IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Windows 10
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Windows 10

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака Обратен редослед
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2015 во 09:01
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

мене и сега ми стои предупредувањето доле на екран...а пишува дека така ќе биде и со десетката, ќе има опомена преку екранот...

Кај осмицата,а верувам така ќе биде и кај десетката.Во PC Settings ќе немаш пристап,а мислам и апликациите од google store ќе не можеш да ги инсталираш.
Затоа почекај да излезе и кракувањето.

Изменето од Орка - 07.Август.2015 во 09:08
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2015 во 22:33
Новиот Винодоус е можеби корисен за некои напредни корисници, се друго е бадијала фрлање пари, само простор на хард диск ќе ти зазема и повеќе рам меморија, а корист никаква.
Читав имало тамо триста опции за чување на податоци и разни непознати работи за мене, се тоа е можеби добро, ама не за мене, како и за повеќето обични корисници на компјутер, што значи, интернет, релаксација, некоја игричка и офис делот за пишување, правење презентации и слично.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2015 во 14:30
Originally posted by fiks fiks напиша:

Најдобро да си почекаш за финалната верзија, ќе биде за брзо време.
Мое мислење е дека не му треба секому  најновиот виндоус, се додека малку постарите работат како што треба и ти користат во секој поглед....Јас веќе 7 години работам на XP без ниеден апдејт воопшто, немам ни експлорер со години голема насмевка и компјутеров ми ги задоволува сите побарувања на еден обичен корисник. Секако, не можам да инсталирам пример некои нови програми, пример најновите верзии на фотошоп или офис, ама не ми ни требаат.



Знаеш што...кога подобро ќе размислам, во право си...замисленост
што ќе менувам, кога и јас две години функционирам на ист начин...да
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2015 во 08:27
Најдобро да си почекаш за финалната верзија, ќе биде за брзо време.
Мое мислење е дека не му треба секому  најновиот виндоус, се додека малку постарите работат како што треба и ти користат во секој поглед....Јас веќе 7 години работам на XP без ниеден апдејт воопшто, немам ни експлорер со години голема насмевка и компјутеров ми ги задоволува сите побарувања на еден обичен корисник. Секако, не можам да инсталирам пример некои нови програми, пример најновите верзии на фотошоп или офис, ама не ми ни требаат.


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2015 во 07:30
мене и сега ми стои предупредувањето доле на екран...а пишува дека така ќе биде и со десетката, ќе има опомена преку екранот...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2015 во 19:37
Мене овој упдејт ми дојде на windows 8.1.
Прочитав дека ќе биде бесплатен за сите
корисници кои имаат лиценциран windows 8.1.
А останатите со подолните верзии ќе треба да платат
десет долари.Што значи и да го инсталираш после триесет
чинам дена ќе ти бара активација.
Не сум ѕирнал но сигурно е или во брзо време ќе биде кракуван.
Иако лично не планирам да го менувам,еден ден ќе ми земе само да
сите програми ги инсталирам,а сигурно со некои и ќе прави проблеми на почетокот.

Изменето од Орка - 04.Август.2015 во 19:37
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2015 во 14:43
Сакам да инсталирам windows 10 слободната верзија ама имам пиратски w7 profesional .... пишува дека може ама нешто не ми оди од рака...некое искуство
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,578 секунди.