IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Плавуши
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плавуши

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 62>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2006 во 12:54
sedat dvajca mazi pokraj rulet masa. Vleguva zgodna plavusa i zastanuva kaj nivnata masa. stava pari i im veli, vam sigurno nema da vi preci da se soblecam, me faka vrukina koga se kockam. deckite se razbira nemaat protiv. se vrti ruletot i plavusata pocnuva da skoka i da vika "ajde ajde mi trebaat novi konduri, nova haljina..." i odednas izvikuva "dobiv"!!! Gi sobira parite od masata i si odi. A edniot mu vika na drugiot abe koe brojce padna, a drugiot mu vraka, a mislev deka ti vide.

naravoucenie: ne se site plavusi glupi, ama site mazi se isti

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14582
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 22:32
Плавуша оди да купи карти за во кино….
- Дајте ми две карти...
- За „Ромео и Јулија“ ?
- Не бе, за мене и другарка ми
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14582
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 22:40
Зошто во град има се повеќе плавуши?
- Па, не знаат да се вратат дома.Плавуша пишува љубовно писмо на дечкото...
- Овде е супер, најубаво се забавувам во зоолошката градина, уште и ти да беше тука....
Кон врв
marga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2006 во 23:18

prevencija od pticji grip ! vazi za site maski : NEMOJ DA SPIETE SO KOKOSKI !

marga
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2006 во 11:51
Зошто плавуша почнала да учи математика?
- Зошто го видела маж и со две непознати.


- Што станува кога плавуша ќе премине граница на некоја земја?
- Просечниот коефициент на интелигенција на едната земјата расте, а на другата се намалува.

Изменето од Julija
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2006 во 11:54
Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја плавуша покрај патот.
- Невесто, рекава длабока е?
- Не!
Тргнал овој низ реката со тракторот и потонал целиот.
- Добро мори жено, нели е плитка водава!
- А бре плитка е, прееска на едни шатки до пола им беше!
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 19:36
Застанала плавуша пред трафика:
- Дајте ми еден кондом.
- Да ви го завиткам или...?
- Не фала, за овде ми е...
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 19:46
Некоја плавуша купила слагалица, ја сложила за три месеци и пукнала од радост, зашто на кутијата пишувало од 3-6 години.
Кон врв
Ana^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ana^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 20:32
*Sto odgovrila plavusa koga ja prasale dali ja smenala vodata vo akavriumot?
-Ne uste ne ja imaat ispieno starata:)
*Zosto koga plavusa se potpira na dzid,dzidot paga?
Zatoa sto popametniot popusta:)
*Sto vika plavusa koga doktorot i kazuva deka e bremena?
-Doktore siguren ste deka e moe?
Bez navreda za plavusite
MeSs WiTh ThE BeSt,DiE LiKe The ReSt!
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 20:46
Плавуша оди на гинеколог.
-Докторе, на сите реклами за влошки, течноста е плава, а кај мене е црвена.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 21:05
На поштарот му е последен ден на работа после 35 години верно служење во својот реон.

На последната обиколка, од првата куќа го пречекува целото семејство, му честитаат и му даваат подарок во плик.

Во втората куќа повторно го пречекува целото семејство, но добива штека цигари.

Доаѓа тој кај третата куќа и вратата ја отвара прекрасна плавуша облечена само во долна облека. Таа го фаќа за рака, го носи во кревет, водат љубов, го носи во кујна, му дава доручек, шолја кафе и банкнота од 100 денари под шолјата.

Поштарот се уште возбуден од прекрасниот подарок, прашува:

- Се' беше одлично, мора да признаам, но, не ми е јасно, зошто ми давате 100 денари.

- Па, вчера вечер со маж ми почнав муабет за тоа што да ти дадеме поклон за пензионирање. Неговата реакција беше "Јеби га, дај му 100 денари". Доручекот беше моја идеја.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2006 во 13:33
Зошто плавуша ги менува пелените на своето бе*е еднаш неделно?
- Затоа што пишува: „До 5 килограми“
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 17:56
Прашуваат некој маж - колкава е веројатноста да излезе на улица и да види диносаурус ?
-0.00001% - одговорил мажот
Истото прашање и го поставиле на плавуша...
-50% - одговорила плавушата...
-Е како така ?????
-Па така, или ќе видам или нема да видам...
Кон врв
WORHOLL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOLL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 18:12
Originally posted by Julija Julija напиша:

Зошто плавуша ги менува пелените на своето бе*е еднаш неделно?
- Затоа што пишува: „До 5 килограми“

.......НЕ СИ САЛАМ....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.