IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Hyundai Santa fe 20DHCI
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Hyundai Santa fe 20DHCI

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Opelvectra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Април.2017
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Opelvectra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Hyundai Santa fe 20DHCI
    Испратена: 14.Април.2017 во 20:46
Vaka na forumov me donese problem i tuka sum po sovet ili nekoj clen so slicen problem.
Imam Hyundai Santa Fe 20DHCI 2002 pominato 140000 redoven serviz ulje kaishi no od skoro mi se javuvaat dva problemi koj mi zadavaat glavobolki
Prviot ima problem so palenje Ladnoto palenje i e ok posle dva verglanja pali no dokolku ja vozam podolgo od polovina saat posle ja ugasam nejke da zapalu za ziva glava samo vergla ko da ne go prepoznava kodot na klucot.
Vtoriot problem e sleden
Se javuva nekue cukanje okolu motoroto onaka iritiracko cukanje
Sovet molim
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2017 во 15:30
Originally posted by Opelvectra Opelvectra напиша:

Vaka na forumov me donese problem i tuka sum po sovet ili nekoj clen so slicen problem.
Imam Hyundai Santa Fe 20DHCI 2002 pominato 140000 redoven serviz ulje kaishi no od skoro mi se javuvaat dva problemi koj mi zadavaat glavobolki
Prviot ima problem so palenje Ladnoto palenje i e ok posle dva verglanja pali no dokolku ja vozam podolgo od polovina saat posle ja ugasam nejke da zapalu za ziva glava samo vergla ko da ne go prepoznava kodot na klucot.
Vtoriot problem e sleden
Se javuva nekue cukanje okolu motoroto onaka iritiracko cukanje
Sovet molim


Problemot so palenjeto za da se resi mora da se stavi na kompjuter ..mozni problemi senzor za bregasta ..senzor za radilica ...regulator na pumpa za visok pritisok na gorivo..losa dizna ...ili posledno kompjuterot od samoto vozilo.
A za toa sto cuka moze da ne e na palenje ..losa dizna ...klip..klipnjaca..ili zamaec. Se zavisi od koj del na motorot ide cukanjeto.
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Opelvectra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Април.2017
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Opelvectra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2017 во 18:30
Se misecini ko gorniot del koga ke zapalis necuka a posle na nekoi 3000 obrtai najvise se primetuva na otvoren prozor koga pominuvas iritira stvarno
A ova za palenjevo zaboraiv da kazam ladno palenje mu e ok pali nema gajli posle nekoe vreme vozenje vergla ne isklucuva kodot za palenje i nepali ako odmori edno polovona saat pak pali
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.