IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Катица Јанева - прв Специјален обвинител на РМ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Катица Јанева - прв Специјален обвинител на РМ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2015 во 21:06
А зошто сега толкава галама??
Па со години наназад имаме апсолутно нефункционален партизиран и корумпуран обвинително-судски систем...и тоа не сама за време на оваа власт, зборам за 25 години самостојност.
Во последно време е само повоочливо заради зголемениот надзор од надвор заради обидите да се приближиме до европските вредности и големиот број на предмети кои се водеа против политички неистомисленици каде што грубо беа погазени сите закони и носени апсурдни и селективни пресуди....
Тоа не му пречеше на никој...сега кога ни навлегоа до јајца, касно е....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2015 во 21:33
Се работи за најсуштествени нешта во било која држава - Устав и Закон.

И тука апсолутно нема врска кој е во позиција, а кој во опозиција. Секогаш едните ќе си се гледаат себе си за исправни, а другите за криви.

Се работи за државност и за почитување на уставната и законодавната власт. 

А што се работи за европски интеграции и прифаќање некакви (натурени) европски вредности никогаш не сум давал  пет пари, уште помалу ако за тоа значи дека треба да играме како што некој друг ќе ни свири.


Ова работа ќе се заврши онака како што ќе се заврши и сите потписнички страни мислат дека на крајот ќе бидат добитници. Тогаш с'е уште ќе бидеме на форумов и ќе констатирамe дека секој ќе се промовира како победник, а нам ќе ни биде јасно дека дека освен пирови победи и тотален губиток за македонскиот народ нема да имаме ништо друго.

Тогаш ќе ни биде јасно дека нашите меѓусебни недоразбирања и нетрпение било искористено од некој од надвор за негови стратегиски интереси. Ќе ни се случи истото оноа што им се случи и на неколку други источноевропски држави… поправo ќе биде полошо од тоа.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2015 во 06:27
Катица го доби тимот и доби и кооперативен министер за внатрешни работи....би требало да и е доволно...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2015 во 13:24
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Се работи за најсуштествени нешта во било која држава - Устав и Закон.

И тука апсолутно нема врска кој е во позиција, а кој во опозиција. Секогаш едните ќе си се гледаат себе си за исправни, а другите за криви.

Се работи за државност и за почитување на уставната и законодавната власт. 

А што се работи за европски интеграции и прифаќање некакви (натурени) европски вредности никогаш не сум давал  пет пари, уште помалу ако за тоа значи дека треба да играме како што некој друг ќе ни свири.


Ова работа ќе се заврши онака како што ќе се заврши и сите потписнички страни мислат дека на крајот ќе бидат добитници. Тогаш с'е уште ќе бидеме на форумов и ќе констатирамe дека секој ќе се промовира како победник, а нам ќе ни биде јасно дека дека освен пирови победи и тотален губиток за македонскиот народ нема да имаме ништо друго.

Тогаш ќе ни биде јасно дека нашите меѓусебни недоразбирања и нетрпение било искористено од некој од надвор за негови стратегиски интереси. Ќе ни се случи истото оноа што им се случи и на неколку други источноевропски држави… поправo ќе биде полошо од тоа.



Види ТОА  е потполно точно и СИТЕ се сложуваме,но сега врати се назад и види кој зеде 700.000.000 Милиони европски пари и потпиша догвор со нив,кој соработува со УСАИД,кој потпиша догвор со амриканската NSA,кој сега го разбусдиса образовниот систем и чисто КОПИРА програми странски без да ги прилагоди на нашата популација и нашите стандарди,кога сето тоа и многу други работи ќе ги сумираме и ќе видиме дека се работело НЕТРАНСПАРЕНТНО и селективно се сопштувало за некакви активности,ќе видиме кој е ОДГОВРЕН за сета работа.Македонското население може да добие само од слободата и демократијата,можноста секој да иома во животот,а не само ПОЕДИНЦИ и блиски до власта.Сега нема повикување на НАРОДОТ,за него да се мислеше порано,а не тогаш слатко беше да се кради,а останатите кои не мислат како оваа власт да страдаат,тоа мора да се прекине и готово.
Значи дојде време да се преиспита спроведувањето на ЗАКОНОТ и примената на УСТАВОТ,ама ПРАВНИЧКИ ,а не МАФИЈАШКИ.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2015 во 00:43
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2015 во 11:34
Не бе НЕ КОМЕНТИРАМ,вакви АПСУРДИ,кој го пишува текстот,во жаргон на ЖИВОТОТ,КУ.РВА од весник со кодошки уредник,кој само за НИВ познат го толкуваат на МАФИЈАШКИ јазик спроведувањето на наводните ЗАКОНИ во оваа... држава.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2016 во 18:03
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2016 во 11:53
Пабло Ескобар да беше жив можеше да учи тактика од криминалната банда која е на власт во безимената држава ...
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2016 во 18:46
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2016 во 09:58
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2016 во 15:24


Зошто ваква театралност од обвинителките?
Зошто баш името “Титаник“?
Зошто баш овој да е прв случај (да извини обвинителката, ама баш не и верувам дека било случајно)?
Зошто за осомничените лица (Гордето и Милето) нема притвор, како што имаше на пример за многу побанални случаи?
Кој бил мозокот на “злосторничкото здружување“ како што го нарекоа? Горде и Миле или некој погоре од нив?
Еве не ми е јасно...


не знам

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2016 во 16:48
Единствено што од обвинителките ме воодушеви,
а Катица во тоа ќе ја иземам е што за прв пат
некој излезе и без да чита имаше нешто да каже.
Единствено!
Од бројки,од членови на закон од се...
Останатото само се вклопи во општиот циркус,преку
името на случајот до невкусните гестикулации.
Еден правник (демек познат бил) изјави со оглед
дека изборите не чекаат најлогично било да прво
тие што ги истите фалсификувале први треба да се
санкционираат.Ми држи вода.
Останатите дејствија се само потврда дека никој
не ни сака оваа држава да ја биде.Зајкото со изигравање
на Баба Ванѓа,и давање изјави од типот што следело
само ја поткопува целата правна постапка.Притоа другарот му
Грујчо мудро молчејќи си си го купува времето за да сето ова биде
едно големо фијаско на штета на Македонија.
Дури и еден Миленко ми изгледа попаметен и повеќе од
помош на СЈО со своите глупости за каква форма имала Земјата.
А овие двајцава суропајковци заслужија и почесно имињата
да им се стават на новиот двоглав орелво Топанско.
Пазарџии,со посрани гаќи.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2016 во 11:19
После пресот на СЈО не престанува да ми ечи во главата: Фатиме, Фатиме, мори фати-ме, фати-ме...
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2016 во 12:40
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,207 секунди.