IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е всушност... другарот Заев ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е всушност... другарот Заев ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 262728
Автор
Порака Обратен редослед
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 08:08
Црпнатиот од Муртино веќе ни гледа кај оди ни што прави, само целта да си оставри, а сега тоа е газот да си го спаси од затвор.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 08:05
Околу нели...идниот Велемаченикот ут Муртино , сега ете си читам (во календарчето) дека денес бил/е Св. Георгиј Победоносецот - Ѓурѓовден и неговото житие..
Па завршува(м) со Тропар-от , глас 4
Каде што (ни) вели:

Со добар подвиг и со вера се подвизуваше, Христов страдалецу ,и нечестивоста на мачителот ја изобличи  и, како жртва благопријатна, Му се принесе на Бога.Затоа прими венец на победа, и со твоите молитви,светителу, на сите им даваш прошка на гревовите.
тага


Изменето од novace - 06.Мај.2015 во 08:18
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 06:17
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2015 во 22:43
Изгледа дека веќе никој не знае кој е всушност Заев.


Едни викаат дека е кај и да е ќе станел Шешељсмеење
ПРЕС24: Кои се Вашите проценки. Како ќе заврши Заев на политичката сцена во СДСМ, па воопшто и во Македонија?

Originally posted by </span><strong>ЕФТОВ: </strong><span style=line-height: 16.7999992370605px; color: rgb0, 0, 0; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; : rgb251, 251, 253;> ЕФТОВ:  напиша:

Зоран Заев или ќе успее со бомбите да го порази Никола Груевски. Или ќе заврши како Војислав Шешељ, а СДСМ ќе заврши како Српската Радикална Странка, да има Претседател кој е во затвор, а со партијата да владее заменикот кого на таа функција го назначува Претседателот

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2015 во 15:01
Наместо личен вовед во ново отворената тема , ќе се послужам со колумната  на новинарот Драган Павловиќ Латас:
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 262728
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.