IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Како да прикачиш Видео
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да прикачиш Видео

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како да прикачиш Видео
    Испратена: 26.Април.2015 во 12:30
Здраво на сите членови.

Гледам, некои од вас сеуште имаат некакви проблеми во однос на прикачувањето на видеа на форумов, линкови и фотографии.

За тие што имаат некои проблеми или пак не се доволно информирани, ќе направам подсетување тука во подфорум Музика, од причина што најчесто тука се користат видеа или линкови.
За ова прв пат пишував тема во подфорумот  Забелешки и коментари за ИДИВИДИ пред неколку години во однос на ставањето линкови и слики и  темата уште стои но се однесуваше на старата верзија на форумот, и сега е се исто, но мислам дека нема потреба да се повторуваме.

Модераторот evangeline се во врска со линковите и видеата има отворено тема и се за тоа може да се прочита на следните линкови:

1. Како да поставите линк на следната тема - Како да поставиш линк?

2. Како да поставите видео на следната тема - Како да прикачиш видео?

3. Како да поставите слика на следната тема - Како да ставиш слика? 

Кој има некакви проблеми во однос на ова, нека ги разгледа темите и нека проба, слободно пробувајте и што би се рекло вежбајте, додека не успеете, ако треба и тема за вежбање ќе отвориме, само и само тој што има проблеми да наичи како да ги реши.

За било што прашајте ме и ќе пробаме аедно да го решиме проблемот, и не се срамете ако не знаете да ставите линк или било што, не е срамота, само недоволно информации сте имале, не сте ги прочитале или не сте ги виделе темите.

Поздрав до сите.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2015 во 12:50
Како што кажа фикс, имам поставено објаснувања затоа што имаше многу што прашуваа, па си реков ајде нека има нешто корисносреќаВо последниве месеци имам приметено дека на сликава подолу НE ТРЕБА да се додаде целиот линк од видеото, туку само кратенката на крајот. Односно, може да си го копирате линкот, ама нема да ви излезе видеото. Или барем мене не ми го покажува, Windows 8 користам, апдејтиран Chrome и се по ред..
Најлесно е откако ќе се отвори прозорчето да се додаде САМО кратенката од линкот...

Слика од прозорчето за видео:

Слика од кратенката:Изменето од evangeline - 26.Април.2015 во 12:51
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2015 во 12:56
Точно така, и јас тоа сум го забележал.

Ајде, само вака ќе се научат сите, не е срамота да се праша, секоја забелеша и прашање се корисни.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2015 во 13:12
Еве и уште еден "трик"

Многу често се јавува проблем како на сликаваТоа е доколку не ви е куpсорот (стрелкава што трепка за пишување) во трепкачка позиција во прозоров за коментирање. Не ја препознава локацијата каде што треба да се внесе видеото.
Во овој случај, само кликнете во прозорот за коментар, оставете едно празно место (enter, space) и постирајте го видеото.


Ова ќе го дополнам(поправам) и во темата во забелешкисреќа
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2015 во 22:17
мене никако да ми успее....
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2015 во 22:29
Isto i tuka...neshto ne e vo red so tehnichkoto reshenie na forumot.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2015 во 22:34
мислам дека е до нас друже....на другите им успеваплазење
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.