IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Најдобра мајка на светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најдобра мајка на светот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2015 во 16:24
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Тоа е твое мислење,но не и мое.

Е добро, ти ја отвори темава, можеш да кажеш што значи НАЈДОБРА мајка на светот..
А што значи пак најдобар ТАТКО на светотзбунетост А заборавив, тие не се баш добри..


КАКО се станува најдобра мајка на светот? 
Наведи примери...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2015 во 16:40
Martina Tanaskoska (51)
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2015 во 23:53
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2015 во 23:56
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Тоа е твое мислење,но не и мое.

Е добро, ти ја отвори темава, можеш да кажеш што значи НАЈДОБРА мајка на светот..
А што значи пак најдобар ТАТКО на светотзбунетост А заборавив, тие не се баш добри..


КАКО се станува најдобра мајка на светот? 
Наведи примери...

Koj ma ne e dobar?
Ima li tuka nekoj da vidi sto pisuva ovaa?
Kogo navreduvas ma ti bezobraznice edna?


Изменето од lotus flower - 15.Април.2015 во 23:58
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2015 во 00:42
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2015 во 00:55
Огромен процент од мажите и жените може да станат мајки и татковци.
Многу мал процент од мајките и татковците ќе станат родители.

Размислете за ова ве молам.


lotus flower дејче, те молам без следново 
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

 

Koj ma ne e dobar?
Ima li tuka nekoj da vidi sto pisuva ovaa?
Kogo navreduvas ma ti bezobraznice edna?


Вакви постови ни во подфорум Политика нема, така да вакви нешта се непотребни. Квалификации на членови не ни требаат, и како што гледам 
 evangeline никаде не те навреди. Ословувања како " оваа " и " безобразнице " се до некој степен и навредливи за некого што не го познаваш.

И една работа, фотографиите не ја одсликуваат среќата на едно дете, среќата е променлива работа.

Не постои среќен живот, постојат само среќни денови.


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
камелеон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
девојката со точакот

Регистриран: 12.Април.2012
Статус: Офлајн
Поени: 585
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај камелеон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2015 во 14:56
Не постои среќен живот, постојат само среќни денови.

убаво кажано fiks 
кој сватил сватил, кој не реприза нема големо гушкање
http://www.youtube.com/watch?v=sEj3Ife6rqU
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2015 во 19:48
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2015 во 00:31
Originally posted by камелеон камелеон напиша:

Не постои среќен живот, постојат само среќни денови.

убаво кажано fiks 
кој сватил сватил, кој не реприза нема големо гушкање

Ova malku mi se sviga,eden mal tovar mi simna
iako generalno ima ljuge so posreken zivot,za razlika od necij drug zivot
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2015 во 00:36
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Најдобра мајка на светот - во очите на светот или во очите на детето?

Ubavo e vo ocite na deteto da bideme dobri majki,vo ocite na svetot nekoj e praveden ,nekoj ne ..
sakam da sum dobra majka ,nadobra pred sebe da znam deka za toa dete go pravam najdobroto sto mozam.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2015 во 12:47
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

...da znam deka za toa dete go pravam najdobroto sto mozam.


Според мене, секоја совесна и свесна мајка дека донесла нова рожба на свет и се однесува со детето најдобро што може, знае и умее, може да се каже дека е добра мајка. Иако тоа “добра или најдобра мајка“ ми е многу релативно. Ми звучи како калап во кој не можам да се сместам. ЈАс можам да сметам дека сум добра мајка и му правам најдобро на детето, но не значи дека она што е добро за мене е добро и за детето.

Ич не ме интересира каква мајка сум во очите на светот. А децата знаат и да проценат и да покажат. Немаат други или резервни мајки, не важат дури ни споредбите со околината или мајките на другите деца. Кога децата секојдневно ми кажуваат и покажуваат “ти си најдобра мајка, ти најдобро го правиш ова, ти нај ова-она...“... мене ми е доволно. Дури и да не го кажат, тоа им се чита во очите и постапките.Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2015 во 13:02
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2015 во 13:04
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2015 во 10:02
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.