IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Најубави љубовни пораки и изјави
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најубави љубовни пораки и изјави

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 40>
Автор
Порака
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 15:56
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Љубовта е како пеперутка. Ако трчаш по неа, ќе бега од тебе;
ако и подадеш рака, ќе ти слета на дланка. :back:
 
 
mnogu ubava poraka  epten mi se bendisuva  BRAVOSSSSSSSSSSS
 
eve edna  i od mene
LESNO E SONCETO DA GI UKRADE ZVEZDITE
LESNO E MESECINATA DA GO UKRADE SONCETO
AMA NAVISTINA E TESKO DA SE OPISE KOLKU MI NEDOSTIGASљубовроза
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 19:32
.
Изменето од ACELERA - 27.Мај.2010 во 19:47
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 00:07
...САКАЈТЕ(ЉУБЕТЕ),НО БИДЕТЕ СЕКОГАШ ДАЛЕКУ ОД ОНОЈ ШТО ГО САКАТЕ,ЗОШТО ИМА МОМЕНТИ КОГА РАЗОЧАРУВАЊЕТО НЕМОНОВНО ДОАЃА...А ,ДУХОВНАТА ЉУБОВ Е ПОГОЛЕМА ...ТАА Е НАЈГОЛЕМА...НАЈСИЛНА...!...ДАЛИ ДОБРО ПРЕПИШАВ...!?намигнување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 00:22
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Признавам, денес те љубам помалку отколку што ќе те љубам утре.


za da nema greska

elvis presley pee tocno vaka

Ku-u-i-po I love you more today More today than yesterday But I love you less today Less than I will tomorrow
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 01:40
На почетокот се двајца. :pipi:                     :nesum:
 
Љубовта ги претвора во еден.  :back:
 
Ако љубовта одумре,  :duel:
 
остануваат две половинки. сршено%20срце                    сршено%20срце


Изменето од EvAngelos - 19.Октомври.2007 во 01:41
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 18:06
Љубовта ни е најпотребна тогаш кога најмалку ја заслужуваме.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 00:05
Љубовта може да биде чудо,
но чудото може да биде и илузија.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 23:24
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Секој може да мрази, но само храбрите можат да љубат.

или пак...ХРАБРИТЕ ЉУБАТ КУКАВИЦИТЕ ЧЕКАТ ДА БИДАТ ЉУБЕНИ!!!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2007 во 02:03
Љубовта е безгрешна, таа не греши.
Сите гревови се поради недостаток на љубов.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19181
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2007 во 22:09

Eve nekoi ljubovni SMS-PORAKI

1.Ubavo e da znam deka postois vo mojot zivot ne e bitno ni kolku, ni od koga, ni zosto ubavo e da otvoram oci I da znam deka si blisku

2.Ako nekogas se sretneme, nemoj da mi podades raka. Ako nekogas se vidime, pomini I nemoj da zastanuvas. Ako nekogas se najdeme, zastani daleku od mene. Ako se uste se sakame, ke dojdat nasite denovi.

3.Mi trebasa€¦ kako na zorata-sonceto, kako na teloto-srceto, kako na sonceto-zrakot, kako na tisinata-nemirot, kako na dozdot-kapkite, kako na plimata-osekata, kako na venite-krvta, kakoa€¦tia€¦menea€¦

4.Nemoj nikogas da ljubis, mozda nemat da svatis, deka koga ednas ke zasakas, da znaes deka ke patis.

5.Zaboravot na sakanata licnost e tezok, a ljubovta e sekogas nekoja tazna prikazna.

6.Koga ke ja procitas ovaa poraka, ti pomisli na mene, kako srceto me stega. Otkoga tebe te znam, se me potseka na tebe, tvoeto ime vo srceto ke go nosam, I dodeka ziveam, tebe ke te sakam.

7.Ti si cel I ispolnuvanje na mojot zivot. Ti si srce koe me ljubi, uvo koe me slusa. Ti si raka koja me drzi I snaga koja me zajaknuva.

8.Ne zanes kolku zvezdi ima na neboto, ne znaes kako mi e mene vo zima, ne znaes kolku nekoj te saka, ama znaj deka e so tebe iako si daleku.

9.Vecerva dodeka rozata ja miluva trevata, dodeka tivkata nok sonuva za denot, vecerva dodeka site vo rajot sonuvaat, jas sonuvam za tvojata pregratka.

10.Ocite tvoi me izluduvaat, nasmevkata mi nosi sreka. Znaes li deka nikogas nema da te zaboravam?

11.Ne mozam da ja zaboravam onaa vecer, ne mozam da gi izbrisam sekavanjata, ne mozam da ti kazam((zbogum)), koga koga seuste nemam receno ((zdravo)), koga seuste go nemam zapoznaeno tvoeto srce, koga se uste ne mi go otvaras. Ne mozam da ti kazam deka e kraj, koga seuste ne e ni pocetok.

12.Da sum ptica, bi letala za tebe. Da sum kuce, bi trcela za tebe. Da sum riba, bi otisla na kopno za tebe. Zasto sum covek, edinstveno mozam da te sakam.

13.Sakam da te dopiram, da te gledam, da te nervitam, da ti go okupiram mozokot. Sakam da te mazam, pazam, razmazam, na sakam da te molam, ama sakam da te sakam.

14.Ke go naucam veterot da go izgovara tvoeto ime, cvetovite da mirisaat na tebe, ke go naucam sonceto da miluva kako tvojata dlanka, zvezdite da sjsst kako tvoite oci. Togas ke bides segde okolu menea€¦

15.Ako postoi sjaj, toa e vo tvoite oci. Ako postoi sreka, toa e zivotot so tebe. Ako postoi taga, Toa e zivotot bez tebe. Ako nekoj e sakan, toa si ti.

16.Nezdravo, nesvatlivo, totalno, nezamislivo, nevozmozno, nenormalno, ludo, volsebno, krajno, neodollivo, famozno, iskreno TE SAKAM.

17.Tvoite usni se poslatki od medot, moeto srce gori dodeka te gleda, tvoite oci poubavi se od nebotoa€¦ Ti si ona sto mi treba!

18.Ke ti pustam po vetrot baknez blag, da ti kaze deka ima nekoj drag vo moeto srce, a ti vdisi, za sekogas da ostanit tuka, zasto jas sum tuka I vo dobro I vo zlo.

19.Ke go pratam vetrot da ti ja miluvat kosata, sekoe utro ke ti prakam rozi, ke ti ja pratam mesecinata da ti sveti vo mrakot, a sto se odnesuva na "puse", toa osobeno kea€¦ JAS

20.Posakuvam iljada baknezi da poseam po tvoeto teloa€¦ Gi posakuvam tvoite dopiri po mojata kozaa€¦ Posakuvam da zaspijam pokraj tebe I da se razbudam kazuvajki ti nezno: TE SAKAM!

21.Dve solzi protekuvaat po mojot obraz dodeka mislam na tebe I na imeto tvoe. Samo tebe te sakam I tebe te sonuvam, zasto ti si mi se sto imam.

22.Koga ke go pocustvuvas najteskiot moment vo zivotot, koga ke izgubis doverba vo sebe, seti se deka postoi nekoj koj misli na tebe.

23.Pokloni mi gi svoite oci I nivniot topol sjaj, pokloni mi uste nesto:svojota vecena pregratka. Pokloni mi gi svoite meki usni I dvata tipli zbora: TE SAKAM.

24.Kolku dolgo se barav sebesi, vo pregratkata na svetlosta I na mrakota€¦ Kolku dolgo idam do tebe, a se potrebni dva cekoraa€¦

25.Sekoja vecer te cekam I te baram vo sonovite. Ti ne go slusas glasot I pesnata sto te povikuva, ne, ne mi e strav koga ke ostanam sam, zasto sekogas ke ostane strasta sto ke lebdi izmegu nas.

26.Dojdi da ti sepnam nesto na usta, mozda ke pronajdeme zaednicki JAZIK.

27.Samo za tebe, utrovo, peeja pticitea€¦ Samo tvoeto ime go izgovaraa ramninitea€¦ Samo za tebe oblacite plovat po nebotoa€¦ Samo TEBE moeto srce te povikuvaa€¦

28.Ke napravam se samo kazi, pravi sto sakas I zivot baraj. Zemi me nosi me \, ne prasuvam kade, pravi sto sakas, so tebe ke odam sekade.

29.Jas ne sakam poubava, jas ne sakam druga, odbirav, sreko moja, ili TEBE ili tagata.

30.Ako ne me sakas neka ti e srekno, ama jas tebe te sakam I ke te sakam vecno.

31.Otvori mi ja svojata vrata, jas sum covek koj cuka, veren sluga sto te moli, zarobenik sto te saka, ti-kralice na moeto srce.

32.Posomnevaj se dali ovie zvezdi sjaat, posomnevaj se dali Sonceto go znae svojot pat, posomnevaj se dali lagata ne se vika vistina, ama vo ljubovta moja ne somnevaj se.

33.I da mi go dadat svetot za mene, da me napravat posilen I od Bog, niedna sekunda ne bi razmisluval, bi te uzbral tebe, namesto seto toa.

34.1000 solzi imase vo moite oci. 1000 zelbi koi zivotot nikogas ne mi gi ispolnila€¦ malku se prijatelite koi ni trebaat, a uste pomalku ljubovi, kako sto si ti.

35.Kazi mi sto da napravam I se ke storam, kazi mi st da bidam I ke bidam za tebe. TE SAKAM.

36.Daleku si od ocive, ama od srcevo ne si, edinstveno sto ni nedostasuva, toa si ti. Ne si ni zvezda ni angel ni Bog da te molam, ama ti si osoba koja ludo I iskreno ja sakam.

37.Ako Francija e ljubov, togas ti si Pariz.

38.Taa e vistina, koja vo srce ja nosam. Taa e bitie, koe ludo go sakam. Taa e laga, koja me boli. Znam deka e popusto, ama sepak ja sakam.

39.Mi g odzemas zdivot,za tebe luduvam. Go sakam sekoj tvoj osmeh dodeka se budam. Gi sakam tvoite usni tivko prakaat baknezi vo noviot den. Mi go odzemas zdivot, ostanuvam bez zborovi.

40.Vodi me niz nokniot son, sokrij me ko zrno vo dlanka. Sakaj me kako nikogas. Bidi moe sonce posle oblakot. Ti si moj zivot, nadez I snaga.

41.Tvojata raka ke ja vodi mojata po sinite prostranstva, ke gi pomineme sedumte morinja n ason I jave.

42.Sto podaleku od bolkata I samotijata koja zamara ke odime sami ti I jas.

43.Bi gi baknuvala tvoite usni I denje I noke, bi ti sepotela mili moj: samo tebe te sakam. Bi te mazela po tvoeto telo od glava do peti, bi pravela nesto sto ne e dozvoleno zasto ne sum poveke dete.

44.Ne sum ti solza vo okoto, a t mene mi si. Ne sum ti nasmevka na liceto, a postojano se prasuvam kade si. Zaludno go pisuvam ova, zaludno ova srce pati, za tebe disam I te sakam, svati.

45.Koga vrne dozd, kazuvaat deka dusite od mrtvite doagaat da gi vidat onie koi gi sakaat,a€¦ koga mene eden den veke ke me nema, tamu kade sto si ti dozdot nikogas nema da prestane da vrne.

46.Posakaj da postanam voda-ke postanam more, posakaj da postanam toplina-ke postanam sonce, posakaj da postenem sjaj-ke podtanam zvezda, posakaj da te zaboravam-da te zaboravam nema.

47.Bog tebe ke ti dade samo dobro,zasto tvojata dusa e golema I cista, a vo ovoj svet poln so taga I patenje, bogatstvo e da se poznava nekoj kako tebe.

48.Seuste mislam na tebe, seuste plavipt dim od cigarite na mesecinata go iscrtuva tvojot lik,

49.Seuste si sam vo odaite na moeto srce.

50.So tebe sum jas samo jasa€¦ jas kakov sto nikoj ne me poznavaa€¦ I zatoa bidi ti so mene taka da I drugite da mozat da go zapoznaat "drugiot" jasa€¦

51.Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.

52.Koga nekoj vo zivotov bi go rasekol moevo srce, namesto krv, ke go vidi imeto tvoea€¦ za tebe ziveam, za tebe se boram I koga ke umram tebe ke te sakam.

53.Dete, te sakam. Sega jas tebe te molam, ne se somnevaj vo toa, angelce malo. I te sakam, najiskreno, kako I sekogas. Ostani moe dete. Tebe te sakam.

54.Dojdi na naseto mesto, kaj onaa ograda, naberi bel cvet pokraj nea, zatvori gi ocite I seti se kako usnite ni bea blisku edni do drugi.

55.Ako nekogas nekogo imam sakano, cuvano vo srceto, sonuvano sekoja vecer, noseno vo mislite, govoreno vistina, sepoteno slatki zborovi na uvo, togas toa si bila TI.

56.Da me progolta zamjava sega, ova moe srce nema da zamre, zasto za tebe dozivotno ke cuka.

57.Mnogu mi nedostigas, ama sigurna sum deka znaes, ti rekov deka ne te davam na nikogo, ke ti kazam uste nesto-te obozavam.

58.Sekoja sekunda, minuta, cas, den, nedela, mesec, godinaa€¦ uha€¦ vek, stoletie, ma neograniceno mislam na tebe.

59.Ako nekogas se sretneme, ne stavaj ja rakata na liceto. Nemamesto da krieme zasto nasata ljubov nikoj ne moze da ja ubie.

60.Ti si svetlost vo dalecina, tivok zvuk vo tisina, moe jave I moj sona€¦ sekoj den I sekoja noka€¦ Ti si mi sea€¦ jas ne mozam bez tebea€¦

61.Sekoj den negde zivot nastanuva, a negde se gasia€¦ Negde se raga ljubov, a negde umiraa€¦ Taka ke umram I jas, ama mojata ljubov kon tebe nikogas.

62.Ljubime strasno uste vecerva I reci deka utroto nikogas nema da dojde, pregrnime nezno, daj mi ja rakata I sepni mi tivko deka nikogas nema da dojde nasiot kraj.

63.Tamu kade sto nema pustosi I kade stvarnosta e poubava od sonovite, tamu ke zaminam so tebe I nikogas nema da se vratama€¦

64.Pruzi mi raka, pregrni me. Posakuvam da bidam so tebe, posakuvam da sme sami. Poveke od se, jas te sakam, zasto ljubovta se povikuva so imeto tvoe.

65Se posilno cuvstvuvam kako mi struis po teloto I pominuvas niz dusava ostavajki neizbrislivi tragi, koi so sekoe otcukuvanje na svcevo me potsekaat deka postojam samo za tebe.

66.Ti si solza vo moeto oko, ti si zivot koj go ziveam, ti si ona sto postoi za samo da ti se vosh*tuvam.

67.Ovaa poraka ne sluzi za ukras I ubavina, tuku da me potseti kako ednas sakav vo zivotov.

68.Neka vo zivotot ti bide sram zasto ja kriese ljubovta, mene ne mi ja davase. Neka vo zivotot ti trgne ne dobro, ama srceto neka ti znae deka te sakam jas.

69.Nema da placam koga ke zamines so drug, nema da te molam da se vratis, ke bidam daleku koga ke bides srekna I uste podaleku koga ke pocnes da patis.

70.Te sakam, te sakam, a dusata mi vene, zasto ne sum siguren-dali I ti me sakas mene.

71.Ti si zrak koj go disam, ti si sonce koe me gree, ti si ona sto postoi za moeto lice da se smee.

72.Zboruvaj koga patis, zasto edinstveno togas zborovite vredat, a molci koga si sreken I ne pokazuvaj mu na onoj koj pati, zasto toa ke go boli, a ti nema da znaes.

73.Te sakam koga si daleku, te sakam koga si do mene, te sakam koga I ti me sakas mene, te sakam I koga go sakas nego.

74.Da me zasakas mene ne trebase sila, eden prema iljada sansi imav.

75.Ako se nekogas vratis, ke znaes kako ljubovta gorese, togas ke ostane samo dim, ama I ne onoj koj te sakase.

76.Dozd-posle dozdot dolg, Jas-posle mene druga, Ti-posle tebe samo taga.

77.Ne dozvoluvaj zivotot da ti postane beden, zasto toj sepak e eden.

78.Ke prestanam da te sakam, ke prestanam da te posakuvam, ke prestanam poraki da ti pisuvam. Ke prestanama€¦ ama koga ke prestanam da disam.

79.Ja sakam ljubovta I taa me saka mene, a jas vecno ke te sakam tebe.

80.Sudbinata moja bese takva, za mojata bolka bese kriva, taa nok bev tazen, poradi edna devojka povtorno piev.

81.Bez tebe se e nisto. So tebe nisto e se. Tesko e koga si nisto vo ocite na onoj koj ti e se.

82.Koga covek go izgubi ona sto go saka, zivi samo za da se sekava za ona sto go izgubil.

83.Ke se sekavam sekogas na tebe, mi bese prva ljubov. Te sakav samo tebe, a ti me ostavi.

84.Bese ona sto od zivotot se brise a€?Devojka od negovite sonovi I nisto povekea€™.

85.Ako go smetas za obvrska sekavanjeto za mene, a€?Zaboravi mea€¦a€™

86.Nego go sakase, nego go ljubese, nego go posakuvase i zasekogas go izgubi.

87.Cveta ruza na sred zito, ja sakam onaa koja poraka cita, sakaj go I onaj koj poraka ti pisuva, pa neka ruzata prodolzi da cveta.

88.Daleku e zvezdata sto na neboto sveti, daleku e I devojkata koja ja sakam.

89.Boze, ja sakam tolku mnogu, pa bi trebalo trik za toa da ne e taka.

90.Ako si daleku nisto ne smeta, vecna ljubov ke mi ostanes I da si na krajjot od svetot.

91.Zavedi mi go umot I ke go imas moeto telo, pronajdi mi ja dusata I ke me imas zasekogas.

92.Koga iskreno se saka, ni razdalecenost, ni vreme ni vi mozat nisto.

93.Koga nokta ke se spusti I ke go pokrie prozorot tvoj, po nebesnata mesecina, baknez ti isprakam svoj, baknezot neka stigne onamu kade sto jas ne mozam, neka ti sepne deka te sakam jas.

94.Koga ke bides osamen, koga nokite ke se dolgi. Ti zaprasaj go srceto svoe dali go pameti imeto moe.

95.Baknezot ne e nisto, Ljubovta e se, Da saka sekoj moze, a da ljubi ne.

96.Jas na nekoj nacin sekogas ke bidam tvoja, zasto ti bese mojata prva solza.

97.Ke ja kupev tvojata ljubov, ama stvarno nemam nisto sitno.

98.Postoi nekoj na koj mu trebas, koj te saka I za tebe protiv se ke se bori. Ako sakas da doznaes koj e, poslusaj go srceto svoe I tivko iskazi go imeto moe.

99.Povtorno vecerva ke sedam na prozorot I ke go gledam neboto, povtorno ke bide preubavo I prepolno so zvezdi, a jas povtono ke ja baram najubavata I ke ja narecam so imeto tvoe.

100.Lesno e da gi simnuvas zvezdite od neboto, lesno e vecerta da ja zeme mesecinata, lesno e da se preplovi olujnoto more, ama navistina e tesko da se opise kolku mi nedostigas.

101.Ne znam dali ima nekoj, koga tolku silno posakuvam. Ne znam dali ima nekoj, koga tolku silno sakam so seto moe bitie. Za odgovorot go prasav moeto srce, a toa mi go sepna imeto tvoe.

102.Nemoj nikogas da reces deka ne te sakav-te sakav vo son, vo solzi, vo pesni-zasto taka ke mislam deka poveke ne te sakam, a te sakam poveke od sekogas.

103.Koga ke umram nema da zaminam na neboto, tuku ke ostanam tuka, so tebea€¦ Zasto ni samoto nebo ne moze da mi go pruzi cuvsvoto koe me obzema koga sum so tebe.

104.Poleka mi se vovlece pod kozava, vo moite misli I sonistaa€¦ Neprimetno, zavladea so moeto srce, so mojata dusa, so moeto teloa€¦ I ne mi e zal, zasto te sakam najpoveke.

105.Koga vo nokta ruzite ke placat I srceto tvoe ke se skrsi, ti posakuvam vo sonot da ti se pokazat zborovite deka te sakam.

106.Posakuvam da ti bidam son vo najubavite noki, zborot ljubov sto niz usnite ke ti mine, misla sto niz glavata ke ti se mota, posakuvam da bidam iskraa€¦ Del od tvojot zivot.

107.Sto mozam da ti kaza, koga vistinkite zborovi tesko se naogaat. Somo dopri go moeto srce I potoni vo mojata dusa. Ljubovta svoja nikogas ne predavaj ja.

108.Ako sum daledu ne znaci deka ne te sakam, ako te cekam znaci deka si mi se na svetot, ke dojdam po tebe, ke te fatam vo let I zasekogas ke ziveeme vo nasiot svet.

109.Ti si mi poslednata misla pred sonot I prvata koga ke se razbudam, kako sporo mi minuva denot koga nemam sto da zagubam.

110.Ako nekogas te zaboravam, toa ke bite posledniot den vo mojot zivot.

111.Koga bi mozel, bi ti go dal cel svet, ama zatoa ti go davam ovoj cvet, ovoj cvet e srceto moe sto sekogas ke bide tvoe.

112.Neka ti svetlosta na noviot den ti ja obzeme dusata I neka ti ja ispolni so najubavi cuvstva I Bog neka ti podari se sto nemas, a posakuvas I ti pomogne da socuvas se sto imas, sakas.

113.Pominuva, vremeto se gubi, ne davaj me ljubavi-me baraat drugi. Ne davaj me ljubavi I cuvaj me za sebea€¦ Se kolnam vo zivotov te sakam samo tebe.

114.a€¦ hrabrite mozat se ako hrabrost znajs, ljubovta moze se ako ljubov daesa€¦

115.Prostimi sto mislam na tebe, nokva povtorno te vidov na son, 100 pati se prasuvam zosto sonovite ne se ispolnuvaat.

 Изменето од zeznata - 03.Ноември.2007 во 23:10
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19181
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 18:06

Poraki ljubovni

-Ako me sakas-javi mi se.Ako ne me sakas-kazi mi.Ako me obozavas-titni mi.Ako mislis na mene togas pisi mi.

-Ne sum ti solza vo okoto,a ti mene mi si.Ne sum ti nasmevka na liceto,a postojano se prasuvam kade si.Zaludno go opisuvam ova,zaludno ova srce pati,za tebe disam i te sakam,svati.

-Ako nekogas nekogo imam sakano,cuvano vo srceto,sonuvano sekoja vecer,noseno vo mislite,govoreno vistina,sepoteno slatki zborovi na uvo,togas toa si bil ti. 

-Da me progolta zemjava sega,ova moe srce nema da zamre,zasto za tebe dozivotno ke cuka.

 

-Tamu kade sto nema pustosi I kade stvarnosta e poubava od sonovite,tomu ke zaminam so tebe i nikogas nema da se vratam.

-Te sakam,te sakam,a dusata mi vene.zasto ne sum sigurna dali i ti me sakas mene.

 

-Ti si zrak koj go disam,ti si sonce koe me gree,ti si ona sto postoi za moeto lice da se smee.

 

-Ke prestanam da te sakam,ke prestanam da te posakuvam,ke presatnam poraki da ti pisuvam…Ke prestanam …ama koga ke prestanam da disam.

 

-Ja sakam ljubovta i taa ne saka mene,a jas vecno ke te sakam tebe.

 

-Lesno e da gi simnuvas zvezdite od neboto,lesno e vecerta da ja zeme mesecinata,lesno e da se preplovi slujnoto more,ama navistina e tesko da se opise kolku mi nedostigas.

 

-Koga ke umram nema da zaminam na neboto,tuku ke ostanam tuka,so tebe.Zosto ni samoto nebo nemoze da mi go pruzi cuvstvoto koe me obzema koga sum so tebe.

 -Poleka mi se vovlece vo kozava,vo moite misli i sonista.Neprimetno zavladea vo moeto srce,vo mojata dusa.vo moeto telo.I ne mi e zal zasto te sakam najpoveke.

-Ako nekogas bidam sakana,ke pobaram da bidam sakana od tebe,vistina e deka te sakam,imam se vo zivotot,a mojot zivot si ti.

-Tvojot zbor e ona sto mi treba,tvojot pogled e ona sto posakuvam,tvojot ozmeh e ona za sto sonuvam,tvojot baknez e ona sto mi nedostiga.

 

-Nemozam da se zalazuvam samata sebe,ljubovta na zivotot ja najdov so tebe.Ti veruvam.ama dali mi veruvas i ti mne deka ovoj zivot sto mi preostana ke ti go podaram tebe.

 

-Da nemam nisto na svetot,ama bas nisto,a da te imam samo tebe,bi mi bilo dovolno.

-Veke vo prvite sekundi se zaljubiv vo tebe otkako te vidov i dlaboko te vpisav vo moeto srce.

-Eden zbor malku e,iljada zborovi mnogu se,dva zbora kazuvaat se,procitaj gi molimte,tie znacat Te Sakam:****

-Posakuvam iljada baknezi da poseam po tvoete telo…Gi posakuvam tvoite dopiri po mojata koza…Posakuvam da zaspijam pokraj tebe I da se razbudam kazuvajki ti nezno:TE SAKAM.

-Mi trebas…kako na zorata-sonceto,kako na teloto-srceto,kako na sonceto-zrakot,kako na tisinata-nemirot,kako na dozdot-kapkite,kako na venite-krvta,kako TI - MENE.

 

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 02:11
Љубовта е песна што не може да се пее соло. :music5:
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
loptica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loptica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 02:26
Mrazam tugi i pateticni poraki...najmnogu se nerviram koga nekoj ke mi prati mesto tugo, nesto sto se vrti na seciji mobilni...
Najubavo e koga ke napises sam.....bas toa sto go custvuvas...
A mojata poraka vecerva glasi vaka:

Sabota e.
Sabotite sekogas me podsetuvaat kolku malce ti znacam.
Pominuvaj se.
Zabavuvaj se.
I ti i jas znaeme deka utre pak ke bidam tuka pokraj se.
Se ti prostuvam.
Ne za radi toa sto sum zaljubena ili zosto toa taka treba...
Tuku zosto sum se pomirila deka nasiot odnos e ednostavno takov.
Cudan im e na drugite, nekogas i na nas ni e.
Ama verovatno podbro od ova neznaeme.
Znam do 4 sigurno ke se javis....nema da ti krenam.
Vecer ne sum raspolozena.
Se razbirame neli?
Ubavi snista
NE MI ZAMERAJTE NA GRAMATICKI GRESKI....USTE UCAM TA-TO-OT...KE SE SNAJDAM VALJDA BEZ PADEZI...
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 02:27
Прашајте ги комунистите која е најдобра љубовна порака. Тие ја измислија љубовта за да ропаат без пари.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.