IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - GTA SAMP (нема да згрешите)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

GTA SAMP (нема да згрешите)

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ДреамВорлд Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Септември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ДреамВорлд Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: GTA SAMP (нема да згрешите)
    Испратена: 08.Септември.2015 во 17:56
Dream World RPG Macedonia
Web: www.dw-game.info
Adress: 176.57.132.233:7777
Промо Видео: https://www.youtube.com/watch?v=3A5iPHfdRfs&feature=youtu.be
DreamWorld Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=8Bmq1Z_HqNI
Админ и ГејмМастер Тим
На серверот се присутни Админи и ГејмМастери кои се грижат за безбедност на играчите.Доколку сте почетник со командата /pocetnik можети да повикате GameMaster,кој веднаш ке дојде и ке ви помогне.
Админ Тимот се грижи за RolePlay прекршоци,и воведување ред и мир на серверот.
Регистрација и Логирање
Регистрација и Логирање е во диалог.Пред да почнете со игра,ви следуваат Roleplay Туторијал,кој треба внимателно да го следите.По туторијалот ви следат RP Прашања за одговарање.
http://i.imgur.com/BiLuc0kh.jpg
E-Mail
На серверот е достапна и E-Mail,која при регистрација ја внесувате,со која ке можете преку UCP да си го повратете вашиот профил,доколку ја заборавите вашата лозинка,или дојде до пробивање.
http://i.imgur.com/avMpgpn.png
Level Систем
На секоја минута добивате по 1 exp. На TextDraw-от ви се дадени моментални еxp поени а донего колку ви требаат за да покачете левел.Со зголемување на левел,потребните поени се зголемуваат.
http://i.imgur.com/Dp8OhbD.png
Spawn место
Spawn место е во долниот дел на Лос Сантос кај железничката станица. Со командата /spawnchange може да изберете да се раѓате на тоа место. Исто така тука можете да изнајмувате мотор и велосипед.
http://i.imgur.com/xcV7rPN.png http://i.imgur.com/KQpz78k.jpg
Имот
Од имот може да поседувате куќа, стан,викендица,зграда,канцеларија, две фирми, бизнис, автомобил,мотор,летало и брод
Куќа
Насекаде низ Лос Сантос има куќи. Куќи кои не се купени се обележани со зелена куќа на мапа, а тие што се купено се обележани со црвена куќа.Има три вида на куќи,големи мали и средни.
http://i.imgur.com/lWYt2wHh.png
Канцеларија
Со донирање може да купете и ваша приватна канцеларија
http://i.imgur.com/qYQ0HMZh.png
Викендици
Во Околните места до големите градови се наоѓаат викендици.
http://i.imgur.com/NLKFpXw.jpg
Стан
Насекаде низ Лос Сантос има станови. Станови се обележани со жолти кругови на мапа,ги има од повеќе вида.
http://i.imgur.com/s0Dj4yph.png
Фирма
Насекаде низ Лос Сантос има фирми. Фирмите кои не се купени се обележани со зелен долар на мапа, а тие што се купени се обележани со црвен долар. Можете да поседувате две фирми.
http://i.imgur.com/4Cno8Cy.png
Фабрика
Низ серверот сега се достапни и фабрики.Тие работата на продукти односно потребно е да ставате продукти за да имате заработка.
http://i.imgur.com/ytaiX20.png
Бизниси
Насекаде низ Лос Сантос има бизниси. Бизнисите се означени со црвен долар на мапа.
http://i.imgur.com/h7j4E3Xh.jpg
Поседување Возила
Без донирани слотови,можете да поседувате едно возило од секој вид.
Еден мотор,еден автомобил,едно летало,еден брод.
Купувањето се врши преку дијалог,а тоа изгледа вака:
http://i.imgur.com/PtvbUb8.jpg
Гориво Систем
На серверот е достапен и гориво систем.
Ова значи дека вашиот резервоар се празни,а вие на бензинска пупма може да го наполните.Бензински Пумпи има насекаде во Los Santos.
http://i.imgur.com/izz9QAXh.png
Болнички Третман
Доколку некој ве убие,вие добивате диалог "Umri" или "Povikaj".
Со притискање на повикај вашиот карактер останува да чека да дојде брза помош да биде спасен.
Со "Umri" вашиот карактер оди во болница,каде што лежи 3 минути.
http://i.imgur.com/j6mKpQa.png
Огранизации
На серверот постојат 14 вида на организации во кои можете да членувате
Полиција,Македонско Биро за Истражување,Армија на Република Македонија,Болница,Влада,Такси
Grove Street Family,Los Santos Gang,Ballas Gang,Моторџии Red Dragons,La Cosa Nostra,Yakuza,Hitman
Донатор Панел
Доколку сакате,можете да донирате во банка на сметка на Owner,со тоа што ке добиете Донатор Поени.
Во донатор панел може да изберете што сакате да земете со поените кои ги имате.
http://i.imgur.com/bP2jyJS.png
User Control Panel (UCP)
На Веб Сајтот сега е достапен и UCP,во кој можете да ги погледнете членовите на организациите,лидерите и админ тимот.
Преку UCP исто така можете да ја видите вашата Лична Карта ingame.
http://www.dw-game.info/login.php
Live Map
Преку Live мапата можете да ги погледнете сите викендицит,фирми,бизниси,фабрики,куќи.
Можете да погледнете кои се купени,кои се на продажба а и некои кои се на rent.
http://dw-game.info/mapa/index.php
Работа Систем
Доколку сте почетник,најмногу заработувачка ке имате доколку работите некои од овие работи.
На серверот се достапни голем број на можности за работа како што се
Чистач на улици
Возач на Автобус
Банкар
Косач на трева
Разнесувач на HotDog
Гробар
Разнесувач на пица
Сељак-Тракториста
Сељак-Комбајнер
Кумуналец
Возач на Бетон
Дистрибутер за Месо
Дистрибутер за Сладолед
Дрвовозач
Pазнесувач на нафта
Камионџија
Ку*рва
Механичар
Дилер на оружје
Дилер на возила
Познати Локации
На серверот има многу познати места,како што се:
Кафичи,Острови,Музеи,Дискотеки,Познати 24/7 Маркети,Фризерски Салони,Огласници и Обложувалници.
Банка Систем
Двете банки на серверот во овозможуваат најдобра заштита на вашите пари.
Имате можности за проверување на сметка,ставање и земање на пари,а исто така и купување на кредитна картичка.Покрај банките постојат и банкомати кои ги има насекаде во Los Santos
http://i.imgur.com/HMuGgUX.jpg http://i.imgur.com/o80X6r6.jpg
Повеќе Помош
Повеќе помош можете да пронајдете со пишување /help на серверот,каде што ке ви се отвори диалог во кој ке можете да изберете од кој вид ви треба помош,и командите ке ви излезат.
http://i.imgur.com/lAUHa34.png
Достапен 24/7 !
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2015 во 10:26
Дечки, абе вие се зезате тука како што гледам а?????
Значи!

Или прекинете со овие реклами на игри и сервери и пишувајте на една тема, или јас се тоа ќе избришам и нема да постои повеќе ни трага од ова на форумов.

Ова е прва и последна опомена, повеќе нема толерирање на ова.

Одберете си една тема, која ќе стои во подорум Електронски игри и тамо постирајте колку што сакате и до кога сакате.

Толку од мене.
среќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2016 во 00:02

Е, мора построго малку...
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.