IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Катица Јанева - прв Специјален обвинител на РМ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Катица Јанева - прв Специјален обвинител на РМ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака Обратен редослед
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Катица Јанева - прв Специјален обвинител на РМ
    Испратена: 27.Јануари.2020 во 23:37
Како течат настаниве,Ката ќе ни испадне
прва обвинителка со посебни потреби.
Арно ми ти ама терај Като,па не си само ти!
Такви веќе триесе години држава си играат.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2019 во 19:40

Ама стварно толку!
И слободно истиов емотикон кога би имал
некој порив,ќе го ставам у секоја тема во
подфорумов.
Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2019 во 23:04
Специјален КРАДЕЦ
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2019 во 00:27
Ужива,ужива народот!
Му збоктисаа турските серии.
Убиства,шваљерај и превари само.
Ова итањанскиве глеј,висока мода,
плажи,масажи.Како викаше оној невиниот?
Аааа живот,да!
Него оној Орка,имењакот нАли.
За греоти која сиромаштија.
По папучи се шета,нема пари ни за
некое стазиче у ходник.
Го испила оваа специјалкава!
Иако ми мириса Бокица ќе му
послужи како чергиче.И тоа скупо.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2019 во 00:08
Namerno izostaveno намигнување

Tuku...dodeka cela drzava  tri utra se budi so italijanski videa
narodov izigruva vestaci, forenzicari, istraziteli.... kakvo bilo svetloto
od vratata, kako bil vmetnat glasot, koj gi dal snimkite, dali bilo namesteno
koj se e zamesan,
ona si se odmara,sonca, ja masiraat 
Drugarka i na odmor, onoj  javniov obvinitel isto taka

Sto da kaze covek ... osven sramota i Bog nikogas da ne im prosti
oti znaele sto pravat !

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2019 во 23:35
Нешто изостави.
Вмровците во неа излез од затвор гледаа!
Па и платија и си добија.
А у целата прича...
Па епа македонче паси трева.
Или сеа со северот ова не важи
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2019 во 22:34
Сдсовците ја воздигнаа, 
шарените  се крстеа во неа
неопределените ја направија икона на судството...

а таа иако делуваше припроста, ти била ненаситна и умна... не зборувам


Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2019 во 16:46
Originally posted by Орка Орка напиша:

Ги отвара ко Жан Митрев.

Е Като мориии!
Шо е авторитет,следниот пат
се приближиш ли до врата на
МВР сама ќе ти се отвори.
Слика и прилика шо тезгере нација сне.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2019 во 23:32

Судијата Панчевски обвини: Јанева две години ја злоупотребувала позицијата во политички цели




Katica-Janeva-pres-SJO

Во контекст на одлуката на Врховниот суд дека СЈО нема право да отвора истраги по истекот на 18-те месеци, судијата Владимир Панчевски на Твотер коментира дека специјалната обвинителка Катица Јанева две години ја злоупотребувала службената положба во политички цели.

Мандатот на СЈО истече на 20 јуни 2017 година.

Скандал од невидени размери: Катица Јанева фатена две години ја Злоупотребувала службената положба во политички цели кој ќе ги обештети жртвите на самоволието на Катица: незаконити претреси, притвори, блокирања на сметки. Народот ја плаќаше за да сега на свој грб плаќа одштета!

37 people are talking about this

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2018 во 20:20
У Мериот бате Саше има лично да ја пее.ОриГИнално
Тоа оти Катето е убедено,дека нема да бега.
Мене друго ми се мота у глаа.
Кон врв
Diogen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 355
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diogen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2016 во 08:16
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

vo normalna drzava do sega partali ke letaa posle site prikazni so gi slusnavme za zolti kombinja i stranski sluzbi.arno si kaza stavrevski-nie sme ludaci 
Во нормална држава, пр. Словенија, премиерот Јанез Јанша инаку херој и Словенски патриот за осамостојување, заради аферата со набавка на воена опрема е осуден на казна затвор, и ја служи казната од 2014.
Во нормална држава, пр. Италија, славниот премиер Силвио Берлускони е предмет на многу судски истраги за корупција, затјување данок и.тн. , во 2013 година за 1 од преку 20 дела кои се во тек му е потврдена затворска казна од 4 години.За другите дела следат испораки на казни (најверојатно).
Во нормална држава, пр. Хрватска премиерот Иво Санадер заради корупција е осуден на казна затвор од 8 години.
Ова од блиска околина.
Во нормални држави, пр. Скандинавските, премиери министри си поднесуваат оставки за направени банални сообраќајни прекршоци или ненамерно потрошат државни пари(иако веднаш ги враќаат), тоа како морален чин.
Во нормални држави, министри си поднесуваат оставки како морален чин ако нешто лошо се случи во ресорот со кој управуваат.
Во нормални држави, пратеници си поднесуваат оставки ако не го остварат она што го ветувале на луѓето кои го донеле на таа функција.
Во нормални држави, полиција може да сопре министер, парламентарец и др. и да му пише и дебела казна за прекршок, а овој уредно се јавува во полиција и си ја плаќа казната.
Само од ова погоре се обидувам да најдам допирни точки на Македонија со нормална држава, ама не оди, нешто не одговара.




Изменето од Diogen - 20.Ноември.2016 во 08:22
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2016 во 08:08
Јас мислам да воведе казна,притвор во Халкидики.Ќе има доброволно пријавување.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2016 во 21:36
vo normalna drzava do sega partali ke letaa posle site prikazni so gi slusnavme za zolti kombinja i stranski sluzbi.arno si kaza stavrevski-nie sme ludaci 
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2016 во 09:19
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.