IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - vodata i covekovite prava
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

vodata i covekovite prava

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
nuredinskopje Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Март.2019
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nuredinskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: vodata i covekovite prava
    Испратена: 05.Март.2019 во 18:46
Dali mislite deka dosegasnata praktika na javnite vodosnabditelni pretprijatija e ispravna. Za dolg za voda gi isklucuvaat graganite od vodovodnata mreza.

Za prekinuvanje na taa praktika na javnite vodovodni pretprijatija podnesena e inicijativa do Ustaven Sud na Republika Makedonija

koe e vaseto mislenje.

link https://www.youtube.com/watch?v=1nxmBr7UUug
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2019 во 20:39
Originally posted by nuredinskopje nuredinskopje напиша:

Dali mislite deka dosegasnata praktika na javnite vodosnabditelni pretprijatija e ispravna. Za dolg za voda gi isklucuvaat graganite od vodovodnata mreza.

Za prekinuvanje na taa praktika na javnite vodovodni pretprijatija podnesena e inicijativa do Ustaven Sud na Republika Makedonija

koe e vaseto mislenje.

link https://www.youtube.com/watch?v=1nxmBr7UUug

,,,kako prvo,,,ti shto ja otvarash temata treba da dadesh tvoe viduvanje na problemot vo temata pa posle da barash od drugite na nivno mislenje,,,
,,,kade gledash vrska pomegju neplateni smetki za koristenje na vodosnabduvanje so chovekovite prava,,,
,,,so koe lice barash pod prevezot na chovekovite prava nekoj plakjach na usluga da go plakja tvojot dolg,,pa zgora na toa_ toa imalo vrska so chovekovite prava,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2019 во 00:34

за вакви прашања quora.com е идеално место, а би можеле при uslugi.gov.mk да извадат сличен Q&A дел каде би се предочувале и недоносени недоумици од граѓански карактер ...

интересно е дека Водоводнпреку исклучување од Мрежа потенцијално ги заштитуваат граѓаните од екстра каматарење на Извршителите ...

Сепак доколку некого исклучуваат му даваат и луфта како предупредување во форма на опомени, бар тоа е логично, но би требало да и да ги поучат Граѓани кои им се алтернативи во таков случај 1. Бушење Бунар и осмотско Филтрирање на водата во домашни услови [1] исто 2. Дождовница и осмотско филтрирање или пак 3. Рентање Цистерна и складирање резерви вода во канастри, конечно комбинација од трите за на Село ет идеално чаре за секој еден рурален емигрант на терсене места пр. далеку во Планина, та би рекол дефинитивно освен опомена треба да постои и Поука за да Народ биде целосно амортизиран во однос услугитемдури и кога веќе не може да си ги дозволи ете заради едикојси долг неретко заради пукната цевка, за што пак треба да ги поучуваат како се мери притисок на водоводна инсталација во самите објекти [1]Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.