IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Најколоритните места на планетата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најколоритните места на планетата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака Обратен редослед
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2015 во 02:55
Куќата Tan Teng Niah, Сингапур


Изменето од evangeline - 25.Октомври.2015 во 02:55
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2015 во 02:53
За миг заборавете на сино-белите нијанси на летото, сивилото на зимата и уживајте во колоритноста во нашиот прекрасен свет. 

Кејптаун, Јужна АфрикаBo-Kaap или познат како Малајски кварт во Кејптаун, е еден од најживописните делови во градот. Низ целиот кварт, фасадите на домовите се обоени во разни бои, кои секој ден им даваат ведрина на жителите.Национален геолошки парк Жангје Данксија, КинаПругастите, колоритни површини во националниот геолошки парк Жангје Данксија изгледаат нереално, а всушност навистина постојат. Површинскиот слој создал магичен ефект помеѓу минералите и песочниот камен уште пред милиони години.


Халштат, Австрија

Гробиштата до католичката црква Халштат изгледаат како совршено место за почивање, поради неверојатниот поглед кон езерото, близу селото Халштат. За жал, овде ништо не е постојано, со оглед на тоа дека телата од гробиштата морале да се преместуваат поради надоаѓањето на нивото на водата.


Имате и вие свое омилено место?Изменето од evangeline - 25.Октомври.2015 во 02:54
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.