IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Фитнес совети и муабетења
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фитнес совети и муабетења

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 23>
Автор
Порака
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 18:54
Originally posted by Nenad_Jerry Nenad_Jerry напиша:

Zdravo
sakam da ja zgolemam mojata muskulna masa

dali imate nekoj sovet za nacinot na ishrana koj da mi bide,mislam koja hrana da ja konzumiram vo tekot na denot pred i posle trening Sto da konzumiram.

ve molam mi treba sovet



Interesno prasanje, i zelba na sekoj bilder. Kako da ja zgolemi svojata muskulna masa. Znaci ne telesna tezina, tuku muskulna masa. Za ova e potrebno mnogu vreme. Osnovata e pravilen nacin na ishrana, propraten so minimum 2 gr belkovini na kilogram telesna tezina i sistematsko tezinsko opteretuvanje, tezinski treninzi. Seto ova, so tek na vreme i staz se zgolemuva na pravilen nacin i popoleka.
Кон врв
Nenad_Jerry Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nenad_Jerry Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 14:54
imam stvarno dobro oblikuvan stomak so 4 kocki na nego,vezbam stomacni uste od 6god(sega imam 17)
Ama cuvstvuvam deka u posledno vreme dolniot del na stomako mi popusta i posto ne vezbam redovno imam mal sloj mast-ako moze taka dase kaze.
Kako da si go zadrzam mojot-flat stomak-kao so go vikat
dajte mi nekoj sovet
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 16:37
Па другар вежбај...барем за дефиниција на мускулите.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Nenad_Jerry Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nenad_Jerry Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 18:00
leleeee nejkam veke da vezbam stomacni
prku glava mi je!!
Ama so mozam???
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 18:12
нишо освен да вежбаш..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 10:18
Originally posted by Nenad_Jerry Nenad_Jerry напиша:

imam stvarno dobro oblikuvan stomak so 4 kocki na nego,vezbam stomacni uste od 6god(sega imam 17)
Ama cuvstvuvam deka u posledno vreme dolniot del na stomako mi popusta i posto ne vezbam redovno imam mal sloj mast-ako moze taka dase kaze.
Kako da si go zadrzam mojot-flat stomak-kao so go vikat
dajte mi nekoj sovet

Toa sto ti go imas, sigiren sum deka ne e salo. Na 17 godini ne bi smeel da se plasis od vezbanje.
No, prvo, vidi kako se hranis vo posledno vreme. Golema uloga vo samiot izgled, pa i pokrienosta na tvoite stomacni muskuli e i nacinot na ishrana.
I, normalno, povtorno vrati se na vezbanjeto. Nemora da vezbas so takov intenzitet kako predhodno, no sepka vezbaj kako bi ja odrzuval formata.
Кон врв
Nenad_Jerry Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nenad_Jerry Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 17:40
Nema sansi da se otkazam od vezbanjeto

planiram da se prijavam za model na 19god vozrast
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 11:52
Eden primer za ishrana imas ovde
http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=15025&PN=4
ako treba ke sostavime i drug :)
Кон врв
elenasweet Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elenasweet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 01:26
dali nekoj ima vezbano pilates?sakam da s ezapisam ali ustv nz sto se vezba tamu......
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 10:27
elena,
Studio
URBAN PILATES,
075304006
Кон врв
tinobt Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tinobt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 22:00
zdravo, ovde sum nov clen i kako za pocetok bi sakal najprvin da pisam na ovaa tema poso najveke i me interesira......kako za p0ocetok sakam nekoj sovet i ako moze nekoj da mi kaze nekoj vezbi za celo telo(se razbira dokolku znaete).a moze da kazete i nekoi vezbi i so tegcinja poso sum vo faza na kupuvanje..
Blagodaram na site sto ke se podtrudat da odgovorat na ova prasanje..
Blagodaram odnapred
p.c. Se razbira za domasni uslovi.

Изменето од tinobt - 02.Февруари.2009 во 22:12
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 22:16
Tino , so tegcinja nemozes da go vezbas celo telo, najdobro ti e da odis vo teretana tamu ke se nevezbas ,i sigurno ima vo klubot nekoj da te upati vo vezbite. Pa odluci ti . So sreka
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
tinobt Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tinobt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 22:23
tnx na odgovorot... pa jas odev vo teretana vo letoto a se otkazav od ekonomski pricini, pa zatoa sakam da prodolzam vo domasni uslovi.a ko rekov na celo telo mislev za na gorniot del poveke biceps,triceps,ramena,gradi,pleki...neso za toa ako znaes ili taka nesto pisi slobodno
pozz
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 22:28
Па гледам и сам знаеш што можеш да вежбаш со тегчиња.
Од каде си ако не е тајна? и навистина ли е толку сакпо во теретана?
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.