IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Прилепски настани
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прилепски настани

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2015 во 14:22
A zoshto pa nie bi donirale koga so eden spomenik bi kupile 10.000 setovi od po 100 evra?!
Kolku bolnici bi opremile so edno magarence so nekoj (ne)poznat voin?! Ili pisatel...

Za deklaracija e ubavo napishano, virshli od somnitelno poteklo, ne piperki.
Kolku shto znam za mlechnite i mesnite proizvodi potrebna e deklaracija..

I ti Zdravko sakash da mi kazesh deka ova e pojadok/vechera, (ne e vazno shto i da bilo) za shampioni?!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2015 во 14:42
Каде сум го рекол тоа дека ова е храна за шампиони. И дека е во ред да се става на маса онака...

НИКАДЕ... ( значи не ми калемете дека се согласувам со тоа)

А за декларацијата на виршлата... па можам да пренесам да ја стваат и декларацијата кога че се вари виршлата.
И незнам дека во Прилеп некој ставал магаренца или воини  и некакви скапи статуи па немало за болницата...

И мислам дека е доволно реплицирање од моја страна ( Ве молам да не ме прозивате во репликите) ... 



Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 02:45
Mozebi vo Prilep ne stavaat konji i magarinja ama zatoa vo Skopje vrie od niv. Chinish zashtiten znak se na gradov.
Ako vekje odime vo detali, za renoviranjeto na postoechkite bolnici kolku shto znam e zadolzeno ministerstvito za zdravstvo, koe shto se polni so pari od Budzetot na RM, istiot onoj Budzet shto gi poddrzuva i finansira konjite i magarinjata, avtopatite (sekoja chest za ova, da ne izleze deka nishto ne mi chini, koga e daleku od toa), baroknite fasadi, smeshnite fontani i shto ushte ne.
Ako ovoj Budzet moze da istrpi sekoja budala da go cica kako i kolku saka, togash milionche evrenca za kupatila po bolnicite se isto kako da podelish sendvichi i sokchinja i da gi platish avtobusite za na miting..



Ne te prozivam tebe vo nikoj sluchaj, opshto si komentiram na temava.
Ne si ti portparol pa da te prozivam. Naprotiv, milo mi e shto imame razlichni mislenja na temava, inaku monotono bi bilo.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 08:11
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

A zoshto pa nie bi donirale koga so eden spomenik bi kupile 10.000 setovi od po 100 evra?!
Kolku bolnici bi opremile so edno magarence so nekoj (ne)poznat voin?! Ili pisatel...

Za deklaracija e ubavo napishano, virshli od somnitelno poteklo, ne piperki.
Kolku shto znam za mlechnite i mesnite proizvodi potrebna e deklaracija..

I ti Zdravko sakash da mi kazesh deka ova e pojadok/vechera, (ne e vazno shto i da bilo) za shampioni?!

Само да си прочиташ дали ме прозивашнамигнување




Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 08:18
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

Такви виршли само фалангата јадеше и затоа сега ги има и во менито на Болницата.
По првиот гриз болните веке постануваат врвни спортисти и од шок соба заминуваат на спортските терени ...


или Евангелине мислеше на овој текст.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 08:25
Ај да се оддалечиме од нападнава реторика и да се вратиме на темава 

Извор:  www.10bez10.com

ЗАПОЧНА „САЕМОТ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ И КАРИЕРА“ ВО ПРИЛЕП

Денеска во Прилеп пред Центарот за култура „Марко Цепенков“ свечено беше отворен  „Саемот  за вработување и кариера“ кој е во организација на УСАИД  Мрежа ЈЕС,  Општина Прилеп и Центарот за вработување - Прилеп.

На свеченото отварање присутен беше и Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов кој истакна дека ваквите манифестации се од особено значење како би се премостил јазот помеѓу вештините кои ги поседуваат работниците и оние кои што се потребни на пазарот на трудот.

Градоначалникот на општина Прилеп Марјан Ристески истакна дека негова постојана заложба е да им се помогне на младите при вработувањето и бидејќи вработувањето е негов приоритет, смета  дека со отворањето на неколкуте индустриски зони знатно ќе се намали наевработеноста во неговата општина.

За потребата од ваква манифестација позитивно се изјасни и раководителот на Агенцијата за вработување на Република Македонија  Влатко Поповски  кој ја поздрави интерактивната соработка на сите чинители на пазарот на трудот  со која може во иднина да се дојде до  многу подобри резултати.

На отворањето присутен беше и директорот на канцеларијата за демократија и образование при УСАИД  Мајкл Стивејтер кој нагласи дека соработката која се случува денес и утре не смее да заврши со саемот, туку напротив тоа треба да биде почеток за континуираното  заедничко работење  на локално ниво.

Саемот ќе трае два дена и ќе им овозможи на младите кои бараат работа, непосредна средба со локалните бизниси, како и можност  за доставување на  своите апликации за работно место  и  закажување на  средби со своите потенцијални работодавачи.




Изменето од Zdravko81 - 30.Септември.2015 во 08:26
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 10:54
Jas mnogu ubavo kazav shto sakav da kazam. A koj saka da go izvrtuva muabetot neka go izvrtuva..
Voopshto ne me zasega.

A ovie saemive se perenje pari..
Ako nekoj saka da vraboti nekogo, ne mu treba saem.
Ako nekoj saka da se vraboti pak ne mu treba saem.

No i na ednata i na drugata strana im treba azurirana baza na podatoci, im treba web strana na avrm koja kje bide azurirana so celosni i TOCHNI podatoci.
A ne onakva kakva shto e denes.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 14:19
Гледам премногу експонирање на некои работи кои имаат друга конотација,па се запрашав ,а со тоа ги прашувам и администраторите како уредувачи,Прилеп како тема ја има на форумот,на незе имавме разни постови па не селектираа како политички или неполитички и се префрлаа наводно во политика или се цензурираа.
Во што е сега разликата и зошто се дозволува дупла тема,Прилепски настани,дали тоа значи(според реакцијата на тој што е отворил)за еден пост и тоа каде се кажува суровата реалност од нашето живеење,дека треба нему да се остава што сака да се раскалашува и да ја брани власта,а ако имаме спротивставени ,односно коментари за реалноста,да отвориме тема на пример Прилепски мајмунлаци,ако е тоа така за таа тема би имал премногу да постирам.

Во однос на последниот пост,за саемот за вработување,а во конотација како милуваат милениците на власта и самите тие да посочуваат за одредени настани,јас од фотографијата гледам претежно членови на ВМРО-ДПМНЕ,за кого е саемот,за нивните членови или пак,за оние 470.000 илјади кои се исселија од Македонија,а другите за да преживеат треба тутун да работат и овци да гледаат,а учените неписмени кадри на владеачката партија веќе ги запоседнаа државните институции,а вработување,знаеме кој вработува и како се вработува ,барем во Прилеп.


Изменето од Gorazd777 - 30.Септември.2015 во 14:23
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 14:32

Не знам зошто точно е отворена темава, веројатно да пишувате за конкретни настани од Прилеп, за Војдан Чернодрински, за џезот, за Пивофестот и слично... Ама веќе кога е отворена нека стои и обидете се на неа да не ја тупите премногу со политика. Си имате цел подфорум за тоа.

Ако отвориме тема Прилепски мајмунлаци, ќе има богами што да се пишува на неа, ебаго. голема насмевка






Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 14:58
Anastea, sekoja ti chest.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 17:12
Да голема чест на помирба,..туку кој и плачеше пред неколку поста дека се админите пристрасни,сега еве ти се напрај кево,сигурно гушка ти никна?смеење
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 20:15
Значи ако администратор или модератор реално посочува кога некој член застранил од темата че го пофалам... нели тоа и е дел од работата. Админот не работи за мене или за некој друг. Се труди да ги балансира работите... и стварно можеш да отвориш тема прилепски мајмунлаци таму никој нема да ти противречи
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2015 во 14:06
Повторно Пријава до великиот градоначалник мајран,пардон марјан ,како што милува да го нарекува еден прилепски новинар
http://revolucionermk.com/vtora-prijava-protiv-prilepskiot-gradonachalnik-marjan-risteski/

Значи веќе се собира материјал,за безгрешниот,за некое идно време кога ќе владее правото и законот во оваа земја.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2015 во 14:34
Знаеш... политики, дрн дрн...  и др. дрн дрн. на теми кои се за  тоа. Или отвориси тема прилепски мајмунлаци и пишувајси... 
Ова не се теми за политики... 

Прочитај на почеток.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.