IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Најдобра мајка на светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најдобра мајка на светот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2017 во 18:02

Image result for madonna daughter tattoo

Image result for madonna daughter tattoo


Image result for madonna daughter tattoo

керката ма мадона

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2017 во 18:07
Related image
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2017 во 02:19
Image result for mother and child sculpture

Nema pogolema ljubov od ljubovta na majkata/roditelot kon deteto
toa e navistina nesto posebno
toa e barem moe misljenje

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2017 во 02:24
Image result for mother teresa  true love is to give until it hurts

Koga go citam ova mislenje na majka tereza 
si vikam da toa e cista vistina
vo mojot slucaj,mojata vistinska ljubov e moeto deteИзменето од lotus flower - 15.Октомври.2017 во 02:28
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 10:22
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Еве се почувствував како да треба да го објаснам моето гледање на видеото...

Таткото е сиромашен. Работи секој ден за дома да донесе некој денар. Детето се срами од татко му, посакува да е богат, да има се што имаат сите негови другарчиња. Посакува нешто материјално.
Јас сметам дека додека имаш покрив над глава, храна, топла постела, чиста облека и родителска грижа, треба да се сметаш за среќен човек. 
И што се случува..
Таткото носи дома пари, му дава џепарац на детето. Детето си ги плаќа даноците, истото го прави и таткото. Тука можеш да го научиш детето на одговорност, да му покажеш дека за се што добиваш во животот, треба и нешто да вложиш.
Во видеово видов дете што имало напишана домашна, одело со татко му каде што требало, таткото се обидувал што е можно повеќе време да помине со синот. Во случајов, има луѓе што работат по 12 саати на ден, замисли колку внимание може да му посвети на сопственото дете тогаш...
Меѓу останатите работи, таткото работи како кловн. Ги забавува децата, ги мотивира. 
Син му добива стипендија, револтиран од таткото заминува за Америка. Дури и не сака да ги прифати парите од таткото. Не сака да се врати и да го посети за празникот. 
Татко му цел живот дава донации, во негово име. 
Буквално го вратил во живот детето во инвалидска количка.

И сега некој ќе рече, кога имал пари да донира, зошто не му купувал на детето се што ќе посака?! Затоа што така добиваш разгалено дете. Дете што не знае за граници. Скромноста е доблест, одлика. Денес имаш пари и му купуваш се што ќе посака, утре немаш. Со што ќе му купиш? Знаеш каков револт треба да очекуваш тогаш?
Јас не видов ама баш никаде во видеото дека таткото се грижи помалку за сопственото дете, отколку за другите. 

На тоа следува и пораката - Богатството не е во тоа колку имаш, туку колку даваш.
Може и ништо материјално да не дадеш, ама да вложиш дел од своето време. Даваш нешто што другите не сакаат/не можат.. 

Jas se nadevam deka eden den ke razberes.pozz
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 10:34
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Еве се почувствував како да треба да го објаснам моето гледање на видеото...

Таткото е сиромашен. Работи секој ден за дома да донесе некој денар. Детето се срами од татко му, посакува да е богат, да има се што имаат сите негови другарчиња. Посакува нешто материјално.
Јас сметам дека додека имаш покрив над глава, храна, топла постела, чиста облека и родителска грижа, треба да се сметаш за среќен човек. 
И што се случува..
Таткото носи дома пари, му дава џепарац на детето. Детето си ги плаќа даноците, истото го прави и таткото. Тука можеш да го научиш детето на одговорност, да му покажеш дека за се што добиваш во животот, треба и нешто да вложиш.
Во видеово видов дете што имало напишана домашна, одело со татко му каде што требало, таткото се обидувал што е можно повеќе време да помине со синот. Во случајов, има луѓе што работат по 12 саати на ден, замисли колку внимание може да му посвети на сопственото дете тогаш...
Меѓу останатите работи, таткото работи како кловн. Ги забавува децата, ги мотивира. 
Син му добива стипендија, револтиран од таткото заминува за Америка. Дури и не сака да ги прифати парите од таткото. Не сака да се врати и да го посети за празникот. 
Татко му цел живот дава донации, во негово име. 
Буквално го вратил во живот детето во инвалидска количка.

И сега некој ќе рече, кога имал пари да донира, зошто не му купувал на детето се што ќе посака?! Затоа што така добиваш разгалено дете. Дете што не знае за граници. Скромноста е доблест, одлика. Денес имаш пари и му купуваш се што ќе посака, утре немаш. Со што ќе му купиш? Знаеш каков револт треба да очекуваш тогаш?
Јас не видов ама баш никаде во видеото дека таткото се грижи помалку за сопственото дете, отколку за другите. 

На тоа следува и пораката - Богатството не е во тоа колку имаш, туку колку даваш.
Може и ништо материјално да не дадеш, ама да вложиш дел од своето време. Даваш нешто што другите не сакаат/не можат.. 


abe sto zborubas be
zivotot mu pomina davajki na drugite deca
deteto se sramelo od nego
pa sto ne napravi da ne bide klovn
da ne se strami
ke go ucel da dava
sto ima da dava na site
se znae koj e najbiten,koj pomalku bitenOriginally posted by lotus flower lotus flower напиша:

ne sakam da navreduvam
megutoa toa definitivno e pamet na klovn


И јас не сакам да навредувам, ама тешко на тоа дете што го имаш и вредностите на кои што го учишнамигнување
Само така, сервирај му се на сребрен послужавник, па утре кога ќе биде неспособно само да се избори меѓу сите мршојадци, ќе дојдат до израз тие што се самостојни и за среќа баш тие треба да просперираат во земјава, доста е од неспособњаци на кои мама и тато им сервирале се..ТИ не можеш да разбереш едно нешто лотуске, а бидејќи не можеш да разбереш еве ќе ти потенцирам..


Ако сакаш да одгледаш способно и независно дете, треба да му овозможиш љубов, кров над глава, храна во чинијата, образование, безбедност и чиста облека.
Сите останати материјални добра можат да се сметаат за луксуз. И се додека ние им го пружиме тој луксуз на децата, помагаме да станат паразити. Ако сакаат луксуз, треба сами да го заработат!

Детето од видеото имаше покрив над глава, татко што му помагаше, храна и љубов. Немаше луксуз. Баш и затоа стана самостоен, се образоваше, сигна далеку.А ти со твојот памет на кловн, слободно одгледувај го детето според своите уверувања. Само истите не ги наметнувај и на другите


Prvo svoeto dete,posle drugite deca.
Jas pamet na kvon,hahaha ti ne si svesna jas kolku pamet imam..pola da ti dadam poveke ke imam od tebe.Ali ok .
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19181
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 13:52
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Грижете се, сакајте ги. Тие ви се се.
Но немојте премногу да се грижите, премногу да ги заштитувате.
Оставете ги да научат нешто и на потешкиот начин.
Не постои таква титула како најдобар, најпаметен родител. 
Сето тоа е во главата на родителот. Сите тие обиди да биде најдобар родител, најгрижлив..
А не го гледа некогаш и контра ефектот од грижатасреќа
да
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19181
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 14:15
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

 
Prvo svoeto dete,posle drugite deca.


cista ljubopitnost,eve situacija:deteto tvoe doaga doma so drugarcinja od uciliste, ke pravat nekoj proekt...ti imas rucek samo za tvoeto dete среќа sto ke napravis? ke go viknes svoeto dete skrisum da jade? среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2017 во 12:54
Поврзана слика
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2018 во 02:30
Резултат со слика за angelina jolie at lovre with her kids
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2018 во 02:37
Резултат со слика за angelina jolie wit brigite macron
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2018 во 02:38
Поврзана слика
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2018 во 00:59
Резултат со слика за unconditional love
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2018 во 15:31
Related image
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.