IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Катица Јанева - прв Специјален обвинител на РМ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Катица Јанева - прв Специјален обвинител на РМ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2015 во 22:40
Originally posted by Орка Орка напиша:

Како и да е она само ќе си одработи...Сценариото веќе е направено.
А за наша жал уште еднаш ќе си ја покажеме несозреаноста.
Па и тука темата ќе си сведочи,баш ќе читкам главниот уште збор не кажал.

РИНГЕ РИНГЕ Рада......

голема насмевканамигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2015 во 22:45
Мора многу да ме сакаш
Има некоја надеж за Вас гледам
на фејсбук профилот Катица ја
има допаднато страната Шетај Зајко.
А ме плаши и она филмовите со сите
тепачи,тоа ми мути памет.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2015 во 22:56
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2015 во 23:07
Жалам што за сето време си остана во заблуда...Кога ме ставаш во некои
си Вие или Ние.
Ама тоа е твој проблем.Мене мило ми е што изнајдов решение...
За подобар живот овде,ги скокнав тие "Ние" "Вие" соработници на ѓаолот.
Лошо е што ти како еден ги потценуваш другите,
оти каменот нели од блиску доаѓал.
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2015 во 20:39
А тука сме веќе и свежо-најновите вести,кој-која ќе биде дублерката на катица обвинителката
Нели има сличности
изненадување

ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2015 во 18:33
После првото интервју,дознавме дека од љубопитност ја лајкнала страната за зајко...
А јас пак баш сум љубопитен оти задоволно изгледаше,каква кола и дале
и дали е задоволна од личниот шофер.
Не би сакал да претпоставувам ќе ме фркне допаминот.
Околу другово засега сликава повеќе кажува...
Интересен момент е дека апелациониот суд ќе одреди дали снимките ќе
бидат третирани како доказ.
Уште една фарса за возење и трипање на ситуацијата во која сме...
Патем текстилци радувајте се до 2018 може и ќе го осетите
новото покачување на загарантираната плата.
И тоа не е се таа ќе отиде дури до 175 евра...Со среќа.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2015 во 21:51
Една дебата околу уставноста, условувањето и избирањето на Специјаниот обвинител на Р.Македонија:












Изменето од Messenger - 21.Септември.2015 во 21:53
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2015 во 13:51

Не знам зошто зе чудите за обвинителкат
а.
И таа е специјална како и толку многу други специјалности, смислени ексклузивно за “специјалната“ Македонија: специјални услови за прием во ЕУ и НАТО со промена на име, како за никој друг; специјални интервенции во Уставот одвреме-навреме; специјална војна која не знаеме дали беше војна или не; специјален “мировен“ договор таканаречен Рамковен; специјални странски пратеници - мировници кои ни ги решаваат домашните проблеми и не вадат од кризите; специјални бомби и еве сега специјална обвинителка која ќе одлучува за нивната судбина по специјален закон.....

Република Специјална Македонија. Барем понежно звучи од Протекторат.

А и обвинителката навистина специјална. Барем по секси - имиџот од првото и' интервју. Зврлевски може само да и завидува. голема насмевка



Интервју на 24 Вести со специјалниот обвинител



 
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 13:48

Јавните обвинители на Јанева воделе предмети против Ставриќ, Шиповиќ, Тупурковски


Обвинителката си го состави тимот.

Сега ќе почне вивисекцијата намигнување




Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2015 во 05:38
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2015 во 22:34

Обвинителката денес си била во маркет, да си пазарува жената. И некој се нашол во моментот да и направи серија слики: како вади продукти од количката, па како ги става на каса, па како пазарлакот си го става во кола.... А бе, чекор по чекор снимана, небаре во некој тежок криминал ја фатиле!

И сега што се дешава: како смеела она во 10 ч. сабајле да шета по маркети и да пазарува, наместо да седи во канцеларија и да работи на расчистување на криминалите, па гравче ли ќе јадела или грашок денеска, па како смеела да шета сама без обезбедување, па несериозна една, па... па....

Лелеееее што народ сме еј, не ми се верува изненадување


Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2015 во 22:43
Пред некоја минута каква фотографија и излезе на бившата министерка...Она добро поминала.
А на страна што може да се извади со своите апостоли кои си ги избра.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2015 во 22:58
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Обвинителката денес си била во маркет, да си пазарува жената. И некој се нашол во моментот да и направи серија слики: како вади продукти од количката, па како ги става на каса, па како пазарлакот си го става во кола.... А бе, чекор по чекор снимана, небаре во некој тежок криминал ја фатиле!

И сега што се дешава: како смеела она во 10 ч. сабајле да шета по маркети и да пазарува, наместо да седи во канцеларија и да работи на расчистување на криминалите, па гравче ли ќе јадела или грашок денеска, па како смеела да шета сама без обезбедување, па несериозна една, па... па....

Лелеееее што народ сме еј, не ми се верува изненадување



Како што реков уште на почетокот, специјалниот обвинител ќе биде парчосуван, плукан и обезвреднуван уште пред комплетно да го оформи својот тим, пред да добие свои простории и пред да седне на столицата…

… некои безобразно и без скрупули си ја тераат својата агенда без обзир што се случува во државата.



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2015 во 20:05
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.