таму нечие посаглам мислење, воедно тој абер како потпрочистен им го пратив на меѓународните пулмолози на мислење [2] нели да добијам и официјално инфо колку е во ред да продолжам да ги промовирам цитричната киселина и цинкот како Чаре за ковидот, мислам камо да имаше со кого тука да се посоветувам, но што е тоа, чунки некој поупатен ќе се јави да ги потрвди или повргне абериве!? а за да имам три чисти со транспарент да им излезам пред Влада макар ме затвориле заради ко и секаде неопходниот мас-карантин кој го најавуваат за деноиве И да им порачам Ало Бели Мечки не само цената на свежото и конзервираното Овошје да ја сторнирате кај племето предузимачко-трговско, туку и да донесете бар за медицинските волонтерските полициските Служби но и сите по болниците Пациенти колку треба Карго-Чартер летои Ананас Свеж или во конзервиран Ананас ... а можат за мотивација и по некоја национална-видео-честитка да пуштат по телевизии, макaр била и арпаџик ко 3-тава од видеава [1][2][3] ... а зошто да не и некоја егзотична саксија за заслужни [4][4]

следниов абер од пред 1-на годинa велат е фејк-шљуз
но некако супер си се вклупува денес од спунт
во однос цитричната киселина како бустер за цинк апсорпција
но и пх-регулатор на крвта ко што верглав претходно [1][1][1]
Изменето од Zelenikovo - 20.Март.2020 во 04:00
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2020 во 22:33

Ех, дури и како плацебо ефект ова со анансот па колку би помогнало, а дефакто доколку аберите од научните студии за ефектот кој го има цитричната киселина во однос апсорпцијата на цинкот (оние кои горе како прочистен текст ги имам фуснотирано во фусот за рускиот форум) покажуваат турбо-здрав апсорпциски ефект на цинк во клетките тогаш ова аберот за ананасот како уникатен извор на големи количини Ц.К. е Драгоцен особено за сите што се хронично болни воопшто покревките имунитети кај децата и старите ... незнам само колку е ова лсучај со оние концетрат сокоите по маркетите [1] но посекако е со конзервите, најубо Свеж ама кој да си го приушти!

но Ах шо ми требаше да мешам и од спунт МрМр во горнио пост, сигурно многу баби ако не дедовци ако читнат ќе ме кудат ете внуците сега ќе ни бараат пајнапл-експресно да можат да си го пушат, Ја би им рекол дајте им го само во форма на зарват по благи и солени јадења евентуално како додаток во свежо исцедени сокои и сл. здрави начини на исхрана, но Зошто > сигурно се прашувате што е толку значајно кај марихуаната во борба не само со вируси туку и секакви склет имунолошки појави, хм, од кај да почнам, прво би рекол ЦБД-ата од канабисот се имунолошка спона за поздрав лимфен ефект во организмот, а за што еве ќе приложам само неколку студии кои го потврдуваат тоа [1][1][1] ко по обичај првите и што сум ги сретнал при срч на гугле [2] за да не биде ко агитпроп муабето та да пребарувам што треба да флегне подобно во наративот за Оштроумна Рурална Легализација, но за да ги разберете овие абери ви треба и нешто ука како функционира лимфниот систем како бустер за антитела т.е. t-cell's чек дис аут цело видео по можност иако тагиран е на следниот фус делот каде вергла Чоеко за lymh-nodes [3] а што веќе и претходно го има шернато Трендо пред годиње дека токму лимфниот систем е главниот гајрет за појава на канцер [4][4] но не заборавајте во случајов станува збор за Канабис Сатива (мое непоколебливо мислење) за која понешто може да разберете од гостувањата по трибините кои ги организираше Зелена Алтернатива пр. она на РикС [5][5] хм кој во првото видео вели индиката а не сативата била потокму како извор на ЦБД-а претпоставувам бидејќи лесно се концентрира ко скувана, но така само неколку канобиноиди ќе ушуќарите, додека со онаа нашата домашна марихуана за која разбрав рекол чинам баш Рик Симпсоне е најбогата со ЦБД-а, логично поубо е неа како смути свежа да ја конзумирате редовно, макар виа собрани и листои само од тодивата во Источна Македонија, сепак за цветоите треба ем автохтоно семе да имате прирака ем истото да го израснете во Жена висока уба смолеста ... но кој се одважуе за ова денеска онака здравствено, или од каде до неа кога претежно денес увозни гурабии имет на лагер и тоа претежно на црно но и оние корпоративните кои легално се во оптек се од кузнај каде и кузнај со каква генетика! сепак не заборавајте та да се опуштите бидејќи пушењето е Грев, туку Зобајте Зобајте Зобајте за Здрави Да Бидете, што ќе рече Старец Гаврило сви шта пуше гориче у паклу [6] а ова комотно можам да потврдам ќе биде случај, не прашувајте за искуства, паметните учат на туѓи грешки! ајт бар мотивација може да ви е токму постојнава пандемија за да се деК*ражите за ќумурдисување џоинти онака друштвено бидејќи нема ни поента да се опуштате сами ко џанаци, ајт бар ќе се научите која е предноста од Наргиле и секој да си има свои резервни Чибуци по џебои, но сеќавајте се дека МрМр ет Иљач а секој Иљач што поизворен толку пооригинален бидејќи штом се навикне Чоек на концентрати штом истите ги снема ех тоа ет голема беља ... бреј дури и Корона инвестира во муабетов :) Аирлија Превенцијата ако ве уапсат не ме клеветите мене!


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2020 во 01:20

wow или попрво њоњ ако ова со ковид-19 е спин за Народ потсвесно утре да се самоцензурира онака суеверно за да проба да пиет МрМр Пиво ко што имале намера констелејшн’брендс да го сторат виа корона-пивото бреј ќе биде ту-мач-ту-хендл ако тоа ет фората, а зошто да не доколку на овој начин со ЦБД збогатено Пиво всушност на мала врата и на ангро многу Народ би си лечел и без да знае многу склет гурабии, можам да замислам како инстант хит би била пак оваа појава доколку маркетиншки подобно се промовира, ех фармација во аут , но да не е и голем дел од банкарскиот систем, кој сега во голема мера е врзан и за медицината директно или индиректно, само ’што пари Народ фрла на скрининг а не пак лекување канцери, вклучително и државите за персонал и апаратура, хм ако ние се споредуваме тоа е малку, но замислете во западниот свет колкав обрт е во прашање!? но за да не ме обвинат ко Питер Туш и ми сторат и мене туше-паси-мачор(рис или лав незнам), па ќе речам свиркајте си претпоставкава е само една од вишокот останати антиеугеничарски, mislam poubo e za site онака nie da si gledame vo svojot a tie vo nivni dvor, hm, no sega веќе otanizirani незнам дали ќе ја имаме таа среќа, уште повеќе ако веќе утре светов сврти од фиат на диџитал мони та со пуш’д’батн уцени да бидеме одвратени од Оштроумна Рурална Легализација! сепак колку и да звучи ова возможно никогаш нема да бидне ни очигледно, најонака да излезе некој еугеничарски инсајдер и да рече евала тоа/ова е анти-фиат гачка, иако на некое ниво може да се рече ко нусефект од намерно пуштен ваков вештачки вирус од тоа корист би миале еугеничарите, но сепак логичен заклучок во костец сите светски околности, ќе повторам доколку ова е нечие задкулисно масло Е инстант туркање на светот од книжни пари на пластични картички, мислам веќе разбрав дека станует тренд да припаѓа Народ во транс бидејќи вирусот можел лабараториски докажано да издржи ко активен и недела дена на хартија, та логично каде засигурно него по банкнотите, конспиративно, да, но далеку поплаузибилно него антимрмр гачка ко што еве паушално нагаѓам а во костец големиот бенефит од МрМр-от по ендокриниот систем т.е. имунитетот на организмот што пак ете имале намера некои пиваџии на ангро да го пуштат во оптек, сепак смешно веројатно бидејќи како тренд би требало по сите страни ова да е случај како мрмр-инфузирани бевераџис (алкохолни и безалкохолни пијалоци) кои доколку постои контуинирана здравствена кампања макар и онака независно ко во случајот со ЗелАлт тоа и ќе го етаблира сето ова т.е. МрМр Барајте МрМр Користите МрМр Споделувајте За Здави Да Бидете ... ова особено е битно за оние автоумино болни па и сите хронично болни воопшто сето населени, Зошто навистина да не се внесува превентивно ЦБД и тоа од свои Растенија уште од мали нозе, мислам во Граво, зар Нане не ставате, з’ш и МрМр една рака да не посолувате ... вируси бреј канцери решава а не пак напад на вируси или бактерии чим со ЦБД природно е стимулиран имунитетот!

ТУКУ ме чита ли некој воопшто, сам ли морам да се исправам за лапсус превиди!? во однос Цитрична Киселина од ЛИМОН во 1-та втора фуснота (кај Ананас и Ц.К. во прекминатиот пост) вели истата е присутна во лимонот и до 4 грама на 100 грама а не 4 милиграма, значи според тој абер не е ананасот 200% понастеган со Ц.К. од лимонот туку лимонот има 5 пати повеќе Ц.К. од ананасот т.е. со 1 Лимон ќе постигнете ефект ко две конзерви ананас да изедете, сепак гледајќи ја сега цената на лимонот ако го нема ете има супер алтернатива ко ананас таман и да лижете прсти со овошје дневно екстра и за баталување бел шеќер, а да не почнам да верглам за Бромелинот вонего ... но eве од PumChem абер што би рекле официјално треба да е најрелевантен извор вели ананасот има повеќе Цитрична Киселина од лимонот [1][1][1] но таму исто вели цитричната киселина Има силно изразен кисел вкус, а во конзервите ананас тоа не е случај но воопшто и самиот ананасот е благ како свежо овоштие, та би сакал некој поупатен ова да го демистифицира, можеби некој од Катедрата Овоштарство на Земјоделски Факултет за и навистина Чоек да си е комфорно опуштен дека вака како замена за лимонот исто може да ет ананасот во однос цитричната киселина и апсорпцијата на цинкот како супер-екстра превенција во однос Ковид-19, но и други склет вируси воопшто а доколку се потврди дека генерално цинкот ги таба и нив топтан, но за што не сум сигурен бидејќи нит сум побарал абери та да можам тоа да го потврдам или повргнам експериментално-научно! НЕГО шчо праиме ако успат оваа комбинација земете и екстра Бакар, Ќе Почнете Ли И Вие Да Светите :)Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2020 во 01:40

ова последново видео бидна екстра упад од уметничка дигресија, можеби како мотивација попрво за да пак се навратам на фејкбук, иако кренав раце одтаму бидејќи мрежата е пред се’ војаерско-пазачко дувло полно медиокритет безидејност и сеир најчесто, ем со потенцијал за скорешно мас-контрол сценарио налик дигитален-рејтинг клуб ко во Кина ѕирнете ги следните две видеа [1][1] при што како Граѓани ќе бидат сите учипени во фин евроатлански социјален инжињеринг, иако за сега речиси во слободен ход се сите, но практично ако светската економија клекне на колена цела либерална спона ќе се ревидира налик вируал ситинзеншип, мислам и јас се сложувам дека небива без ред ко до сега да е се’ таму, но едно е утре некој на мала врата да ве учипи во глобална виртуелна центрифуга, а сосем друго доколку ако Народ си има своја локална социјална мрежа [2] и тоа праводобно додека се најдвид време за да не бидете заглавени ко во Кина, а всушност е-Општество е неопходно најнапред институционално е-форумски по сите страни та да биде и колективно спремни за секакви кризни или тековни ситуации [3][3][3][3][3][3] на невладината едукативната законодвната извршната и судската фела А пристап до сите нив да има Народ од спунт и директно преку Македонска Социјална Мрежа, а дури потоа светските да бидат како хајд-парк сврталиште но од кое ќе бидат тргнати децата а си останат само тинејџерите и безидејните Сограѓани з’ш конечно не ни треба да се ограничи таквиот простор БИДЕЈЌИ ЕВЕ ко и јас сега [3] во кризни моменти Можам од спунт да помогнам некако таму Народ да не падавичари, иако спремен на право место ко нишкава шерувајќи и дебатирајќи ги овдешните Иљач абери, но воедно обидувајќи се да поттурнам инерција додека трае карантинот да се стори Анимација За Младите да не се досадуваат подома и да се Отвори Група (бар она мене што ми е Вокација) за Графички Дизајн [4] (ќе пуштам здравје инфо во следниот пост од фусов) камо да имаа и имав услови па за Грнчарија да терав некакви виртуелни работилници! претпоставувам вака Можат бар бабите да сторат на фејкбукот Работилници за Плетење, дедовците за Хаусмастојрлук, батковците за Калистеника, сестрите за Поезија или Поење онака дури и со лајв Часови незадолжително подома Познати Пејачки да споделуваат искуства, посекако Музичари бар еден саат во денот да одвојат за подучуваат Млади инструменталистички итн. итн. Просто секој може да попмогне Креативно да се пополни времето на и така учипените Млади и Стари Сограѓани ...мислам Учителите можат исто да отпочат да блогираат! сепак да имавме Тематски еФоруми на лагер сето тоа немаше утре да пропадне во вода од заборав заради натрупаност и некатегоризираност туку ќе си тераше како појава и понатака ...

НЕГО и Трамп и Путин [1] со ХИЛИНГ Изјави т.е. ДЕФИНИТИВНО ЛЕКОТ Е ХЛОРОКУИН (1)[1][1] односно ВО ПРАВО Е ПУЛМОЛОГОТ од MedCram и неговите сугестии, А ДАЛИ СУМ ЈАС ВО ПРАВО ДЕКА ПРИРОДНА АЛТЕРНАТИВА за Хлорокуинот е ЦИТРИЧНА КИСЕЛИНА која како и хлорокуинот ЌЕ ЈА ЗАБРЗО ИСТО АПСОРПЦИЈАТА НА ЦИНКОТ искрено се надевам НЕ ТРЕБА ДА ВЕ МОЛАМ МИКРОБИОЛОЗИ елате ПОТВРДЕТЕ ГИ или демантирајте ги аберите кои тука ги имам пуштено неколку поста погоре [1][1][1] Ако Навистина Вака Превентивно Се Сузбива Уште Подома ковидот ЗОШТО НАРОД ТОПТАН СИТЕ ДА НЕПИЈАТ бар додека трае карантинот ПО ЕДЕН ЛИМОН НАУТРО со млака вода ете и тро Мед за да на децата не им е терсене рутина, иако на гладно срце најубо за да апсорпцијата биде несметана ем медот колку што имам абер го позакиселует организам но може ова лошо сум го разбрал порано чинам од Цонев беше аберов за медот, БИТНО ЧИМ ИМА ЛЕК КОНЕЧНО МОЖЕ ЧИНАМ СИТЕ ДА ВОЗДИВНАТ макар бил и вештачки ИАКО УШТЕ ПОУБО АКО ИМА И ПРИРОДНА АЛТЕРНАТИВА ЗА ИСТИОТ!!!
е сега зошто е неопходна хемијата! мислам да бевме сите самоодржливи и да си садевме Лимон подома арно ќе има за сите, ама бидејќи не сме кога би сакале сите во земјава цела година по еден Лимон наутро да пиеме математиката вели ќе ни требаат грубо речено 73 илјади тони Лимон т.е. на два милиона Народ еве со фира годишно тоа 360 лимона по Чоек годишно а бидејќи средна големина Лимон во едно Кило има десетина лпга ќе помножите 360 со 2 милиона добивате 730 милиони парчиња лимон делено со 10 тоа ќе дојде токму 73 милиони тони годишно Лимон дека ќе ни треба за Природно да внесуваме сите постојано Цитрична Киселина за полесно да се апсорбира Цинкот како би се акнале со лесно сите вируси во организмот, мислам чим истата шема имала ефект ос маларија со риновирост со сарсот а сега и ковидот Логично ова е чаре за многу гајрети од природни вируси, но бидејќи се поочигледно е дека овој е лабараториски па Би ви требало и општ Здрав Живот значи циркулација непушење непијанчење инт. инт. но за тоа во следниот пасус, а во однос математикава ќе речам тоа е невозможно ни приватник да набавува таква количина та ниту државата макар сакала дачува во стокови резерви волкава количина Лимон! на страна цената која увозно не е исто мала за наш стандард [1]неопходна и огромна логистика бидејќи во еден бродски контињер собира грубо 20 тона Лимон [2] затоа глејте ако имате и бар малку волја за Здрав Живот да си се свртите на Селоа таму да си засадувате Лимон оранжериски за по дома или пак за на поле калемен на поиздрлива подлога, мислам чим во Русија можат да го гајат што па тука [3] сепак повторно проблем е мразот а тоаако имате тро волја со оштроумен ноу-хау може да го решите и предвреме, но наместо да палите гуми во овштарници, садете ги дрвата вкопани за навечер полсно да ги покриете со 2 Мрежи во кои в среде е на/за/втисната Слама, ем совкопувањето пак можеда постигнете супер инверзивен ефект помеѓу температурите на почвата и воздухот а така и да имате и без прскање екстра принос, бар ова го велат ботаничари кои туркаат оригинални идеи за одгледување Зеленчук и Овошје во екваторски околности [3][3] за ова ѕирнете го задолжително видеото во 2-рата фуснота од последниов трет линк ...ТАКА ДА ХЕМИЈА ЌЕ БИДЕ ЗА МНОЗИНА ГЛАВЕН СПУНТ ЗА СПАСУВАЊЕ ЖИВА ГЛАВА сепак не очајувајте почнете што поитно да живеете Спортски бидејќи вие во самото ваше тело имате многу цитрична киселина која е фактор во однос кребс циклусот, ѕирнете ги погоре аберите за ph вредноста на крвта ...

И СЕГА ШУ ПРАИМЕ фокусирајте се итно на економијата што велам можеби со амнестија за огрешените многу свежи средства да вратите назад кои порано фатиле нозе одтука! бидете умни а не исклучиви РАЗГОВАРАЈТЕ но не на фејкбук туку на невладини и институционални па и партиски еФоруми та верувам ќе најдете брзо нзс и за ваква идеја поместена на средината од следниот фус [1] мислам Внимавајте не е само да ви гргнат Пари тука сетне да не зажалите пак некако заради екстра декаденција [2] најубо е истите такви инвеститори да ги стимулирате во внатрешноста строго да инвестираат како би помогнале на ангро Оштроумна Рурална Легализација макар истата е дозволена само за Болни Сограѓани иако паметно би бил оној аберот за Колективни Народни Расадници под државна капа односно контрола [3][3] но и тогаш ако неотворите од озбилно поозбилно Ширум за Спорт Народна Врата така може да си ги сотрете најмладите кои од досада ако не аздисаност почнат да си вртат на ќумурдисување плуќа, сетне и илјада години да живејат ако си изгорат Душа бадијала ќе им е! Просто нашето Тело е Храм на Светиот Дух а штом истото го уништуваме ама баш исто ко и Црква да сме рушеле макар малку по малку! дефакто ние така му пркосиме на Бога за приликата која ни е дадена за Спасение на Душа во овој Свет бидејќи конечно во истиот сме и за тоа а не да бркаме некаков рај на земјата! колку ова ви е јасно незнам но мене лично иако ми е јасно еве ве уверувам не е лесно да се откачи Чоек и од прости навики како пишување по еФоруми а не пак од онакви антидепресантски како прејадување препивање или препушување за жал сето тоа неретко и во Народ оди хемиски дали виа легална или нелегална фармација, нели мнозина злоупотребуваат дијазепам ко да станува збор за пез-бомбони, а зошто за да го издржат стресот на кашатализмот, а зошто бидејќи не им се одело на Село да си Живејат во Мир Самоодржливо, штоконечно не е лесно но доколкуи малку Оштроумно се помогне Руралната Реемиграција дури и без МрМр Легализација во сторго определени обасти или места, мислам дека Многу Народ попрво би избрал да биде Свој на Своето него бројлер во туѓото! но дека сето ова некој друг прецизно за вас ќе го испорача тоа тешко, затоа засукајте си ракаи и штом добиете од некого невладини партиски или државни еФоруми земајте учество во дебатите наместо на фејкбук ко денес да рециклирате мал милион глупости секојдневно!


Изменето од Zelenikovo - 23.Март.2020 во 01:59
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2020 во 14:51

овој пост ќе закасни во однос аберите за Неопходност од Рекреација т.е. Циркулација за посаглам Имунитет, бидејќи на Билд во нишката за Граѓани Со Посебни Потреби пуштив абер кој ценам дека би бил како издвоено-потенциран арен и за тука т.е. бидејќи таму заради нужност околу тематските абери е на крај од постот, а тука нека оди обратно ...
Originally posted by <a href=http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3465&PID=237617#237617 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:

паметно е ко што вели MedCram пулмолот да се размислува како по Болници да се користат респираторите поергономично [2][2]

...

линкот за Сакраменто на идивиди не функционира (ќе го оправам), еве требало аберот да оди издвоено тука, односно информациата најнапред ја разбрав кај MedCram Пулмолого [1] а еве го издвоено и написот на фоксњуз [2] а интересно е дека и Бездомните Граѓани Се Згрижени Во Хотели!!! ех камо да беа волку оштроумни и кај нас!!! ѕирнете го следниот линк ...

Sacramento County identifying hotels where homeless will be sheltered during COVID-19 crisis
[1] https://www.sacbee.com/news/coronavirus/article241247646.html [1]


дали е ова возможно кај нас, хм, Вондредна Состојба и нема што не е можно! оние кои го познаваат законот ќе им биде јасно дека комотно може државата да удри и масовна цензура не само по медиуми туку и на интернет, но нели нам ни е побитно да си тераме парцијално за да не се загрцне Народ случајно предизборно, еее да не се влечкаа до последно ем да не убацуваа адхок стандарди како пржински влади вакви зицери немаше да имаме како калкулантски филмои во очи озбилни склет времиња, сепак Слава Богу за се’ бидејќи да ги имавме пак Декември или Јануари парламентарните избори можеше да се случи голем зијан! речиси ко да не беа свесни властите дека ќе има пандемија, а тоа беше случај и со sars1 и со h1n1 и со птичјиот претходно, а нашите пол.тв.маскоти си глумеа рамнодушно опуштена предизборна атмосфера, Но не се ни тие криви што никој од фелата Микробиолози Пулмолози Медицинари воопшто не се одважи да им свика бар онака блогерски Каде Бе Со Тој Памет, ко што никој сега не ги ни К*ражи привремените Луѓе Бидете Умни Ко Во Сакраменто, просто немате доволно Респиратори ако Не Дај Боже почне масовно да се јавуваат кај бездомниците пневмонии, ем имајте Наум сега залади нагло па оние кои спијат на отворено се на озбилен ризик доколку го закачиле вирусот брзо да развијат инфекции на дишните патишта!

Ако ништо друго бар ним редовно да им се дели Лимонада и Цинк > видете ги аберите од вториот пасус на следниот пост [1] а паметно е ...

ова излезе корисно за да во нишкава не го едитирам постот каде фуснотата за Сакраменто сум промашил да ја линкувам правилно, Божја Промисла за да некој не рече утре ете едитирал за да замаскира киксои, но искрено дури и кога ќе згрешам во вакви нишки ако е неопходна исправка тоа во едитот го потенцирам нормал нема активна модерација па сам си се модерирам, а најчесто кога едитирам е за да освежам испарени линкоиви кои не сум ги сејвнал на archive.org или archive.is


Изменето од Zelenikovo - 24.Март.2020 во 16:51
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.