IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е всушност... другарот Заев ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е всушност... другарот Заев ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 28>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:37
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Другарот Црпнат од Муртино, од денес е и наследник на Шерлок Холмс.

А исто така, некрофилијата изгледа е ептен многу застапена појава во СДСМ, не знам за членството, ама раководството ја практикува со сигурност.


Не би зборувал за некрофилија ниту би давал некакви сериозни квалификации,
доволно е да се види дека овие немаат основно домашно воспитание.

И замисли овие да застанат на васт и да ја водат државава ?!?!


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:39
Сум го замислувал тоа Меси и сум дошол до заклучок дека страшно ќе е, затоа сум и ќе бидам против нив.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 19:58
Што е тоа НЕКРОФИЛИЈА ?    
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 20:10
Чисто онака што полемизиравме прегеска со Фикс, дека било кој може да биде маскиран провокатор...епа еве еден од ваша банда...
Едно од лицата кои за време на вчерашните мирни протести, со фантомки и дуксери врз лицата, со камења, шишиња, и други предмети фрлаа по полицијата, бил Александар Варга, член на навивавачката група Лавови од Ѓорче Петров, дознава Либертас.

7854894389322321

– Не знам дали е член на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, ама е симпатизер на партијата, редовно присутен во нивни штабови – велат нашите извори и откриваат дека и неговиот постар брат бил помеѓу насилниците кои ја нападна групата граѓани кои во 2009-та година протестираа против изградба на црква на плоштадот Македонија.

Можете да го видите на 29-та секунда од видеото на Телма.

< width="500" height="375" ="https://www.youtube.com//eZCpJvznTLQ?feature=o" border="0" allowfullscreen="" s5627310354394246843="true" replaced="true" style="margin: 0px; padding: 0px; border-width: 0px; outline: 0px; vertical-align: line; : transparent;">

Како дел од групата провокатори присутен бил и Михаил Младеновски, помлад брат на Стефан Младеновски – Кобра кој водеше извесна навивачка група која се отцепи од Сити парк бојс, велат нашите извори.

Покрај Михаил Младеновски во истата група се и членови на подмалдокот на СДУ – Димитар Кратовски и Алек Лазаров. СДУ е партијата што ја формираше сегашниот амбасадор Лазар Еленовски кој од СДСМ премина во партијата на Тито Петковски преку која еден период беше министер за одбрана во владата на Груевски. Подоцна Еленовски ја формираше СДУ, која иако е маргинална партија веднаш беше примена во коалиција со Груевски.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 20:40
Poznato i videno scenario koe sega se primenuva i kaj nas.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 21:12
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Што е тоа НЕКРОФИЛИЈА ?    


не кажувај никому
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 21:35
Нека не ве замајуваат со сликички од сите оние кои биле на протестите. 

Барајте да ви ги покажат и именуваат ОНИЕ ЛУЃЕ кои беа насилници, оние кои фрлаа бекатон цигли и шишиња, оние кои со стапови и шипки се нафрлија на кордонот полицајци.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 21:40
Еве како, во унисон со македонските, лажат и Соросовите медии во Србија:

Македонска полиција воденим топовима и шок-бомбама покушава да растера демонстранте који већ неколико сати протестују испред зграде владе. Скопски медији тврде да има повређених. 

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 21:43
А ни воден топ се пушти ни шок бомба фрли полиција.

Тоа е дечки, па сега видете вие што и како.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 21:50
Потоа нека зборат дека немаат врска со Сорос и странските интереси, дека сето тоа се конспирации и лаги, дека не ги употребуваат како марионети...

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 22:02
Абе секому е јасно тоа, сите држави кои го искусиле ова сценарио кое се крчак тука го знаат, само на СДСМ не им е јасно уште.
Ама ќе им се разјасни за некое време ко ќе почне судењето на Црпнатиот од Муртино и колегите од корпусот на Верушевски.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 22:19
ууу  јеботе...ама сте језиви...смеење
викате ќе го биде вака плоштадот наш скопски  збунетост

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 22:20
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
камелеон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
девојката со точакот

Регистриран: 12.Април.2012
Статус: Офлајн
Поени: 587
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај камелеон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 22:32
Мака нема другарчето ни наше од спуштени камери
пошто главчето му е толку ниско паднато
та се исто му е

Кој е всушност... другарот Заев ?

Мечкина шепа, кај гази трева не никнува 
http://www.youtube.com/watch?v=sEj3Ife6rqU
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.