IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Приватно училиште
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Приватно училиште

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Учениче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јуни.2017
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Учениче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Приватно училиште
    Испратена: 05.Јуни.2017 во 16:01
Сакам да се запишам во приватно училиште. Искуства, предлози? Фала.

Изменето од Учениче - 05.Јуни.2017 во 16:01
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2017 во 19:02
Originally posted by Учениче Учениче напиша:

Сакам да се запишам во приватно училиште. Искуства, предлози? Фала.


,,,ako imash mozhnost finansiska ,,,i ako sakash neshto da nauchish,,a i da imash medjunarodno priznaena diploma ,,samo privatno ,,,ama ne kazha ,,sredno ,,,osnovno ,,,,fakultet ,,,napishi pa da te usmeram ,,,да
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Учениче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јуни.2017
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Учениче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2017 во 20:08
Moja greska. Mislev na privatno sredno. Go razgleduvav Maksimilijan, imaat mnogu ubava programa a i pristapot i uslovite koga bev na intervju mi se dopadnaa.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2017 во 20:10
Originally posted by Учениче Учениче напиша:

Moja greska. Mislev na privatno sredno. Go razgleduvav Maksimilijan, imaat mnogu ubava programa a i pristapot i uslovite koga bev na intervju mi se dopadnaa.


,,,,a razmisli i proveri ,,,za NOVA,,,,koga e veke za sredno,,,

,,,bidejki iskustvo od nova ,,,super,,,e sega kako e ,,,,proveri sama,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Учениче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јуни.2017
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Учениче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2017 во 20:14
Mnogu kontradiktorni stavovi slusnav za ucilisteto i toa me plasi. Tie sto se nezadovolni imaat prelosi iskustva, a zadovolnite pak stavaat akcent na moznosta za studiranje nadvor. I ne mi se rizikuva...
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2017 во 20:27
,,,,sekogash izborot ke bide tvoj,,,,,
,,,no ti kazhuvam od iskustvo deka bea sosema ok ,,,a i plus medjunarodno priznaeno ,,,e sega koj saka  da uchi ,,,vo sekoe uchilishte ke se najde sebe si,,i sekogash ,,,koga veke vaka razmisluvash najverojatno ke prodolzhish i na faking faks privaten ,,,nova sekogash imala prednost ,,,ne deka ne primaat i od drugi sredni ,,,se se plakja ,,,no moeto lichno iskustvo ustvari na sinot,,,e deka se sosema solidni ,,,i shto e najvazhno mema popushtanje ,,,se dobivaat ocenki od B pa do A,,,

,,,vo sekij sluchaj ti ke si donesesh odluka ,,,a i gledaj ja i finansiskata strana ,,,iako site se gore dolu isti,,,


,,,i PS,,,,i jas slushav razni prikaski deka ,,, tamu se dilalo se pravelo ova ona ,,,,nema blage veze od takvi raboti ,,,znam na shto mislish ,,,a i deka ima kochoperenje medju  uchenicite da ima ,,,ama toa go ima sekade ,,,no ima i strashen medjuseben natprevar za podobar uspeh,,,a na krajot na kraishtata se zavisi shto generacija na uchenici ke se pogodi ,,,i toa e mnogu vazhen moment ,,,ako se pogodat ambiciozni  kako generacija ,,,ke bide turbo ,,,ama ako se pogodat ,,shmizli i shmizlovci ,,,e togash ,,,samo modna revija 

,,,,odlukata ke si ja donesesh samata ,,,a samo ke priberesh informacii,,,se drugo za ponataka e vo tvoi race,,,да,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.