IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Униформи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Униформи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 15:49
Prikazna za mojata uniforma
 
...I jas i moite drugarcinja nosime uniformi...Mojata uniforma e na prugi...So petocifren broj na dzebot...J. ga...Takvi ni davaat sto mozam ja...I koga naprimer ce izbegam preku zica, odma me poznavaat po uniformata...I me vracaat nazad...тага...Zatoa ne ja sakam mojata uniforma...
 
Naravoucenie...Deca ako sakate da begate od casovi , batalete uniformi...Ce ve fatat...намигнување


Изменето од gonzo - 05.Ноември.2010 во 15:50
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 15:49
Пред две години кај нас кога требаше да се внесат униформи се бунев,затоа што се знаеше дека е перење на пари ,со фирмата и претседателот на училишниот одбор(кој бил заљубен наводно во униформи,а целта му била да лапне некоја паричка),ете помина време,никој на децата не им ги бара униформите и се си е по старо,кај нас секогаш е батал и мафија ,ништо друго. Одредена униформа дизајнерски смислена значи и дигнитет,порано во комунизмот сите носеа една боја,радничка класа(плава, и јас морав да носам),сега сето е русвај,реалност ,но горка.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.