IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Најубави љубовни пораки и изјави
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најубави љубовни пораки и изјави

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 40>
Автор
Порака
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2007 во 22:39
Кога мажот и ветува на жената дека засегогаш ќе ја саа, претпоставува дека она ќе биде убава засекогаш. Ако она се промени, тој не е е задолжен да го задржи ветувањето
______________________________________________________________________

*Montesqueu
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2007 во 22:40
Љубовта и мудроста се две сестри кои никогаш не се сложуваат

*Shakespeare
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2007 во 22:41
Кога некој ќе го засакаме според неговите добрини, тоа не е озбилно сакање. Но кога ќе го засакаме според неговите мани, е тогаш тоа е љубов


*Guitry
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2007 во 22:48
Кога човек има љубов, нема страв

*Lao-Tse
___________________________________

Во љубовта и 11 е парен број

*Виетнамска поговорка

___________________________________

Кога човек љуби, тој сака нешто да учи, на некој да служи, за нешто да се жртвува

*Hemingway
___________________________________

Главна работа во животот е љубов, а да љубиш не можеш ни во минатото ни во иднината. да љубиш можеш само во сегашноста

*Tolstoj
___________________________________

Те сакам, не заради тоа што си ти, туку заради тоа што сум јас кога сум со тебе

*Roy Croft
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2007 во 23:00
Ги посакував твоите усни и на срцево си правев лузни, ги барав твоите очи, а добивав неспани ноќи. Сакам само еднаш да те гушнам, ТЕ САКАМ и од тебе да слушнам...
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2007 во 13:52
Vo momentov posakuvam da te vidam no ne mozam, posakuvam da te baknam no ne mozam, no mozam da te nateram da mislis na mene dodeka ja citas porakava.
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2007 во 13:53
Vistinskata ljubov velat e taa na prv pogled. Srceto koga sepoti tivko i koga vo nego nesto treperi. Koga bi znael kolku e dolg zivotot bez tebe, bi znael i za mojata ljubov kon tebe.
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2007 во 13:57
Ljubovta e koga site odbrambeni mehanizmi se isklucuvaat...

i padjame kako da sleuvame so avion...
ili sleguvame so lift...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2007 во 14:23
Ги посакував твоите усни и на срцево си правев лузни, ги барав твоите очи, а добивав неспани ноќи. Сакам само еднаш да те гушнам, ТЕ САКАМ и од тебе да слушнам...
vistinitoEmbarrassedClap
 
Angi


Изменето од plamenko - 07.Јануари.2007 во 14:24
Кон врв
babun Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2007 во 17:08
Ti si  na 1-vo mesto, a slednite 6 mesta prazni
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2007 во 18:58
Дали е грев што секој момент мислам на тебе
дали е грев што те сакам
и погледот што ми е заљубен..
ако е грев Бог нека му опрости на срцето
кое цел живот чекаше, некој како тебе да се појави
те сакам...
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2007 во 19:41

-Da te pomnam me tera minatoto. Da te sakam me tera srceto. Da me sakas ne te zadolzuvam. Sakaj me ako zasluzuvam.

 -Koga ke me ostavis, ostavi me na dozdot da ne placam sam.

 -Zarem ne se izmori? Sinoka cello vreme trcase niz moite misli.

 -Sakav nekoj nekogas,ke sakam nekoj sekogas,no nikoj nikogas kako tebe nekogas.

 -Tesko e da gledas sonce a da ne vidis sjaj. Tesko e da sakas nekoj a da znaes deka e kraj.

 -Sakaj! Zasto hrabrite sakaat a kukavicite cekaat da bidat sakani.

 -Podobro e da ljubis i da izgubis otkolku nikogas da ne ljubis.

 



Изменето од zenmaster - 11.Јануари.2007 во 04:13
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2007 во 21:47
Потребен си ми..
Да ти го дадам тоа што е во мене
нежност, љубов, бакнежи,внимание, среќа..
Чекам и ова ќе го чувам за тебе
затоа што ти тоа го заслужуваш
Ми недостасуваш..
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2007 во 04:09

Nikogas ne sakaj go onoj koj ti veli TE SAKAM, sakaj go onoj koj sekogas ti veli SAKAJ ME.



Изменето од zenmaster - 11.Јануари.2007 во 04:12
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.