IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување деца од хомосексуалци во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување деца од хомосексуалци во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4748495051 53>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2014 во 01:41
 
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:


[QUOTE=Messenger]
Дали истиот аршин го користиш и за оние хетеросексуални родители кои усвојуваат деца затоа што природно не можат да имаат свои? Или за нив тоа не важи ? Какво е тоа ПРАВО што сакаш да го користиш кога не е право за сите луѓе ?

Дури и ако одиме по таа насока, зарем тврдиш дека не може хомосексуална двојка да има дете по "природен" пат ??? Па секоја хомосeксуална жена може да има однос една вечер со било кој маж и да забремени. И така ќе си има дете по "природен" пат. На страна што може да забремени и со вештачко осеменување, по "нeприроден" пат. Што ќе правиме тогаш, ќе го одземеме детето од мајката ?

А што ќе правиме со оние кои се криеле дека се хомосеkcуалци, се венчале со некој од спротивниот пол, имале деца и потоа решиле да живеат отворено како хомосексуалци со партнер од истиот пол ? Ќе им забраниме на таквите луѓе да си ги имат сопствените деца, а на децата ќе им оневозможиме да си ги имаат своите родители ???

Како што гледаш тоа не решава ништо и не носи никаде.
[QUOTE=Messenger]

А зошто се криеле дека се хомосексуалци и зошто се венчале со спротивниот пол ???


Првин се прашував дали си сериозна во дискусијава, но сега гледам дека навистина најсериозно сериозно си била сериозна. загриженост 

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2014 во 02:04
Originally posted by evangeline evangeline напиша:


Originally posted by Kastro Kastro напиша:


 

Aha a sakas da kazes deka nema alkoholicari kaj homoseksualcite?Ili kaj homoseksualcite nema nasilstvo megu partnerite ?

 

Mozebi za da ima vrednost , EDNAKVA, tvoeto prasanje trebase da go postavis vaka:

"А утре ти, ако треба да дадеш дете на посвојување помисли дали би го дал на хомосексуален пар kaj koj ima nasilstvo pomegu partnerite ili nekoj od partnerite e alkoholicar или пр на хетеросексуален каде има семејно насилство или некој од сопружниците е алкохоличар на пример. "

Mislam ne mozam da veruvam koi paraleli gi pravite za da dokazete nesto ?

 


За да се даде на посвојување едно дете, посвоителите поминуваат низ многу психолошки тестови и разговори.
Што значи дека мала е веројатноста да не излезе на виделина алкохолизмот или насилното однесување на еден од посвоителите.
Но дури и да не излезе, редовните контроли ќе покажат дали се направил вистинскиот избор за детето, а доколку одговорот е НЕ, тогаш детето ќе им биде одземено и крај на приказната.
Што значи дека теорииве за давање на дете на посвоители каде што еден или двајца од посвоителите на било кој план скршнале од онаа зацртана рамка, е скоро невозможно.
Дали воопшто некој од вас се обидел да посвои дете, па да видите колкава е постапката? Што се треба да исполните за да ве бодуваат по одредена ставка? 
Без разлика дали станува збор за хомосексуална заедница или хетеросексуална, процесот на посвојување и онака е тежок и се намалуваат сите тие можности детето да биде дадено во несоодветно семејство. 
Сакам да кажам, без разлика на тоа што го говорите погоре, дури и да се овозможи посвојување на хомосексуална двојка, ќе поминат низ сито и решето додека ги одобрат за посвоители и тие приказни од типот што ако се даде на вакви или такви двојки се малку веројатни.
Секогаш постои опцијата еден (или двајца) од партнерите да станат алкохоличари после посвојувањето...
Баш ова сакав да го напишам Евангелие што посочила.
И не ми е јасно зошто не се објаснува јасно кои што точно мисли,туку се пишува на дуго и широко,па се цитирате,па потенцирате и се фаќате за некој збор...........шо ви е?
И не споредувајте во каков брак би го дале детето...прво никој не би дал свое дете па да бира каде.
Тие деца се оставени и за тоа одлучува институција а не родител.
И сигурно е дека во хомо браковите каде се посвоило дете,ќе се нема нормален живот.
Ќе нема мајка и татко,"родителите"ќе бидат имиња ќе нема нормална хармонија,нормален семеен ручек,мајка во кујна,се знае колку може маж да биде одговорен за домашни обрски...и милион други секојдневни обрски кои ги има едно семејство
За мене не е тоа нормално и колку што прочитав се согласувам со Габриела

И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2014 во 02:09
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

 
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:
[QUOTE=Messenger]

<span style="line-height: 1.4;">Дали истиот аршин го користиш и за оние хетеросексуални родители кои усвојуваат деца затоа што природно не можат да имаат свои? Или за нив тоа не важи ? Какво е тоа ПРАВО што сакаш да го користиш кога не е право за сите луѓе ?</span>

Дури и ако одиме по таа насока, зарем тврдиш дека не може хомосексуална двојка да има дете по "природен" пат ??? Па секоја хомосeксуална жена може да има однос една вечер со било кој маж и да забремени. И така ќе си има дете по "природен" пат. На страна што може да забремени и со вештачко осеменување, по "нeприроден" пат. Што ќе правиме тогаш, ќе го одземеме детето од мајката ?

А што ќе правиме со оние кои се криеле дека се хомосеkcуалци, се венчале со некој од спротивниот пол, имале деца и потоа решиле да живеат отворено како хомосексуалци со партнер од истиот пол ? Ќе им забраниме на таквите луѓе да си ги имат сопствените деца, а на децата ќе им оневозможиме да си ги имаат своите родители ???

Како што гледаш тоа не решава ништо и не носи никаде.
<span style="line-height: 1.4;">[QUOTE=Messenger]</span>


А зошто се криеле дека се хомосексуалци и зошто се венчале со спротивниот пол ???Првин се прашував дали си сериозна во дискусијава, но сега гледам дека навистина најсериозно сериозно си била сериозна. загриженост Па мислам убаво те прашала,што се чудиш
нели тврдиш дека таквите уствари такви се раѓаат.
Ако тој знаел што е и што сака што губел време......
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2014 во 02:31
И ти си сериозна со вакво прашање на оваа тема ?

Јас објаснувам дека одамна имаме семејства со еднополни родители и дека тврдењето оти хомосексуалците не можат да имаат деца е неосновано бидејќи тоа го можат на повеќе начини, меѓу кои е и оној на разведените родители кои некогаш живееле во хетеросексуален брак, а вие од сето ова ce фативте за тоа зошто веднаш не живееле во хомосексуален брак ??? 

Мора да се шегувате !
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2014 во 05:02
абе чоече ко на кинески да се пишува на странава...
зарем хомосексуалци не може да поминат низ еден куп тестови за да посвојат дете? примерот го даваме, колку за споредба дека не е проблемот до сексуалноста, туку до тоа каков е човекот... од тој аспект заклучувам дека вие порадо би дале дете на алкохоличар, отколку на присебен хомосексуалец, затоа што ги занемарувате сите фактори во одгледувањето на деца, за сексуалноста да се стави во прв план

а сексуалноста не се учи, туку се осознава... ни мене, ни вас мајка не ве научила на што да се палите и кого да сакате, тоа сами си го осеќате како и да е... дали е вродено или не, не знам, ама секако зависи само од вас, а не од тоа каде и со кого имате пораснато
и доста веќе со тоа дека хомосексуалците ги учат децата дека хомосексуалноста е нешто исправно... тоа нешто се помешале како прво, како што кажав, не може да се генерализира, а како второ, хомосексуалците (барем оние што се добри родители) ги учат децата сами да си ја изберат сексуалноста според тоа што тие го чувствуваат... всушност, многу погрешно да му форсираш мислење дека се што не е хетеро, е излезено од пеколот... па после да го глеаш на вести како се тепа по паради
и тука ми доаѓа, онаа првичната поента, дека добар родите, е добар родител, без разлика што е, едноставно или го бива, или не го бива, сексуалноста воопшто нема удел во тоа

и да, и на мене ми звучи совршено логично хетеросексуалноста како вроден рефлекс во аспект на размножување, а хомосексуалноста нелогично од друга страна... ама тоа не значи дека треба хомосексуалциве да им бранам све, само затоа што цел живот некој ме учел нешто друго... и сето тоа нема везе со одгледувањето на деца
и самите само повторувате како папагали едно те исто, од тоа како све што не е живот со мајка и татко е труматично, до тоа како хомосексуалците учат деца како да бидат геј (или тоа како детето учи од мајка и татко да биде стрејт),  до тоа како во најголем дел од геј браковите, децата се злоупотребувани...


Изменето од zabegan - 24.Јануари.2014 во 05:10
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2014 во 05:21
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

баш тоа ви го зборам... доста веќе со таа заблуда дека во секој случај педер само заразува деца и ќе му каже на своето дете „жити све биди педер“ или „супер е да си педер“ ... нема да му каже не биди педер, ама ќе го прифати тоа доколку детево така се одлучи, ако е присебен родител

Zabegan...dete koe rasne vo heterogena sredina uci od svoeto raganje deka homoseksualizmot e nesto neprirodno ...dodeka dete koe rasne vo homo sredina od start go ucat deka toa e tokmu ispravno....
 
Malku ke zabegam od temava ama kako primer ke zemam ....kakvi se psiholoskite vojni ? kakva e verata ? I tn ...Neli I vo dvata slucaevi od mali noze prvite gi ucat na omraza kon nekogo a vtorite gi ucat na ljubov kon verata ...toa e toa ...
 
Percepcijata na decata za toa dali e pravilno ili ne da si homoseksualec , rasneti vo homo I hetero sredini ke bidat razlicni ....
ок, нема да ја објаснувам психолошката позадина на дете во раст... ме интересира само, зошто мислите дека перцепцијата врз светот има улога во сексуалната ориентација? и дека учењето на родителите има улога?
упорно сте сите игнорантни на фактот дека огромен број на хомосексуалци потекнуваат од хомофобични фамилии! што правиме со тоа? каде е тука средината во која детето живее и преку која го перцепира светот?
не се срами да објасниш
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2014 во 22:09
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

баш тоа ви го зборам... доста веќе со таа заблуда дека во секој случај педер само заразува деца и ќе му каже на своето дете „жити све биди педер“ или „супер е да си педер“ ... нема да му каже не биди педер, ама ќе го прифати тоа доколку детево така се одлучи, ако е присебен родител

Zabegan...dete koe rasne vo heterogena sredina uci od svoeto raganje deka homoseksualizmot e nesto neprirodno ...dodeka dete koe rasne vo homo sredina od start go ucat deka toa e tokmu ispravno....
 
Malku ke zabegam od temava ama kako primer ke zemam ....kakvi se psiholoskite vojni ? kakva e verata ? I tn ...Neli I vo dvata slucaevi od mali noze prvite gi ucat na omraza kon nekogo a vtorite gi ucat na ljubov kon verata ...toa e toa ...
 
Percepcijata na decata za toa dali e pravilno ili ne da si homoseksualec , rasneti vo homo I hetero sredini ke bidat razlicni ....
ок, нема да ја објаснувам психолошката позадина на дете во раст... ме интересира само, зошто мислите дека перцепцијата врз светот има улога во сексуалната ориентација? и дека учењето на родителите има улога?
упорно сте сите игнорантни на фактот дека огромен број на хомосексуалци потекнуваат од хомофобични фамилии! што правиме со тоа? каде е тука средината во која детето живее и преку која го перцепира светот?
не се срами да објасниш
Zosto bi se sramel збунетост...
Pak ke povtoram ..
Percepcijata na decata za toa dali e pravilno ili ne da si homoseksualec , rasneti vo homo I hetero sredini ke bidat razlicni !!!....
 
Site homoseksualci SITE DO EDEN poteknuvaat od heteroseksualni parovi bidejki od poinakvi I ne mozat da poteknuvaat, neli? I spored mene nivnoto poteklo, DA E vo ogromen broj od HOMOFOBICNI familii e sosema normalno. Zosto ,pa neli e normalno heteroseksualci koi se skloni na reprodukcija da ocekuvaat I nivnite deca da ragaat I da imaat bioloski naslednici? Razocaruvanjeto deka nivnoto dete e poinakvo I nema da go docekaat ona sto sekoj roditel go ocekuva I posakuva od svoeto dete gi pravi sekako homofobicni голема насмевка
E sega dali oni ke go prifaat svoeto dete kako takvo ili ne e druga prikaska.....na samiot start ,koga doznale deka nivnoto dete e homo sekoj od niv doziveal shok....
 
Za percepcijata ..imase poveke primeri pogore kade ubavo nekoi od clenovite posocia ama bea izignorirani ...eve ja ke spomnam nekoj primer...
 
Sega jas tebe te prasuvam I te molam objasni mi ti ,dali e ova normalno za razvojot na edno dete I dali ke dovede do normalna percepcija na nestata koga devojceto ke porasne ke stane zena ,ke go dobie prviot ciklus I slicni nesta a zivee so 2 mazi koi se vo uloga na tatko I majka ? Koj ke ja posovetuva I koj ke I obasni nekoi nesta ili ke I dade prav odgovor ? NI edniot ni drugiot ne minal niz toa vo zivotot.
 
I te molam odgovori na ova prasanje ...ke ja citiam Gabriela_S
 
"Најпрост пример...Детето (на пример посвоиле момче) ќе си порасне и ќе сфати како се одвива сексуалниот чин меѓу маж и жена....И што мислиш како ќе реагира кога ќе сфати дека неговите татко и татко се еб.. во г.з"?
 
 Ima uste primeri ne mozam sega da gi nabrojuvam site..stalno si velam sega ke pisam nesto kratko I na kraj stalno mi izleguva dolg postotголема насмевка
 
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2014 во 23:54
Од истата причина да не бидам долга и јас погоре не го пишав растењето и пубертетот на девојчињата.
Децата од самото раѓање па до својот пубертет поминуваат низ првиот дел од животот,сите трауми,разводи,насилства...остануваат трајно за цел живот да си ги носат колку и да созреваат и да се борат,сепак поради болката и страдањата низ кои поминале и грешките ги повторуваат и тие.
Затоа сум против ова.....нема ништо нормално совесно и родителки да се научи

И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2014 во 00:06
има ехо на форумов или што е работава?
не ти барам да објасниш како родителите се разочаруваат, ти барам да објасниш како стигнува до тоа едно дете одгледано во една хомофобична средина, станало хомо, кога според твојава теорија, перцепцијата на детево врз светот, и неговата сексуалност, зависат од средината во која живее? ... не збориме за разочарани родители по дознавањето дека нивното дете е геј, збориме за фамилии кои се водат по строги морални кодекси за начин на живот, како што се на пример религиозниве, и цел живот го учат детето дека хомосексуалците се дело на ѓаволот (и тоа зборам за хомофобични гамилии, затоа што за другиве хетеросексуални, еве може да заклучиме дека „го испуштиле детево од раце и негде згрешиле“)
и се додека не ми се објасни тоа, си земам слобода да верувам дека, кога се работи за психичкиот раст и развој, единствено нешто врз кое родителите имаат контрола кај детето, е дисциплината на живот и создавањето на навики... од друга страна, и покрај сите совети, забрани и општо учења, немаат контрола врз тоа во каков ум ќе се развие детето, и како подоцна ќе размислува, посакува и прави (освен можеби за краткиот период на адолесценција, додека сеуште имаат старателство)

и морам да признаам дека сите што учествуваат во темиве за хомосексуалците, во обид да докажат нешто што не можат да го докажат, ја избегнуваат главната дискусија со прашања кои се бесмислени и детски, искрено... и мене сето тоа ми е доста забавно
затоа, за да размилиш, може и јас да ти одговорам со одговор, само за да размислиш, сам да си го најдеш очигледниот одговор
1. Како еден самохран хетеросексуален татко се справува со проблемите (какви и да се) на својата ќерка/и? и успева да се справи со нив... а пази, на самохран родител дозволено му е да посвои дете во многу земји
и не ми е намерата да те убедувам дека секој што бил самохран татко успеал да биде и добар татко, туку баш напротив, дека се' зависи од тоа колку добар и успешен родител може да биде една индивидуа... тоа е и основната поента на оваа дискусија која упорно се врти во кругови поради игнорирање на факти

2. Како би реагирало едно дете, ако дознае дека мајка му и татко му имаат анален секс? или пак кога ќе дознае зошто и како општо се одвива хетеро сексуалниот чин и дека неговите родители имале секс за да тоа постои? или понатаму дека постојат милијарда фетиши, порно индустрија и т.н?  ...мислам дека нема потреба да се лажеме дека се раоти за нешто различно, и тиа си бил дете, и ти ваљда се сеќаваш како си реагирал на сето тоа
секој комплетно нов податок за едно дете е подеднакво комплициран за процесирање и секое дете различно реагира на нови податоци... исто како што на мене долго време ми требаше да го испроцесирам постоењево на хомосексуалците, не затоа што некој ме учел нешто, туку затоа што ми беа непозната територија

и тоа е се... и не се плаши да поставиш нови примери, мене ова ми е доста забавно
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2014 во 00:17
Прородата си е кажала нејзиниот конечен збор : Педерите  да немат можност да создават потомство 

тоа е од мене . Ајде чао да
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21942
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2014 во 00:19
убаво објасни мрзла
1. кое дете не чувствува последици што живее само со еден родител збунетост 
Убаво си го пишал примерот со хетеросексуален татко...демек тој на ќерка му ќе и каже дека мајка не и е потребна и ќерката никогаш нема да чувствува недостаток од мајка. Тоа е чиста глупост
А и ти пази...зошто мора да прифаќаме се што се случува во многу земји без размислување дали е правилно или не, важно во многу земји се случувало изненадување
2. Како детето ќе открие дека неговите родители имале анален однос...тогаш веќе  зборуваме за пореметувања во семејството
3. А како ќе му објасниш на дете дека женскиот педер (на пример Фифи) има цицки и дали има пенис или е кастриран...тоа за тебе е природно или нормално...
и ’...ќе одговорам на едно прашање што многу пати го поставувате...зошто да им се даваат на посвојување деца на хетерос. семејства
Затоа што тие доколку би немале одредени здравствено проблеми, природно и нормално би имале деца, а педерите и лезбејките совршено интелегентни и здрави ни природно, ни нормално не би можеле да ги имаат да
Друго?
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2014 во 01:01
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

1. кое дете не чувствува последици што живее само со еден родител збунетост 

2. Како детето ќе открие дека неговите родители имале анален однос...тогаш веќе  зборуваме за пореметувања во семејството

3. А како ќе му објасниш на дете дека женскиот педер (на пример Фифи) има цицки и дали има пенис или е кастриран...тоа за тебе е природно или нормално...

и ’...ќе одговорам на едно прашање што многу пати го поставувате...зошто да им се даваат на посвојување деца на хетерос. семејства
Затоа што тие доколку би немале одредени здравствено проблеми, природно и нормално би имале деца, а педерите и лезбејките совршено интелегентни и здрави ни природно, ни нормално не би можеле да ги имаат да

Се наоѓаме на пдф ПРАВО. 

Тука се дискутира од правна гледна точка.


1. Што ќе правиме со оние милиони самохрани родители со деца? Ќе им ги земеме децата, ќе ги лишиме децата од еден родител за да не чувствува последици од живеењето со еден родител ? Што има врска тоа со усвојувањето на деца од два родители... или три, пет , десет? Kаква улога игра сексот на луѓето во однос на нивниот број ??? ох

2. Бог да чува ! А што ако детето не открие дека родителите имале анален секс, тогаш нема да има пореметување во семејството ??? На страна што сега добивме и нова дијагноза за пореметено семејство = сексање во задница. ох

3. Е така де, така... с'е што не си во состојба лично да објасниш - уништи!  Така не ќе мора да се мачиш да објаснуваш. ох

4. И уште една дијагноза: хомосексуалците се такви и не можат да имаат деца оти имаат здравствени проблеми, оти како интелигентни и совршено здрави тие би имале деца. На страна што имаме милиони семејства што немаат деца и никој не им пречи да ги усвојат доколку имаат услови за тоа или да ги добијат преку сурогат мајка или вештачко осеменување. ох


Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Друго?

Зарем после ова може да има нешто друго ? охTruth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2014 во 01:03

Nekoj rece deka pederite ne mozat da imaat/napravat deca?!?!? Jas mislam deka mnogu od niv imaat...
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2014 во 01:06
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:


Nekoj rece deka pederite ne mozat da imaat/napravat deca?!?!? Jas mislam deka mnogu od niv imaat...

Хомосексуалците можат да направат и да родат дете, ама не од истополовиот партнер туку од комшијатанамигнување 
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4748495051 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.