IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Тенисерки (атрактивни и убавици)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тенисерки (атрактивни и убавици)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2017 во 22:46
Чекај додека е тазе,демек не сум видел да си ја испоштуем Сабатини.
Како прва симпатија,а кога ја гледам и на понови слики
не е срамота уше да си ја сакам у себе.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2017 во 22:47
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Го сменив насловот на темата бидејќи има убави спортистки и во останатите спортови, не само во тенисот...

...а се сложувам дека тенисерките покрај одбојкарките се најзгодни

мислам дека погреши, членот си сакаше тема за убави тенисерки доколку треба да ги видиме и други убавици во други спортови едноставно требаше да отвориш нова тема трепкање
мислам дека најдобро е така, врати му ја темата на човекот голема насмевка
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2017 во 22:54
Kristina Mladenovic:     Kristina Mladenovic:

Kristina Mladenovic, French professional tennis player.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2017 во 11:58
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Го сменив насловот на темата бидејќи има убави спортистки и во останатите спортови, не само во тенисот...

...а се сложувам дека тенисерките покрај одбојкарките се најзгодни


,,,divio,,,sho ti smetashe temata za teniserkite,ako imash neshto protiv niv a si fan na odbojkarki koi patem kazhano se poveke mashkobanjasti pa tamu ti e i afinitetot si trebal da otvorish rubrika za odbojkata i odbojkarkite,,,vaka ovoa e totalno samovolie i zloupotreba na pozicijata na moderator,,,
,,,,pa posle ke begale chlenovi se pojavuvash posle od kojznae koga ,,,se izzhivuvash i pak kojznae koga ke se pojavish,,,e zaradi vakvi isteruvanje na hirovi i pokazhuvanje na sila od pozicija ke ne nema ,,,
,,,forumov edvaj go odrzhuvame vo funkcija nekolku ludje ti nametnuvash mobing,,i gi krshish osnovnite forumski nachela bez nikakva prichina i zoshto,,,samo zaradi tvo lichno nebitno percipiranje na rubrikite,,,
,,,iPS nema potreba da se izvinuvash,,,samo onaka najprijatelski muabet,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2017 во 16:35
Originally posted by pajser pajser напиша:

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Го сменив насловот на темата бидејќи има убави спортистки и во останатите спортови, не само во тенисот...

...а се сложувам дека тенисерките покрај одбојкарките се најзгодни


,,,divio,,,sho ti smetashe temata za teniserkite,ako imash neshto protiv niv a si fan na odbojkarki koi patem kazhano se poveke mashkobanjasti pa tamu ti e i afinitetot si trebal da otvorish rubrika za odbojkata i odbojkarkite,,,vaka ovoa e totalno samovolie i zloupotreba na pozicijata na moderator,,,
,,,,pa posle ke begale chlenovi se pojavuvash posle od kojznae koga ,,,se izzhivuvash i pak kojznae koga ke se pojavish,,,e zaradi vakvi isteruvanje na hirovi i pokazhuvanje na sila od pozicija ke ne nema ,,,
,,,forumov edvaj go odrzhuvame vo funkcija nekolku ludje ti nametnuvash mobing,,i gi krshish osnovnite forumski nachela bez nikakva prichina i zoshto,,,samo zaradi tvo lichno nebitno percipiranje na rubrikite,,,
,,,iPS nema potreba da se izvinuvash,,,samo onaka najprijatelski muabet,,


Значи според тебе треба да отвориме преку 20 теми за спортистки од секој спорт. Токму заради тоа што форумов е слабо посетен решив да ги спојам сите спортови... инаку не ми е проблем да го вратам стариот наслов на темата...
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2017 во 19:51
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by pajser pajser напиша:

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Го сменив насловот на темата бидејќи има убави спортистки и во останатите спортови, не само во тенисот...

...а се сложувам дека тенисерките покрај одбојкарките се најзгодни


,,,divio,,,sho ti smetashe temata za teniserkite,ako imash neshto protiv niv a si fan na odbojkarki koi patem kazhano se poveke mashkobanjasti pa tamu ti e i afinitetot si trebal da otvorish rubrika za odbojkata i odbojkarkite,,,vaka ovoa e totalno samovolie i zloupotreba na pozicijata na moderator,,,
,,,,pa posle ke begale chlenovi se pojavuvash posle od kojznae koga ,,,se izzhivuvash i pak kojznae koga ke se pojavish,,,e zaradi vakvi isteruvanje na hirovi i pokazhuvanje na sila od pozicija ke ne nema ,,,
,,,forumov edvaj go odrzhuvame vo funkcija nekolku ludje ti nametnuvash mobing,,i gi krshish osnovnite forumski nachela bez nikakva prichina i zoshto,,,samo zaradi tvo lichno nebitno percipiranje na rubrikite,,,
,,,iPS nema potreba da se izvinuvash,,,samo onaka najprijatelski muabet,,


Значи според тебе треба да отвориме преку 20 теми за спортистки од секој спорт. Токму заради тоа што форумов е слабо посетен решив да ги спојам сите спортови... инаку не ми е проблем да го вратам стариот наслов на темата...

,,,nekako se razlikuvame vo mislenjata ,,,od kvantitet ke proizleze i kvalitet a i mozhnost za shto poveke postovi ,,,a pravenje kalakurnica tri vo sto ,,,ke se zagubime bre divio ,,,se na edno mesto ,,ne ke da ja biva ,,sega e super ,,,site na edno mesto ,,najubavite ,,,io separe,,среќасмеење,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2017 во 19:53
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2017 во 03:01
,,,ana kurnikova,,,

nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2017 во 12:19
^^^ Грешка си, тоа е Марија Шарапова

... а ова е Каролин Возњацки

Изменето од LiDivio - 26.Март.2017 во 12:22
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2017 во 19:17
,,,Ana Ivanovic,,,

Related image
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2017 во 23:24
Image result for tennis women beauty   Related image

Jelena Dokic, Australian tennis player
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2017 во 17:31
Image result for karolina pliskova funi match


,,,,Venus Vilijams,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2017 во 12:10
Image result for Maria Shishkina   Related image 

Maria Shishkina USA


Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2018 во 17:11
Шерезар Реи

Погледнете ги нејзините фотографии, особено оние на кои е во танга, и веруваме дека ќе се уверите во тоа…

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,578 секунди.