IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Хроно Исхрана
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хроно Исхрана

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Хроно Исхрана
    Испратена: 10.Април.2019 во 22:49
Повеќе од една година го практикувам овој начин на исхрана и никогаш пред тоа не се чувствував вака енергично,лесно и здраво.Освен овие бенефити , многу битен момент е што со ихрана го надминав проблемот со континуирана анемија, така да сега сите параметри ми се на горна граница ,свеж тен и намалени два конфекциски броја.
Затоа кратко ќе кажам - Хроно е љубов!љубов
Има ли некој од вас што ја практикува оваа исхрана и кои се вашите искуства?
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1672
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2019 во 11:47
Хроно исхрана... краен епилог, ослабен организам и склон кон создавање на камења во бубрезите... проверено досега кај двајца.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.