IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Небесниот ОТЕЦ или отците на самобендисаните вери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Небесниот ОТЕЦ или отците на самобендисаните вери

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Небесниот ОТЕЦ или отците на самобендисаните вери
    Испратена: 16.Април.2016 во 00:15


И никого на земјата не викајте го оче, оти еден е вашиот Отец, Кој е на небесата!

(Ев. Матеј 23:9)


Зошто свештениците на известни пагански верзии на Верата Христова, спротивно од учењето Христово, милуваат од верниците да бидат нарекуване оче?

Дали е чиста случајност или пак совпаѓање, што членовите на тие самобендисани и како за единствени вистински самопрогласени вери, често пати во историјата помеѓусебе воделе братоубијски војни, имајќи дури до ден денешен меѓусобни спорови и препирки кои ги решаваат пред судовите, на кои преседаваат луѓе и судии кои не веруваат на Евангелието за Светлината БОЖЈА - Христос?

Размислете на темава ... и пишете што мислите.

поздрав до сите луѓе со добра волја.
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.