IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е всушност... другарот Заев ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е всушност... другарот Заев ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 28>
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2016 во 10:15
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2016 во 23:56
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2016 во 14:59
Originally posted by novace novace напиша:

Вајгл, Ховит и Кукан, ќе го "пеглаат" Заев

загриженост


Заев можеби ќе го “пеглаат“ дома, Груевски ќе го “пеглаат“ во Америка.
Јас воопшто не се радувам кога странци ни ги пеглаат домашниве политичари, па кој и да е, колку и да е недоделкан.


Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2016 во 15:19
Ако, ако... Нека ги пеглаат, испеглани нека шетаат, а не изгужвани... Политичари ли се, што ли се... Да ги личи!
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2016 во 19:34
Po socijalnite mrezi ima sekvenci od intervjuto na Telma so zocko-zlocko
,i prijatno me iznenadi tipot bidejki ona so go priredi vo studioto ne e svojstveno za nego...megutoa se cini deka ja vezba retorikata.

Изменето од Alekxandar - 13.Јануари.2016 во 19:34
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2016 во 01:22
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2016 во 16:38
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

Po socijalnite mrezi ima sekvenci od intervjuto na Telma so zocko-zlocko
,i prijatno me iznenadi tipot bidejki ona so go priredi vo studioto ne e svojstveno za nego...megutoa se cini deka ja vezba retorikata.

Освен тебе ...воодушевениот-ни  Ацко наш , другиве негови подржувачи (со знатна мозочна маса) некако ми изгледаат крајно шашрдисани бе?
Без коментар..посебно не воодушевачки!?
пс 
Овде ќе помага , само ептен квалификуван суд-мислење од соодветна Институција.
Која  издава мислење исклучиво во писмена форма , со дијагноза на латински!?.
збунетост

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2016 во 18:42
Нешто слаб ми си со читање меѓу редови....
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2016 во 22:45
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2016 во 04:27
Цитирај За многу години од денес, додаде Груевски, ќе можеме да погледнеме назад и да кажеме дека ова беше денот кога заврши политичката криза. Тогаш ќе може да погледнеме наназад и да кажеме: на 24 април народот го даде мандатот со кој нашата држава тргна одлучно по патот на нов просперитет, нови работни места, повисоки плати, меѓународен углед и политичка стабилност.Политичката криза допрва ќе почне..
Кога ќе изгубат пак СДСМ и ќе почне се однововртење со очи
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2016 во 10:15
Originally posted by evangeline evangeline напиша:Политичката криза допрва ќе почне..
Кога ќе изгубат пак СДСМ и ќе почне се однововртење со очи

Криза нема(ло) и не смее да има да има , онаму каде што субјектот...или  субјектите де (пајтон партиичиња) НЕ(ма) да учествуваат на закажаните Избори.
Учеството на Избори насекаде е чинам ...ДОБРОВОЛНО!?
И однапред ....не се знае победникот туку само се предпоставува!.
А тоа не е исто..мислам?.
Или...кај „твоиве„ evangeline ,  секојпат СЕ се знаело однапред а!?
трепкањеголема насмевка

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2016 во 10:46
Originally posted by novace novace напиша:


Originally posted by evangeline evangeline напиша:

<span style=": rgb251, 251, 253;"><span style="line-height: 15.2727px;">
</span></span>
<span style=": rgb251, 251, 253;"><span style="line-height: 15.2727px;">
</span></span>
<span style=": rgb251, 251, 253;"><span style="line-height: 15.2727px;">Политичката криза допрва ќе почне..</span></span>
<span style=": rgb251, 251, 253;"><span style="line-height: 15.2727px;">Кога ќе изгубат пак СДСМ и ќе почне се однововртење со очи</span></span>


Криза нема(ло) и не смее да има да има , онаму каде што субјектот...или  субјектите де (пајтон партиичиња) НЕ(ма) да учествуваат на закажаните Избори.
Учеството на Избори насекаде е чинам ...ДОБРОВОЛНО!?
И однапред ....не се знае победникот туку само се предпоставува!.
А тоа не е исто..мислам?.
Или...кај „твоиве„ <span style="line-height: 11.2px;">evangeline , </span><span style="line-height: 1.4;"> секојпат СЕ се знаело однапред а!?</span>
<span style="line-height: 1.4;">трепкањеголема насмевка
</span>


A koi se MOITE novace?
Seushte ne sum gi donela majka mi i tatko mi na vlast, nitu sum formirala Idividi partija
Kriza vo Makedonija ima vekje 25 godini, de politichka, de finansiska, de kriza na identitet..
I ushte 25 godini da pominat, nie od krizite nema da izlezeme.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2016 во 11:01
Сепак , НЕ ми одговори на прашањето...
пс
Благодарам за „прилогот„ кон одговорот..на вакво Сончево време...а да растураш МАГЛА...цк цк цк.
Убав ден посакувам - секидневните фрустрации те од шилежето те од другарти КуК*рајковски.
ТИК-ТАК...тикитак
големо гушкање
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2016 во 01:01
Originally posted by novace novace напиша:

Сепак , НЕ ми одговори на прашањето...
пс
Благодарам за „прилогот„ кон одговорот..на вакво Сончево време...а да растураш МАГЛА...цк цк цк.
Убав ден посакувам - секидневните фрустрации те од шилежето те од другарти КуК*рајковски.
ТИК-ТАК...тикитак
големо гушкање


А прашањето беше?!
Дали изборите се доброволни?


Следен пат пред да почнеш да етикетираш луѓе, преиспитај се дали истите се изјасниле за некоја политичка опција, затоа што не сечие трпение е големо колку Македонија..  тик-так-тик-такнамигнување
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.