IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Пчеларство како хоби
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пчеларство како хоби

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
mikser Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Август.2015
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пчеларство како хоби
    Испратена: 29.Август.2015 во 20:44
Pcelarstvoto kako moe hobi(pokraj lovot i ribolovot) koe vece 8-ma godina po red!Pred se merak i zadovolstvo/zdravje a i soliden prihod na krajot na godinata!No ne sekoja godina e dobitna,se razbira deka ima i pojdovna tocka i investicii!No interesno i dosta zdravo hobi sto ne znaci da bide samo hobi,moze i profesionalno da se bavi so pcelarstvo!pozdrav
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 461
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2019 во 04:31

Со Пчели Моит Само Еснаф Чоек да се бави а да му е Медно во Срце, дургите се ашкаат, но и Еснафот ако не сврти на Бртви далеку ќе биде од Меден Аџија кој ќе брка аскетски Див Мед по процепи во карпи ...

изворноста во секое едно Хоби треба да го импонира хобаџија и да експериментира дали пример во сучајов мешањето на див мед со ливадски и третина багремов ќе извади поубаи кристали, дали пак на сето тоа ако се додадат грст билки кристалите ќе прелеваат бои ...

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=2993&PID=212607#212607

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=468&PID=110364#110364


Изменето од Zelenikovo - 01.Февруари.2019 во 04:40
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 461
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2019 во 15:42

можеби најинтензивно корумпирање е во интензивното пчеларење, она нема полем и мелем од муабети па невестите мамете ги со пари, но ако станува збор за харем ем невестите зависни од стопанот нема друго туку корупција рулз, или Жално ќе изгинат топтан сите, а сетне скап или фалш мед ...

еве поучни абери особено оние од видеото, иако јас кога би имал сличен гајрет би им оставал погачи од комиње наместо шеќер ... ех што сируп ќе беше тоа од преспанските јаболка да бе ги прскаа та и кѕше да го пијат :)

https://www.keepingbackyardbees.com/what-kind-of-sugar-should-i-feed-my-bees/

https://www.honeybeesuite.com/do-honey-bees-eat-fruit/

https://www.gloucestershirelive.co.uk/news/leaving-sugar-water-out-bees-1794318


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.