IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - БЕНЗИНЕЦ  vs ДИЗЕЛАШ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БЕНЗИНЕЦ vs ДИЗЕЛАШ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
Прашање: што е подобро
Одговор Гласови Статистика
36 [62,07%]
22 [37,93%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 16:04
бензинецот многу е скап, ама јас си стојам на зборот реков дизел и тоа ќе бидеголема%20насмевкаинаку ако сака некој трка да позајмам кола од другарите и тогашајде
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 18:48
ajde be...плазење eden na eden
zemaj sto ke zemas i trgaj Prilep...
jas napajgam so lepoticata mojaљубов
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 19:50
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

ajde be...плазење eden na eden
zemaj sto ke zemas i trgaj Prilep...
jas napajgam so lepoticata mojaљубов

ќе му го побарам хондата на NRGMKD ако ми ја даде...ти брату кај живејш во прилеп можи да те знамзбунетостзбунетост
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 19:56

Да бе , во Прилеп

ама ако сум прилепчанец - добар чоек сумплазење
 
ти не си од ОХ.?
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 19:58
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Да бе , во Прилеп

ама ако сум прилепчанец - добар чоек сумплазење
 
ти не си од ОХ.?

не сум друже ама не кажви нека остани меѓу нас..
од страна на тато сум од струга од мама од прилеп, а живеам лакочереј...иначе кај живејш ако можи да ми кажиш зошо можно е да се имаме видено ама ко не се знајме шо ќе праиш..
иначе за тркање ќе му ја побарам хондата ако ми ја дадеголема%20насмевка
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 23:14
не ги споредувај аудито и хондата... едноставно аут оф лиг е аудито.. 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 23:14
без навреда фолксваген... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 12:20
ne be, zs navreda. Moeto e od 1974ta , a hondata e 1991vaголема%20насмевка
 Cekav vlado da napajga so 128ica, tristac, kadett...ama ovaj mava na zestokoплазењеголема%20насмевка
edit: patem, moeto dizelce navrsi 280 000 km pred nedela-dena bez nikakvi poseriozni problemi do segaголема%20насмевка

Изменето од volkswagen - 10.Декември.2009 во 12:27
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:26
e ova ima 220 000 km... i seuste e raketka... sakav i VTEC da ja praam, ama se otkazav... mi se vide premnogu vlog, pa zatoa resiv da ja prodadam....
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:33
Benzinec, i taka malce mi trosi голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:56
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

ne be, zs navreda. Moeto e od 1974ta , a hondata e 1991vaголема%20насмевка
 Cekav vlado da napajga so 128ica, tristac, kadett...ama ovaj mava na zestokoплазењеголема%20насмевка
edit: patem, moeto dizelce navrsi 280 000 km pred nedela-dena bez nikakvi poseriozni problemi do segaголема%20насмевка

абе знаеш какви сме денес младиве се само на жестоко мавамеплазењеплазењеако сакаш и со кадет ама тјуниран???збунетостголема%20насмевкаголема%20насмевка
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:58
bujrum be.... zemaj kadett i idiголема%20насмевка
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:59
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

bujrum be.... zemaj kadett i idiголема%20насмевка

ќе почекаш да положам за 1 година и неколку месеци и + да научам да возам убо па ќе дојдам..

П.С се надевам дека ќе се дружиме до 2011 година??голема%20насмевка
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 14:10
brat... imam i jas tolku do polaganje, taka da 2011ta mozime da se trkameголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.