IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - SEXY SHOP
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

SEXY SHOP

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 32>
Автор
Порака Обратен редослед
Katina2019 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јануари.2019
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Katina2019 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: SEXY SHOP
    Испратена: 22.Јануари.2019 во 20:07
Originally posted by Mary25 Mary25 напиша:

gel so koj moze da go zgolemite za 5 cm vo dolzina i vo debelina si kupiv i imase efekt stvarno provereno i efikasno naracka na

http://thebestleadbit.com/VzJV

Probal nekoj


вауууу..ем должина и ем дебелина....многу нереално ми делува..а тек ако пукне..хаххаххха..експлозија
Кон врв
Mary25 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јануари.2019
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mary25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2019 во 13:15
gel so koj moze da go zgolemite za 5 cm vo dolzina i vo debelina si kupiv i imase efekt stvarno provereno i efikasno naracka na

http://thebestleadbit.com/VzJV

Probal nekoj

Изменето од Mary25 - 18.Јануари.2019 во 13:17
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 01:25
Ova znaci li deka site treba da si kazeme jasno i glasno...
...
Aj i jas ke si kazam , ona sto mene mi treba go nema vo sexi shop , ama go ima ................uf ke mi se ispusteseцрвенеење
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 01:23
Јас ќе си кажам јасно и гласно:
Она што мене ми треба го нема во секси шоп. 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 01:20
E jas sto se sakam , ama nema mesto tolku da se pisuvaцрвенеење
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 01:19
Sakam mnogu da iznapisham ama me primrzi
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 01:18
Jas imam kompresor , za polesno da se duvaatголема насмевка
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 01:16
Малку оф топик ама она МОМЦИ и ПОБЕЛЕНА КОСА не ми оди некако заедно .. газење од смеење
Има кукли на дување во секој секси шоп ... плазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 01:14
A znaes kolku momci so pobeleni kosi ima po zemjavaтрепкање
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 01:06
Ш то се чудиш бе? Знаеш колку убави манастири имаме во земјава?голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 01:03
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Каков секси шоп бе ... јас манастири почнав да разгледувам ... газење од смеење

изненадувањеразмислување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 01:02
Каков секси шоп бе ... јас манастири почнав да разгледувам ... газење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Rob35 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rob35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2015 во 17:24
Зошто да не се оди во сехшоп и јас сум бил. Во ред е да се оди во сехшоп.
Има доста занимливи работи за секого. Да се внесат новитети во секојдневниот сех. Да се разбие монотоноста.

Изменето од Rob35 - 07.Јануари.2015 во 17:25
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2015 во 01:34
Originally posted by Leprechaun Leprechaun напиша:

Хах
Нормално дека дилдата, вибраторите, вештачките пениси и сл. се производи наменети за женскиот пол но има и огромен број на производи наменети за машкиот пол ... од типот на вештачки вагини(некои се само pussy некои се pussy and ass) т.е. наречени masturbators/мастурбатори(со или без вибрација) како и кукли на дување ... разликата е во тоа што куклите се доста крути и крајно лоши и неугодни за употреба, но вештачките вагини се направени од реалистичен меџик-флеш материјал како силикон, желе и сл. и се доста меки и еластични ... плус има и други производи од типот на лисици, камшици, маски, провокативна секси долна облека, пенис-прстени, пенис-протези, пенис-навлаки, лубриканти(најчесто на водена/aqua база), кондоми, препарати за зголемување на пенис, секс-козметика и.т.н. и.т.н.
Секси шоповите се доста интересни продавници и во светот(на запад) ги има уште од пред неколку децении а кај нас се отворија во последниве 12-13 години !
ОК за затворените хард-кор конзервативни умови овие продавници се булшит, но не е така ... и порнографијата според некои е одвратна работа но факт е дека секој човек ја гледа било на компјутер, телевизор и.т.н.

lele kolku znaes 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.