IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Појава на бубачки кај куче
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Појава на бубачки кај куче

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
assy_mo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јуни.2015
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај assy_mo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Појава на бубачки кај куче
    Испратена: 02.Јуни.2015 во 22:01
Здраво!
Имам куче мопс веќе 3 години и го чувам исклучиво дома, надвор го носам само за во ВЦ. Од пред некое време, кога се стопли веќе времето, иако му имав ставено ампула против крлежи, приметив дека после враќањето надвор фатило чудни бубачки, црни, ситни како вошки, а не се вошки :) секаде се распрашував за совет како да ги отстранам(ветеринар, сопственици на кучиња),пробав со посебни ампули, со шампон против вошки, со прашок, се имаше само моментален ефект. Еве уште не можеме да ги отстраниме, а не ни е пријатно бидејќи дома го чуваме.До сега сме немале никаков сличен проблем, а и од други сопственици на кучиња слушнав дека го имале истиот проблем и дека бараат решение :)
Ве молам ако имал некој слично искуство нека сподели!!!
Ви благодарам
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2015 во 22:32
Isprskajte doma ....bidejki dokolku kucevo i pokraj ampulite povtorno ima voski/krezi ili bilo koi drugi bubacki znaci mozno e da imate nekade vo domot leglo na tie bubacinja , obicno toa e okolku mestoto kade sto kuceto vi prestojuva pocesto (mestoto kade sto spie)...
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2015 во 23:36
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Isprskajte doma ....bidejki dokolku kucevo i pokraj ampulite povtorno ima voski/krezi ili bilo koi drugi bubacki znaci mozno e da imate nekade vo domot leglo na tie bubacinja , obicno toa e okolku mestoto kade sto kuceto vi prestojuva pocesto (mestoto kade sto spie)...


Неопитроид алфа низ цел дом
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.